paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy DS odszedł już do lamusa?
Ciekaw jestem jak wielu z nas używa jeszcze DS-a, czy większość przesiadła się na K100D lub K10D. Tematy o DS to śladowe ilości więc albo działają bez zarzutu albo jest ich niewiele. Ja do tej pory pstrykam swoim DS-em, ale moje marzenia sięgają daleeeko w kierunku K10D. Kiedy się ziszczą jeszcze nie wiadomo.
Pozdrawiam wszystkich
paj
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
paj, nie przejmuj sie. Jezeli tylko matryca obraz rejestruje i migawka dziala to DS bedzie jeszcze dlugo w uzyciu.
 

paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oczywiście masz rację, ja do swojej puszki się przyzwyczaiłem i jak do tej pory odpukać ale wszystko działa jak trzeba, no ale jakieś Pentaxowe marzenia warto mieć :-D
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
paj, twoim marzeniem jest K10, moim np. LX, kogos inego wlasnie DS.
Dobrze, ze marzenia nie kosztuja. :mrgreen:

[ Dodano: 2007-05-25, 11:14 ]
paj, jezeli puszka zadowala ciebie pod wzgledem jakosci obrazow to nie widze powodu zeby wymieniac. No ale te marzenia....
 

paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
No właśnie, te "darmowe" marzenia to dobra rzecz, ale z drugiej strony ta cholerna stabilizacja obrazu i 10 M pixeli, że o bryzgoszczelności już nie wspomnę ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tak, to jes cos co pewnie wiekszosc chcialaby miec u siebie w puszkach.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
paj napisał/a:
Ciekaw jestem jak wielu z nas używa jeszcze DS-a
wieeelu, a drugie tyle korzysta z DLa. Fakt, że nie ma wątków na forum jest spowodowany dość dobrym rozpracowaniem aparatu i tym, że nie można go kupić jako nówki ze sklepu. Gdyby nadal go produkowali, to z pewnością miałby duże powodzenie.
Mam nadzieję, że nowa pucha będzie miała to wszystko co DS [pryzmat, TTL] + SR. Ale czy to realne, na co pozwoli księgowy? Zobaczymy.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam DS-a, jak powszechnie wiadomo ;-) , a chciałbym coś takiego:
- puszka od DS-a
- 10 MPix i SR od Kadyszki
- przyzmat

Bez uszczelnień, bez dodatkowego softu do odchudzania itp...

To się pojawi jako K20D :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja - jak równie powszechnie wiadomo mam DLa.
I chciałbym coś takiego:
- zamiast wbudowanej lampy wyskakująca kukułka, jak w starych zegarach,
- wbudowany kabel USB, który zwijałby się tak, jak w odkurzaczach,
- większy bufor,
- przerobienia kauczukowego "L" na body (w nazwie) na przycisk funkcyjny,
- szybszy i pewniejszy AF,
- wewnętrzny pojemnik na kilogram agrestu.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
DS to wytrzymała bestia lepiej wierniej co mnie zdziwiło oddaje kolory jak Nikon D80.Ciekawe u siebie nie mam dominant barwnych (na auto) trudnych do zniwelowania a na D80 są.Natomiast AF to w DSie nie istnieje najlepiej wyłączyć.Niestety poza D i DS nie da rady nic konkretnego kupić jeśli założenia są takie jak moje.Silna lampa typu Pentax i tu problem.A więc na razie Pentax DS pozostaje najdoskonalszym narzędziem z braku koniecznych do pracy z korpusem K10 lamp.DS jest naprawdę bardzo mocny i długowieczny.Pozdrawiam
 

paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
Te nadal pozytywne opinie na temat DS to miód na moje serce.

Michu: co do tego pojemnika na kilogram agrestu to wolałbym taki na kilogram czereśni :mrgreen:
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
można też zakupić zza wielkiej wody jak ja bliźniaka GX-1S :-)
 
KUMM  Dołączył: 26 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ja - jak równie powszechnie wiadomo mam DLa.
I chciałbym coś takiego:
- zamiast wbudowanej lampy wyskakująca kukułka, jak w starych zegarach,
- wbudowany kabel USB, który zwijałby się tak, jak w odkurzaczach,
- większy bufor,
- przerobienia kauczukowego "L" na body (w nazwie) na przycisk funkcyjny,
- szybszy i pewniejszy AF,
- wewnętrzny pojemnik na kilogram agrestu.


kukułka- zgoda, pojemnik na agrest- jak najbardziej, ale wytłumacz mi po jaką cho...ę potrzebny ci szybszy AF ? :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bo mi ślimaki sper...ją z kadru.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Przydałby się szybszy i sensowny AF podzielam i podpisuję się pod tym.Jeśli można podczas pierwszego tańca jak i zabaw pracować na głebi ostrości to podczas portretowania młodych czy dzieci komunijnych to już jest ciężko.Jeśliby DS miał słabszy wizjer niestety nie nadawałby się do jakichkolwiek imprez z ciężkim sercem musiałbym zmienić system.Czasem trzeba zaufać AF niestety DSowi nie można zaufać nawet gdy przełączy się go na środkowy sensor.Znakomicie pracowało się starymi manualnymi Pentaxami 11polowy w DSie to porażka na całej linii.W końcu on tam ustawi ale niebędzie już czego fotografować.Mogę coś powiedzieć mój DS przekroczył już 150000cykli klejony cudowany ale pracuje.Jeszcze jedno dobra praca AF to gwarant poprawnej pracy P-TTL.Niech on ma i trzy punkty pomiaru ale niech pracuje tak jak stara MZ-5tka.Albo nawet Nikon D40 dużo lepszy AF od DSa może dlatego że DS to śrubokręt.Ale wydaje mi się że chcieli coś zrobić wspaniale wyszło do kitu.Pamiętam kolegów z Canonami EOS 5 w dobie analogowej fotografii ustawiających AF na środek.Pentaxami lepiej się wtedy pracowało nawet od tych 5tek a teraz szkoda mówić.Pozdrawiam
 

paj  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawel1967: nie używałbym tak ostrych sformułowań, DS z racji na powolny autofokus nie nadaje się do reportaży z imprez sportowych, no może tylko z meczy szachowych. Ot i wszystko. ;-)
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
wolny AF - tu sie zgodze, ale czy niepewny? procent nietrafionych strzalow mialem znikomy
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Re: Czy DS odszedł już do lamusa?
paj napisał/a:
Tematy o DS to śladowe ilości więc albo działają bez zarzutu albo jest ich niewiele. Ja do tej pory pstrykam swoim DS-em, paj


A Samsungi jak juz tu wspomniano, toz to ponoc to samo, niedawno jeszcze mozna bylo kupic(moze mi sie trafil jeden z ostatnich ? :) )
Pozdr Markoo
 

daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
już prawie dwa lata jestem z DeeSką i ...nie zamierzam jej zmieniać...
diabli biorą mnie tylko wtedy kiedy muszę zmienić tryb pomiaru światła - dla tej jednej dźwigienki zrezygnowałbym wogóle z AF (ten co jest i tak niewiele daje, choć na pewność nie narzekam, ale pryzmatów nic nie zastąpi...
W dodatku większość zdjęć robię zestawem Pentax-body : Sigma-szkło (jutro od Czesia 70-300 APO odbieram :-D ) ....
może trafiił mi się dziwny egzemplarz ( taki "amerykański") bo z moimo sigmami pracuje aż miło.....
Do Kadyszki podchodziłem już kilka razy, nawet testowałem jeden egzemplarz kumpla na plenerach i.....nadal jestem z deską.....

itylko ten pomiar światła.... :evil: :-x :cry:
 

DAREK  Dołączył: 17 Wrz 2006
ja mam DSa od ponad dwóch lat i jestem z niego zadowolony, zmienię korpus dopiero jak Pentax wypuści coś w stylu DSa z nową matrycą, przesiadka na K10 mi nie pasuje za duży korpus a AF tylko szybciej kręci z precyzją gorzej, na razie wolę dokupić dobry obiektyw jak DA 2.8 16-50 lub odpowiednik Tokiny, zdjęcia robię tylko w RAWach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach