Majka  Dołączyła: 31 Maj 2016
Co po k200d?
Cześć,
po dłuższej przerwie chciałabym wrócić do mojej przygody z fotografią, która zatrzymała się na ukochanym k200d z zestawem 2 kitów. Body jest już leciwe i przydałoby się je zmienić. Przez chwilę zastanawiałam się nad zmianą systemu i krótko dość sprawdzałam nikona d7000 z kitem 18-105. I odnoszę wrażenie (może mylne), że jakość zdjęć - plastyka, kolory z mojego starutkiego k200d są zdecydowanie lepsze niż nikona. Dlatego też wolę zostać przy pentaksie. Co byście polecili? A kolejny dylemat to czy sprzedać kitowe obiektywy 18-55 i 50-200 i kupić jeden jasny na początek? A może je zostawić i wymienić tylko body?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Kluczowe pytanie: Ile chcesz/możesz na to wydać?
 
Majka  Dołączyła: 31 Maj 2016
Budżet mam ograniczony- ok 2-2,5 tys. Myślę o czymś używanym.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Majka, jak tak, to skontaktuj się z użytkownikiem Irek83.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Majka napisał/a:
Budżet mam ograniczony- ok 2-2,5 tys. Myślę o czymś używanym.
Za taką kasę możesz kupić nowy. Proponuję: Pentax K-S1 + DA L 18-55mm f/3,5-5,6 AL (biały) za 1699zł. Obiektyw 18-55mm możesz sprzedać. Lub Pentax K-S2 biały, body za 2201,01zł.
http://www.fotoplus.pl/ap...medium=referral
https://www.morele.net/lu...t-11889-719986/
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Albo używkę K-5II, lub IIs, co jest chyba zdecydowanie lepszym wyborem.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Nawet ta pierwsza kapiątka nie jest złym wyborem. Sam kiedyś przesiadałem się właśnie z k200 na k-5 i byłem baaaardzo zadowolony.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Za te dwa i pół to bym se pojechał np. do Portugalii i zrobił kilka fajnych zdjęć popijając na leżaku Guinnessa kupionego w Lidlu. A nie wydawał na jakiś durny nowszy aparat.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Jeśli aparat jest sprawny i działa prawidłowo to nie widzę potrzeby zmiany . Z kitami żaden aparat nie rozwinie skrzydeł . Jeśli już koniecznie chcesz wydać kasę to zainwestuj w lepsze obiektywy . Właściwie to w czym K200d Cię ogranicza ? Moim zdaniem to zupełnie przyzwoity aparat .
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
No rzeczywiście, przy takim zestawie warto byłoby się zastanowić, co Cię bardziej ogranicza - body czy kitowe obiektywy?
Nowsze body zwiększy szybkość, ale rozdzielczość wzrośnie tylko nominalnie...
Inne pytanie, to czy oba obiektywy kitowe używasz równie często?
Jeśli nie i częściej używasz krótkiego kit'a, to zapolowałbym na K-30 + sigmę 17-50.
Jeśli często używasz dłuższych ogniskowych, to albo poszukałbym K-S1 + DA 18-135 albo np. K-30 + sigma 18-200 w jak najnowszej wersji.
Natomiast jeśli uważasz, że lekkość i jakość optyczna obu kitów Ci wystarcza, to chyba najlepiej kupić nowy K-50 albo używane K-5II.
 
Majka  Dołączyła: 31 Maj 2016
Dzięki za taki odzew z Waszej strony;)
Nie powiedziałam, ze k200d jest zły. Ciągle działa bez zarzutu, jednak jest zbyt wolny. Jeśli chodzi o obiektywy, to zdecydowanie częściej używam dłuższych ogniskowych, wiec ten krótszy kit właściwie leży nieużywany.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
... jest zbyt wolny ...

Ale do jakich celów ? Co jest w nim powolne ? Z jasną stałką szybkość Af nie jest dużo gorsza niż np., z Pentaxem K-5 . Do zastosowań czysto amatorskich bez znaczenia .
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
White napisał/a:
Za te dwa i pół to bym se pojechał np. do Portugalii i zrobił kilka fajnych zdjęć popijając na leżaku Guinnessa kupionego w Lidlu. A nie wydawał na jakiś durny nowszy aparat.

Amen!
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Majka napisał/a:
Jeśli chodzi o obiektywy, to zdecydowanie częściej używam dłuższych ogniskowych, wiec ten krótszy kit właściwie leży nieużywany.

W takim razie, jeśli chcesz zmienić tylko body, to celowałbym w K-50 albo K-5II. Natomiast jeśli "polujesz na ptaszki" itp. to szukałbym np. K-30 lub K-S1 + DA 55-300.
 
Majka  Dołączyła: 31 Maj 2016
Pisząc zbyt wolny mam na myśli tryb zdjęć seryjnych. Czasem przydaje się ciut więcej niż 3 klatki/sekundę, nawet do czystej amatorszczyzny.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Majka na zapis również wpływa karta pamięci,

Osobiście posiadam również K200d i powiem, że każda zmiana będzie ogromnym przeskokiem największy plus to że przy robieniu K200d nie można nie myśleć a jak zmienisz to bardziej idziesz w sprzęt
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
unbreakable, osobiście miałem K200, K5, teraz mam K3 i zapewniam Cię, że niezależnie od sprzętu przed naciśnięciem migawki TRZEBA myśleć ;-)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Paffcio wiadome zdjęcia się same nie robią, ale postęp też poszedł trochę do przodu przez te 7 lat. To tak jak teraz jak nie mieć klimy czy wspomagania kierownicy w samochodzie.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
...i żeby nie było, k200 to bardzo fajny aparacik z fajną matryca ccd. Ale k-5 jest genialny, ma pewniejszy AF no i ma cudowną matrycę...

Mając 2kpln do wydania kupiłbym k-5, da35/2.4 a za resztę pojechał gdzieś na weekendowy plener porobić zdjęcia.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Kot72 napisał/a:
Jeśli aparat jest sprawny i działa prawidłowo to nie widzę potrzeby zmiany . Z kitami żaden aparat nie rozwinie skrzydeł . Jeśli już koniecznie chcesz wydać kasę to zainwestuj w lepsze obiektywy . Właściwie to w czym K200d Cię ogranicza ? Moim zdaniem to zupełnie przyzwoity aparat .
Jeden będzie jeździł PF 126p bo go nie ogranicza, drugi kupi nowy samochód. Do niedawna też fotografowałem aparatem z tą samą matrycą CCD jaka jest w K-200. Po przesiadce na KS-1 stwierdzam, że CCD z K-200 to szumofon. Owszem K-200 da się zdjęcia robić, ale lepsza matryca daje nowe możliwości, zwłaszcza z obiektywami o długiej ogniskowej gdy fotografujemy z ręki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach