rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
DxO udostępnia wersję 9 do 16 sierpnia darmo
Gdyby kogo interesowało. Mam wersję 8 i nie bardzo potrafię się dogadać. Do tego nie obsługują plików RAF Fuji.
http://www.fotopolis.pl/n...-dla-lightrooma
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Gorąco polecam właśnie się przesiadłem z 8.5 na 9 i jest jeszcze fajniej =) program jak każdy wymaga przyzwyczajenia i praktyki ale jest fantastyczny!
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
A czy istnieje jakieś spolszczenie?.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Żaba - a na jakim sprzęcie? Poleciałem program Agatce, ale wywala się kompletnie (16GB RAM, procek to jakiś AMD, laptop generalnie w miarę świeży).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie na marnym notebooku z AMD chodzi, a na blaszaku na kilkuletnim intelu wywala się przy uruchamianiu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu, próbowałeś coś zmieniać w zakładce Preferences-Performance? Może sterownik grafiki się z aplikacją nie lubi?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sprawdzimy...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Michu generalnie
Intel(R) Core(TM) i5-4210U CPU @ 1.70GHz
4096MB RAM
grafika zintegrowana intel. Zestaw wcale nie mocarny. Program działa bez żadnych problemów.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
U mnie chodzi na 9-letnim Core2 Duo z 2 GB i Win7, i na i7 z 4GB i Win10 bezproblemowo.
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
Dla mnie program byłby super gdyby nie to że każda zmiana trwa chwilę, kilka sekund, jest to uciążliwe, to chyba wynika że on pracuje na pliku a nie na podglądzie.
Chyba że to u mnie jest coś nie tak w ustawieniach.

Komputer:
Z97-G43
Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz
DDR3 16268 MB.
Grafika zintegrowana.

Jak jest u Was ??
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Re: DxO udostępnia wersję 9 do 16 sierpnia darmo
rychu napisał/a:
Gdyby kogo interesowało. Mam wersję 8 i nie bardzo potrafię się dogadać. Do tego nie obsługują plików RAF Fuji.


Wersja 9 obsługuje RAW'y Fuji X100 i X100S.
Pentax - wszystkie modele do K5IIs, oraz Ricoh GR
jak dla mnie zalety:
1. dla obsługiwanych aparatów są dostępne profile aparat - obiektyw . Dla Pentaxa są najbardziej popularne łącznie z Tamronem 17-50 i Sigmą 17-50. Profile korygują wady np dystorsja.
2. łatwa korekcja efektu keystone
3. niezłe odszumianie i wyostrzanie
4. trochę presetów - to jak kto lubi. Efekt presetów można potem dowolnie modyfikować

Wady
1. Działanie tylko globalne na całą fotografię. Nic z tego co można uzyskać lokalnie tez darmowymi wtyczkami NIK - na przykład wtyczką Viveza. Żadnych działań na warstwach, masek, krycia itp. Kto używa lokalnej edycji to nie ma tu czego szukać.

2. mocno obciąża komputer w trakcie wykonywania korekcji

Oczywiście program w tej wersji obsługuje RAW aparatów, które pojawiły się na rynku ok 2 lata temu. Można zapomnieć o Pentax k-3, K-3II i K1, oraz K-70.
DxO nie otworzy RAW nie obsługiwanych aparatów nawet po przekonwertowaniu do DNG. Można za to działać dowolnie na plikach jpg i chyba TIFF
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
Wersja 9 obsługuje RAW'y Fuji X100 i X100S

Ale już X30 RAF nie. Co interesujące, to pokazuje miniaturki w bardzo dobrej jakości, lecz przy próbie otwarcia wywala komunikat o nieobsługiwanym formacie.

Działa bezproblemowo przy obsłudze pojedynczych plików, trochę trwa konwersja do innego formatu i działania wsadowe.
U mnie HP EliteBook 8540w więc nie ma wsparcia dla tego rodzaju grafiki jesli idzie o ekran.
Intel i5 2x2,4GHz 8G RAM grafika NVidia Quadro FX1800M, Win 7
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
rychu napisał/a:
tomek_j napisał/a:
Wersja 9 obsługuje RAW'y Fuji X100 i X100S

Ale już X30 RAF nie.

Patrzę i patrzę na to co napisałem: X100, X100S, hmm.... o X30 nie pisałem, to by oznaczało, że X30 nie, bo jak by było X30 to bym napisał. Najlepiej popatrzeć tutaj http://media.dxo.com/comm...ptics-Pro-9.pdf
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
Patrzę i patrzę na to co napisałem: X100, X100S, hmm.... o X30 nie pisałem, to by oznaczało, że X30 nie, bo jak by było X30 to bym napisał

ze X30 nie, to wiem, obojętnie co byś napisał, a skoro ja napisałem, że nie obsługuje RAF, znaczy, że nie interesuje mnie RAW, bo gdyby było inaczej nie pisał bym o tym. :-P
Co do czasu wprowadzenia puszek na rynek w przypadku Fuji też się nie sprawdza, przynajmniej dla serii X związane to pewnie z zastosowaniem matrycy X-trans i zapisu danych. Ale kurna X100 i s też to ma - nic nie rozumiem. :-/
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
X100, X-a1 i X-A2 nie mają x-transów.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Zainstalowałem 9 i...
Mógłby Ktoś sprawdzić czy DxO widzi plik rc447 z RAW Challenge 447
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=50730
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
Sid Gotama napisał/a:
Zainstalowałem 9 i...
Mógłby Ktoś sprawdzić czy DxO widzi plik rc447 z RAW Challenge 447
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=50730


Nie widzi.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
fuen, zgadza się, X100s ma.
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Fajny program, ale mam od dawna (v8, v9) z nim jeden problem. Inną tonację barwną ma wywołany JPG (oglądany w Fast Stone) niż podgląd w DxO - oczywiście już po odczekaniu czasu potrzebnego na wywołanie (to nie jest podgląd miniaturki zapisanej przez aparat). Nie obserwuję takich objawów wywołując np. Zonerem.
Ktoś się z tym spotkał ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kwestia przypisanego/odczytywanego profilu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach