rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Pentacona 29 raczej sobie podaruj. Nie używałem z cyfrą, ale podpinałem pod MZ. Gwint w moim egzemplarzu pozwalał na dokręcenie obiektywu tak, że podziałka przesłony znajdowała się po spodem. Dołożenie aluminiowego kołnierza dystansowego poprawiło sytuację ale to straszna prowizorka i erzac, do tego zmiana odległości ogniskowej.
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
rychu napisał/a:
Pentacona 29 raczej sobie podaruj. Nie używałem z cyfrą, ale podpinałem pod MZ. Gwint w moim egzemplarzu pozwalał na dokręcenie obiektywu tak, że podziałka przesłony znajdowała się po spodem. Dołożenie aluminiowego kołnierza dystansowego poprawiło sytuację ale to straszna prowizorka i erzac, do tego zmiana odległości ogniskowej.


Kupiłem już rikenona xr ;-) . Teraz patrze na inne rikenony i to są super obiektywy a są tanie jak barszcz :-D .
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A szukałeś CZJ Flektogona 35/2.4? Miałem go jeszcze na Praktice LTL, wtedy to był obiekt pożądania :-?
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
greentrek napisał/a:
A szukałeś CZJ Flektogona 35/2.4? Miałem go jeszcze na Praktice LTL, wtedy to był obiekt pożądania :-?


Szukałem flektogonów, ale to nie moja półka cenowa ;-) . Za takiego flektogona mam 5 rikenonów :-D .

[ Dodano: 2016-07-19, 23:23 ]
Tak z ciekawości...używał ktoś yashici yashinon ds 2/50?
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
espresso napisał/a:
Na norweskim Allegro jest do kupienia pentaxowe 35 oraz 28 za dobre pieniądze http://m.finn.no/bap/fors...nnkode=73231678
http://m.finn.no/bap/fors...nnkode=73231194


Na szczęście kupiłem już ;) .
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Oskar2905 napisał/a:
Kupiłem już rikenona xr


Gratuluję! I to całkiem poważnie - to bardzo dobre obiektywy, a cena - cóż - trafiła się wprost rewelacyjna. Będziesz zadowolony ;-)
 
Oskar2905  Dołączył: 29 Maj 2016
Dzięki 😏 . Mam jeszcze jedno tak na dobrą sprawę od dawna dręczące mnie pytanie. Chcialbym jeszcze kupić jakiegoś tessara. Bardzo podobają mi się obrazki z industara 50-2. Czy istnieje jeszcze jakiś obiektyw który daje podobny (albo najlepiej taki sam 😉 ) efekt jak industar ale jest wygodniejszy w użytkowaniu, a może do tej specyficznej ergonomii industara da się jakoś przywyknąć?
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Fenol, Oskar2905, mam Rikenona 50 1.7 i jedyną wadą tych obiektywów są nieco gorsze kolory i słabszy kontrast w stosunku do Pentaxa. W cyfrze nie problem - w analogu już tak :)
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Do gwiazdek w nieostrościach industara zbliża się Wołna 9 50/2.8

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach