pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Grzenio napisał/a:
A ja właśnie zamówiłem od jakiegoś Japończyka TC Kenko 2x. Planowałem go stosować z Tamronem 70-200/2.8. Jeszcze nie przyszedł ale już chyba jestem niezadowolony z tego zakupu :-( Pewnie lepiej byłoby wziąć 1,4x albo Kenko 1,5x i cropować zdjęcia. Przynajmniej zabierałby mniej światła.


T 70-200/2.8 z Kenko x 2.0 to porażka, fatalny spadek jakości. Z Kenko x 1.5 też nie było za super i zrezygnowałem. Jad TC to Pentaxy DA x1.4 lub x 1.7
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
pipeman napisał/a:
Kenko x 2.0 to porażka, fatalny spadek jakości.
Miałem i przerobiłem na pierścień pośredni wykręcając soczewki. Ten TC bez soczewek jest znacznie lepszy. :evilsmile:
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Konwerterów Kenko jest kilka modeli.
Zasadniczo konstrukcje budżetowe to proste układy cztero soczewkowe, konstrukcje droższe i znacznie lepsze jakościowo to układy siedmio soczewkowe. Wiele z siedmio soczewkowych konwerterów wywodzi się z doskonałego konwertera Komura Telemore95 a nierzadko to dokładnie ten sam układ.
 

Trurl1954  Dołączył: 19 Maj 2013
ZbyszekB napisał/a:
pipeman napisał/a:
Kenko x 2.0 to porażka, fatalny spadek jakości.
Miałem i przerobiłem na pierścień pośredni wykręcając soczewki. Ten TC bez soczewek jest znacznie lepszy. :evilsmile:


Zupełnie przypadkowo zrobiłem to samo w poprzednią sobotę... :-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Grzechotnik napisał/a:
Konwerterów Kenko jest kilka modeli.
Mój ma oznaczenie Pz-AF 2X TELEPLUS MC 7 KENKO. Ile miał soczewek to nie pamiętam. Gdzieś sobie leżą, jak je znajdę to policzę. Na pewno był bardzo słaby optycznie.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
ZbyszekB, a czy to konwerter był słaby optycznie czy może raczej obiektyw? Skoro konwerter powiększa obraz dwukrotnie to rozdzielczość obiektywu również spada dwukrotnie. Wycięcie kadru wielkości 50% oryginalnego obrazka również zmniejszy rozdzielczość dwukrotnie. Cudów nie ma. Mnie tylko zastanawia czy lepszy efekt da cropowanie zdjęcia czy stosowanie konwertera?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Trurl1954 napisał/a:
Zupełnie przypadkowo zrobiłem to samo w poprzednią sobotę... :-)
Zapomniałem dodać że musiałem jeszcze przerobić przekładnię śrubokręta żeby była 1:1.
Grzenio napisał/a:
ZbyszekB, a czy to konwerter był słaby optycznie czy może raczej obiektyw?
Podpinałem do niego Tamrona 70-200/2.8, DFA 100/2,8 macro WR, DA* 300/4 i z każdym szkłem było totalne mydło.
Grzenio napisał/a:
Mnie tylko zastanawia czy lepszy efekt da cropowanie zdjęcia czy stosowanie konwertera?
Gdy jest dobry TC i dobrze współpracuje z danym obiektywem to zazwyczaj daje lepsze efekty niż cropowanie.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Zauważyłem, że dla zestawu obiektyw+konwerter trzeba w korpusie ustawić inną korekcję AF niż dla samego obiektywu. Piszą także w internetach, że obiektywy z wewnętrznym nastawianiem ostrości radzą sobie z TC dużo gorzej niż te z zewnętrznym.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
Sigma 170-500mm F5-6.3 APO DG można dostać tanio i daje radę
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
espresso napisał/a:
Robi to jednak gorzej od S 50-500


Jak na razie najcięższe szkło jakie miałem (na razie testuję).
Była ze mną raz na stadionie, jeszcze do lasu bym ją zabrał.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
adriano210 napisał/a:
Sigma 170-500mm F5-6.3 APO DG można dostać tanio i daje radę

Niska cena nie bierze się znikąd. Jak dla mnie jakość obrazka powyżej 300mm jest nieakceptowalna nawet na F8, a jedyny plus tego szkła to to, że jego następca czyli 150-500 jest podobnie beznadziejny za dużo większe pieniądze.
Bigma jest co najmniej 2 klasy wyżej, a 50mm też daje duże możliwości.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
schwefel napisał/a:
jego następca czyli 150-500 jest podobnie beznadziejny
Nie wiem na jaki egzemplarz 150-500 trafiłeś ale może był jakiś trefny. Miałem możliwość "przestrzelenia" 150-500 od DeTe i był zdecydowanie lepszy od 170-500. Oczywiście 50-500 jest jeszcze lepszy ale 150-500 "mieści" się gdzieś po środku pomiędzy 170-500 a 50-500.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Bigma w akcji

270mm


500mm

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach