Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nowsze Androidy na starszych urządzeniach
Witam!
Pytanie mam do bardziej znających się na androidzie - o co chodzi z tymi nowszymi edycjami, że tak bardzo wszyscy się podniecają, czy np. dla SGS 3 wyszedł Android 6 itp. Jak to jest w realu - czy nowsze wersje androida przyspieszają/poprawiają działanie starszych urządzeń (bo są np. lepiej napisane), czy to po prostu zwykłe parcie na nowszy system, bez patrzenia na wydajność.

Mam tableta SG P3100 (Tab 2 7" zasadniczo), standarowo z Andkiem 4-któryśtam. Ale jakoś tak dziwnie to chodzi, mam wrażenie, za wolno, jakby coś nie do końca soft był zgrany z urządzeniem. Kusi jakaś nowsza wersja np. Cyanogenmod'a, ale nie wiem czy nie skończy się jak z moim starszym fonem - zasadniczo działał stabilniej, ale zauważalnie wolniej.

Ma ktoś jakieś doświadczenia? Bo w sumie urządzenie fajne jest - do filmów, map i pokazywania zdjęć jak znalazł, ale czasem działanie oryginalnego oprogramowanie lekko mnie irytuje :(
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Zrób root urządzenia i usuń aplikacje zaimplementowane w system, których nie używasz, które masz zdublowane (np. programy pocztowe).
Jeśli nie odczujesz lepszej wydajności to root i tak jest potrzebny do wgrania czegoś nowszego
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Android wymaga mocy niestety. Kazdy nowy smartfon/tablet pozyje max 2 lata, pozniej wypuszcza nowego andka, badz aktualizacje i zaczynaja sie spowolnienia i zwiechy.

Smutne to ze nie daza do optymalizacji.

Aktualnie mam androida 6.0 na nvidii shield tv i moge z czystym sumieniem napisac, ze jest swietnie dopracowany/zoptymalizowany.

Wole starego iphone 4 niz ultramocnego fona na najnowszym androidzie.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
axolotl napisał/a:

Smutne to ze nie daza do optymalizacji.

Przyczyna tego jest prosta. Po prostu masz kupić nowy tablet. Jest to normalna, choć naganna praktyka producentów. Sprzęty po aktualizacji softu spowalniają.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
eR Gie napisał/a:
Jeśli nie odczujesz lepszej wydajności to root i tak jest potrzebny do wgrania czegoś nowszego


Myślę więc o czymś takim:
http://forum.xda-develope...d.php?t=2619109

espresso napisał/a:
Mam przywieziony z Chin tablet Nokia N1. Ma Androida 5.1.1. Ktoś ma pomysł jak go zmusić do instalacji sklepu Play


Luknie sobie tutaj:

http://forum.xda-develope...hp?q=nokia%20n1

...a po tytule sądząc - szczególnie tutaj:

http://forum.xda-develope...-howto-t3118965
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
To root'ujesz, Waść - nie ma się co bawić. Trzeba na to chwilę poświęcić, ale wielkiego pola manewru nie masz. Gwarancji chyba też - więc tutaj niczego nie tracisz :)
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Co do braku polskiego menu i sklepu Play, to przerobiłem to na swoim telefonie, gdy coś mnie pokusiło i zaktualizowałem system. Efekt... dużo krzaczków, bym przełknął, ale gdy pobierałem aplikacje na PC aby z pendrive wgrać je bezpośrednio na telefon, to mimo, że aplikacja pobierana że strony, niby polski, ale po wgraniu wszystko po angielsku (to moja bolączka), wgrałem nawet aplikacje Google Play, ale jakby była jakaś blokada, nic co pochodziło od Google (YT, mapy, program pocztowy) nie łączyło się z netem.
Po wgraniu czegoś przyzwoitego telefon ma drugie życie i bateria wreszcie zaczęła wytrzymywać tyle ile na początku, prawie dwa dni (4000mAh).

Jeśli temat będzie aktualny, to popołudniu podeślę link, skąd brałem system na mojego Lenovo.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Nie chcesz spróbować?


Zacznę od swojego, jak mi wyjdzie - to czemu nie?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
...najwcześniej w pierwszy weekend września. Malowanie zaczynam, potem jakieś chrzciny... Ale zapraszam, adres mogę na priv'a zapodać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach