Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Czasem izopropanol mozna dostać w sklepie motoryzacyjnym jako spray do czeszczenia tarcz hamulcowych w motorach albo rowerach. Wtedy od razu będziesz miał taką mini myjkę ciśnieniową.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
[ Dodano: 2016-09-30, 16:32 ]
A jeszcze z ciekawości zapytam. Jakie są tam ogniwa? Podobno wstawiane są Panasoniki. Są na nich jakieś oznaczenia?[/quote]

Rozebrałem skutecznie baterię. Odlutowałem kabelki od płytki drukowanej z elektroniką i przeczytałem napisy ukryte dotychczas pod spodem. Tak, ogniwa są Panasonic, jest napis "NCR18500" - krótka wizyta u wszechwiedzącego GOOGLE i znajdujemy w sklepie identyczne ogniwa Panasonic po 32.90zL.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Jaśśśko napisał/a:
"NCR18500"


Ile sztuk? Pytam bo gdybym kiedyś chciał reanimować swoją baterię...
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Mea culpa. Google wie wszystko a zachowałem się jak noob.
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Rozmontowałem, odlutowałem płytkę od ogniw. Bardzo starannie wyczyściłem płytkę i ogniwa, zmyłem stare kleje mocujące ogniwa w obudowie itd. - wysuszyłem delikatnie całość. Podczas prac kazało się ze ogniwa naładowane - w pewnym momencie, podczas czyszczenia, palcami zrobiłem zwarcie i porządnie zaparzyło - dlatego ładowarka po chwili przestaje ładować - znaczy, ogniwa pełne. Niestety po zmontowaniu i włożeniu do aparatu nadal nic, głucho, musiała polecieć elektronika na płytce. Mam zamiennik, coś czuję że jak kiedyś padnie to podmienię ogniwa na te oryginalne z tego uszkodzonego akumulatorka :) albo dokupię te równie oryginalne Panasonica tyle że one nie mają domontowanych firmowo blaszek montażowych, ale i to łatwo obejść. :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach