charwel  Dołączył: 10 Cze 2007
Fotografia sportowa - spostrzeżenia.
Witam.
Chciałem się podzielić spostrzeżeniami, które nasunęły mi się po dzisiejszym dniu.
Kolega,który gra w I lidze baseball zaprosił mnie dzisiaj na mecz.
Pomyślałem,że zabiorę aparat ( Samsung GX10) i coś popróbuję popstrykać.Jak pomyślałem, tak zrobiłem, a teraz dzielę się doświadczeniami.
Jak wiemy baseball to raczej szybka gra i w związku z tym 3 klatki /sek to za mało.Niewielkie prawdopodobieństwo,że trafimy w odpowiedni moment.
Czasem prawie się udawało uchwycić „ten” moment.
Założony miałem obiektyw Sigma APO 70-300 i raczej wystarczył.Jednak do takiej zabawy stałe światło w to marzenie.
Czasy, które okazały się użyteczne to od 0,05s wzwyż.Pracowałem z priorytetem migawki z iso ustawionym na Auto co skutkowało większym szumem przy chmurach przykrywających słoneczko.Myślę jednak,że stałe iso nie zdałoby egzaminu.
Muszę kupić zapasowy akumulator;)
Nie wpuścili mnie na boisko i musiałem robić fotki przez siatkę.Czasem jest to widoczne, ale ogólnie nie przeszkadzało.
Zdjęcia robiłem w RAWach co mi zdecydowanie uratowało tyłek;)
Chętnie bym się podzielił fotkami, ale wstydzę się, bo to moje pierwsze fotki tym aparatem.
Może znajdzie się ktoś tak miły i oceni, które fotki mógłbym pokazać?Ktoś obeznany z tym typem fotografii?Wysłałbym miniaturki.Uprzedzam, że to prawie 50szt.

Pozdrawiam
charwel
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
charwel napisał/a:
3 klatki /sek to za mało.Niewielkie prawdopodobieństwo,że trafimy w odpowiedni moment.


W odpowiedni moment najlepiej trafia się jedną klatką.

Zaraz mnie ktos zje, ale tak - robilem troche sportu i zdjecia robione z serii mozna bylo bylo o kant tylka potluc. Natomiast jak sie skupilem i zaczalem przewidywac akcje... :-)
 

charwel  Dołączył: 10 Cze 2007
alkos napisał/a:

W odpowiedni moment najlepiej trafia się jedną klatką.

Zaraz mnie ktos zje, ale tak - robilem troche sportu i zdjecia robione z serii mozna bylo bylo o kant tylka potluc. Natomiast jak sie skupilem i zaczalem przewidywac akcje... :-)


Oczywiście.
Źle się wyraziłem.Te bardziej trafione były zrobione jednym pstryknięciem.

Pozdrawiam
charwel:)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Czasy od 0,05s? Czyli od 1/20? To chyba jak pałkarz zastygnięty w bezruchu czekał na rzut? Czy pomyliłeś się o jedno zero?
 

charwel  Dołączył: 10 Cze 2007
PiotrR napisał/a:
Czasy od 0,05s? Czyli od 1/20? To chyba jak pałkarz zastygnięty w bezruchu czekał na rzut? Czy pomyliłeś się o jedno zero?


:oops:
1/500

Pozdrawiam
charwel:)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Charwel, nie świruj - dawaj foty, bo wpie rdol będzie.
Wybierz kilka najlepszych Twoim zdaniem i powieś poprzez Picasę na przykład. To forum fotograficzne w końcu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To forum fotograficzne w końcu.
- sadzac po emotkach to raczej piwne....
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
alkos napisał/a:
W odpowiedni moment najlepiej trafia się jedną klatką.


Święte słowa. Fotograf ze mnie żaden, ale na 4-ligowym meczu piłki kopanej tak mi się strzelało najcelniej :)

[ Dodano: 2007-06-13, 22:47 ]
Fafniak napisał/a:
Michu napisał/a:
To forum fotograficzne w końcu.
- sadzac po emotkach to raczej piwne....


Przecież nigdzie nie zakazano łączenia przyjemnego z przyjemnym :P
 

charwel  Dołączył: 10 Cze 2007
Michu napisał/a:
Charwel, nie świruj - dawaj foty, bo wpie rdol będzie.
Wybierz kilka najlepszych Twoim zdaniem i powieś poprzez Picasę na przykład. To forum fotograficzne w końcu.



No ok, ok.
Fotki TUTAJ .
Trochę przeostrzone i widzę, że w sumie nudne...
Jutro pójdę próbować dalej:)
Uwagi mile widziane.

Pozdrawiam
charwel
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
charwel, chyba trochę za skromny jesteś. Niektóre naprawdę mi się podobają. np. nr 6.jpg, 8.jpg, 9.jpg, 10.jpg czy 13.jpg Ciekawe momenty, autentyczny wysiłek.
Podczas ostatniego weekendu też próbowałem sportowych zdjęć. Nic nadzwyczajnego, siatkówka na plaży, zupełni amatorzy, prawie stali w miejscu. Napiąłem więc mięśnie i obiektyw, wciągnąłem brzuch i ... zupełna porażka. ANI JEDNO ZDJĘCIE NIE WYSZŁO. Nieostre, poruszone, ucięte. Twoje przy moich to profesjonalizm.
 

charwel  Dołączył: 10 Cze 2007
kristofo napisał/a:
charwel, chyba trochę za skromny jesteś. Niektóre naprawdę mi się podobają. np. nr 6.jpg, 8.jpg, 9.jpg, 10.jpg czy 13.jpg Ciekawe momenty, autentyczny wysiłek.


Dzięki kristofo.
Jutro tfu!Dzisiaj znowu popróbuję sił.

Pozdrawiam
charwel:)
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
charwel te fotki sa swietne, uwierz mi ze chcialbym potrafic takie zrobic :-/
 

charwel  Dołączył: 10 Cze 2007
byjek napisał/a:
charwel te fotki sa swietne, uwierz mi ze chcialbym potrafic takie zrobic :-/


Dzięki byjek, ale bez przesady :)

Dopiero zaczynam z fotografią i daleeeeeeeeeeeeeeeko mi jeszcze do dobrych zdjęć, ale wszystko przede mną;)

Pozdrawiam
charwel:)
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Co Ty chcesz od tych zdjęć. Wszystko OK. Jedyne co ja widzę, to tło nieciekawe. Przydałaby się mniejsza GO. Ogólnie bardzo fajne. :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi osobiście najbardziej podoba się 2.
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Zdecydowanie 6,10,13 - ze szczególnym wskazaniem na 10. 10 super fota, daszek blaszany po lewej mi trochę przeszkadza, ale fajne światło i fajny wyraz twarzy.
 

charwel  Dołączył: 10 Cze 2007
Dzięki chłopaki, ze zechciało wam się zajrzeć i wyrazić opinię.
Cenne jest dla mnie to, że podobają nam się te same zdjęcia.

Pozdrawiam
charwel:)

[ Dodano: 2007-06-14, 22:23 ]
Dzisiaj zrobiłem tylko 19 zdjąć i uważam, że tylko z nich nadają się do pokazania.
Zdjęcia TUTAJ
Co o nich sądzicie?

Pozdrawiam
charwel:)
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
spoko fotki ... napewno nie ma sie czego wstydzic ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach