Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
Tani szerokokątny obiektyw m42 do pentaxa
Użytkuje (lub użytkowałem) już paręnaście obiektywów m42 na pentaxie k-x. Chciałbym sobie dokupić do tego zestawu obiektyw szerokokątny (wiem że to będzie trochę naciągany szeroki kąt i bardziej będzie podchodziło pod standardowy bo jest crop itd., no ale jestem zdecydowany na m42). Z tego co widziałem to na alle najbardziej popularne są jakieś japońskie albo nrd-owskie rebrandy dla domów wysyłkowych. Jeśli ktoś użytkował lub miał chociażby jakąś krótką przyjemność (lub nieprzyjemność) obcowania z właśnie takim obiektywem to proszę o jakąś opinię. Co do innych obiektywów to...szczerze to sam nie wiem. Zastanawiam się jeszcze nad jakimiś obiektywami z zsrr albo nrd, ale tutaj jest sprawa skomplikowana bo jak wiadomo, każdy egzemplarz robił zdjęcia inaczej ;) . Miałem mir-a 37mm i jakość zdjęć to była porażka (chociaż to pewnie wina egzemplarza). Mir-a raczej nie biorę pod uwagę (chyba że trafi się jakiś pewny egzemplarz). Zastanawiam się nad pentaconami albo czymś z CZ Jena. Chyba najbardziej do gustu przypadł mi pentacon (albo meyer optic to to samo) 3.5/30mm. Na necie ludzie wychwalają ten obiektyw. Mi też się wydaje że jest niezły (przynajmniej z sampli). Jest ktoś w stanie napisać coś o tym obiektywie? Myślałem też o pentaconie 2.8/29mm ale tutaj wiem że jest różnie zależnie od egzemplarza. Myślałem też o 2.8/29mm z CZ Jena. Na necie wygląda nieźle. Pomoże ktoś ;) ? Nie chce kupować drogich obiektywów, wolę kupić coś starszego i robić zdjęcia na manualu, dlatego chce coś z m42.

A i jeszcze jedno czy nie ma ryzyka że obiektyw szerokokątny obije lustro? Mam pentaxa k-x.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A nie prościej coś z pentaxa ? M28/2,8 można wyłowić w dobrych cenach
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
Szczerze to oglądam teraz sample pentacona 3.5/30mm i tego pentaxa i nie widzę jakiejś wielkiej różnicy a cena za pentaxa jest dwa razy większa. Jestem amatorem i nie potrzebuje jakiegoś super szkła ;) . Najbardziej zależy mi na opiniach o tych wszystkich porstach i reveuonach z alle ;) .
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Pentacon 29mm / 2.8 MC Auto jest chwalony za swe walory estetyczne ;-)
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
Nie ma być estetycznie, a dobrze jakościowo :-D . Może być brzydki ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Oskar2905 napisał/a:
dobrze jakościowo
To lepiej odpuść sobie te wynalazki i słuchaj powalosa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Te ogniskowe to na APSC standard a nie szeroki kąt.
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
plwk napisał/a:
Te ogniskowe to na APSC standard a nie szeroki kąt.

Napisałem o tym w 1 poście.

Znalazłem takie 2 ciekawe. Opinie na necie bdb. http://www.pentaxforums.c...-35mm-f2-8.html

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=47800

 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Smc Pentax M 28mm f3.5 mogę polecić, świetne szkiełko.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
irek83, tylko tego za 100-150 złociszy się nie wyhaczy. Nie mówiąc o K 28/3,5. Pzdr.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
powalos, no tak za tyle nie kupisz na pewno, ten obiektyw jest wart minimum drugie tyle.
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
Ostatecznie kupiłem rikenona xr 2.8/35mm. Podobno bardzo dobry obiektyw. Sporo osób mówi że to rebrand pentaxa. Podobno na pełnej dziurze jest nawet ostrzejszy od w/w pentaxów-m. Za 70zł. żal było nie wziąć ;-) . Kupiłem też 50-tkę rikenona :-D co by za jedną przesyłką było :-) .
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Swego czasu używałem Mira-24 (35mm/f 2.0). Całkiem fajne obrazki z niego wychodziły.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oskar2905, no gratulacje. Rikenony "xr" i "P" to bardzo dobre obiektywy. ten, który nabyłeś zbiera bardzo pochlebne recenzje na http://www.pentaxforums.c...-35mm-f2-8.html Z tymi z serii "P" jest tylko ten kłopot, ze bolec od automatyki RICOHA może się zakleszczyć w "wiertarce" korpusu Pentax'a. Z serią "XR" tego kłopotu nie ma. Pzdr.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Oskar2905, regulamin chłopie, regulamin
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Tylko ja zauważylem, że ów Rikenon ma "mocowanie szablowe"?? Bałbym się że nie przypasi :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szabla, bagnet, wsio rawno. Byle pasował i pozwalał robić fotki. :mrgreen:
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
@tref a co zrobiłem źle? Chodzi o linki? Co do postu wcześniej odnośnie kompatybilności. Podobno jest w pełni kompatybilny, zresztą autor tej recenzji z linka wyżej używał go na k-5...więc chyba będzie pasować czy się mylę? Zresztą mam takie samo mocowanie na soligorze z AF i pasuje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wolno wstawiać linków do prywatnych aukcji.
Rejestrując się potwierdziłeś zapoznanie się z regulaminem 8-)
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
Dobra już nie będę ;-) . Usunąłem linki do aukcji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach