Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
manfred, korpus traktuje Twój obiektyw jakby miał pierścień przysłony ustawiony w pozycji A. Będzie sterował przysłoną w P i Tv - pokombinuj jeszcze trochę.
No i faktycznie, od 24mm można kiciaka używać na kliszy. Przećwiczyłem z MZ-10. Pamiętaj tylko o zdjęciu osłony przeciwsłonecznej :-P
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Ryszard, wiem, po prostu do tej pory myślałem/myślę, że ten aparat nie obsługuje przysłony z poziomu body :-D
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie ustawisz sam przysłony z poziomu body (np. w trybie M lub Av), ale aparat może ustawić ją automatycznie w trybach P i Tv. Już korpusy z serii A to potrafiły. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ot co! Mądrego to i miło posłuchać!
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
mi bardzo dorze sprawował się SuperA.
Co prawda bez AF ale za to półautomat. I nawet poprawnie naświetlał Sigmą 10-20 :)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Też proponuję zacząć od Super A albo klonów.
Cofnięcie się do kliszy to nie jest tania zabawa .
Uczymy się myślenia przed naciśnięciem migawki.
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
fanmario, nie jest tak źle, kupiłem Ektara za dwadzieścia parę złotych :) do tego wołanie i już. Nawet kiepski skaner mnie zadowoli.
Obecnie planuję wziąć parę Kodaków po terminie, będzie jeszcze taniej.
Miałem ME Supera i nie narzekałem też.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Analogów używam (z małą przerwą) od +/- 1994, może 1995 roku i wiem ile to kosztuje :evilsmile: wątek zacząłem ponieważ do tej pory były to typowo manualne aparaty. Teraz ogniskowe mi się pokrywają a znudziło mi się noszenie taaaaakiej torby. Do tego oko już nie to więc AF mile widziany.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach