pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
[Photoshop] Ten sam kadr, usuwanie obiektów ruchomych Cytuj
Witam.

Ratujcie bo nie mogę sobie poradzić. Specjalnie na tą okazję ściągnąłem triala PS CS6.

Mam kilka zdjęć tego typu: Ten sam kadr, tło to samo, warunki oświetleniowe te same, natomiast na zdjęciach trzeba pousuwać jakieś tam elementy które występują tylko na jednym zdjęciu.

Przykład: Zdjęcie ruchliwego chodnika w dużym mieście. Mam 7 zdjęć i wynikowo chciałbym otrzymać zdjęcie tylko z elementami stałymi.

Pamiętam że gdzieś widziałem taki tutorial niestety nie mogę sobie przypomnieć.
 

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Cytuj
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że to było w poradnikach na www.swiatobrazu.pl

Znalazłem coś takiego http://www.swiatobrazu.pl...cz-i-31410.html ale pamiętam chyba że była jakaś metoda półautomatyczna.

 
darkduch  Dołączył: 29.06.2008
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=-Ck62S7lrPA

https://phlearn.com/automatically-remove-objects-photos-photoshop

http://lifehacker.com/rem...scri-1245505649


W skrócie:
Take at least a dozen photos in your ideal spot, the Too Many Adapters blog recommends. Then head to Photoshop and go to File > Scripts > Statistics. Select "Median" for the stack mode and check "Attempt to Automatically Align Source Images." Finally, click the "Browse..." button to select your set of photos and hit OK.

Po naszemu:
Potrzebna jest dostatecznie duża liczba zdjęć. Potem otwieramy Photoshopa, następnie File->Scripts->Statistics. Wybieramy opcje "Median", zaznaczamy automatyczne wyrównanie, wybieramy wszystkie zdjęcia i klikamy OK. Potem ewentualnie można poprawić jeszcze ręcznie ;)
 

pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
Cytuj
Super wielkie dzięki za pomoc. Okazało się że mam jakieś demo bez tej opcji. Teraz już mam to co chciałem. Dodam że tą opcję ma wersje extended.

Znacie jakiś darmowy program co by takie rzeczy robił. Najlepiej jeszcze jakby integrował się z LR (wczytanie zdjęć bezpośrednio z LR) oraz wyrównywał zdjęcia?
 

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
Cytuj
takie pytanie z innej beczki, co sądzicie o takiej aukcji

http://www.ebay.pl/itm/AD...=item4b045421d4

Jest to legalnie czy ktoś nie nabija w butelkę i nie robi masówki bo pudełko i nadruk na płycie można zrobić ??

Cytat
Oprogramowanie to oprogramowanie towarowy zaprojektowany specjalnie do zastosowań biznesowych. Jednak jest to dokładnie to samo oprogramowanie jako produkt detaliczny oraz wszelkich użytkowników domowych można go wykorzystać. Produkt wyposażony jest w pre-aktywacji numeru seryjnego oraz wstępnie zarejestrowanej licencji. Nie ma skomplikowane aktywacji licencji, rejestracji lub subskrypcji Adobe.com wymagane.
Po zainstalowaniu możesz stać się nowy "użytkownik końcowy" i będą mogli korzystać z oprogramowania na czas nieokreślony i bez żadnych ograniczeń lub restrykcji. Nie bądź nigdy nie będzie musiał zapisać się do Adobe i uiszczania opłat miesięcznych.
Oprogramowanie zawiera wszystkie wcześniej zainstalowane wtyczki, takie jak oprogramowanie Nik i Camera Raw w wersji 9.3, które mogą być aktualizowane. Podobnie jak w wersji abonamentowej CC ta jubileuszowa edycja również nie zawiera Adobe Bridge
 

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Cytuj
unbreakable napisał/a:
co sądzicie o takiej aukcji

Creative Cloud było wydawane na płycie? Sądziłem, że po prostu płacisz, ściągasz i instalujesz. Notabene za tą cenę masz roczną licencję na użytkowanie Photoshopa i Lightrooma na dwóch urządzeniach. Legalnie i bez stresu.
Ps. To z pewnością okazja - dodają darmowego Nik`a :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach