matb  Dołączył: 02 Lis 2006
xrog, pracuj dalej, nabieraj biegłości i pokaż jeszcze później, co ten Canon potrafi. Bo chyba w końcu będę musiał w skaner do MFa zainwestować.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Jeśli chcecie, mam chyba jeszcze ze 2 inne klatki z filmu małoobrazkowego, które mógłbym pokazać dla porównania i więcej nie, bo v200 już zapakowany... Średniego Canonem jeszcze nie robiłem - brak czasu i nowych zdjęć.

Słyszałem też o takim sposobie, żeby nie skanować z ramki tylko przez okienko wielkości kadru wycięte w kartce cienkiego biurowego papieru A4 przyciśniętego przezroczystym plastikiem z pudełka CD. Chodzi o to, aby poskanować kadr na filmie razem z jego ramką (holder canoscana to uniemożliwia) i o to, aby uniknąć krążków Newtona skanując prosto z szyby.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
xrog, możesz zeskanować jakąś nieporuszoną klatkę z 120 i 135 i podesłać do mnie na matthewb[at]wp[dot]pl w jakiejś przyzwoitej rozdzielczości?
Po ostatnim skanowaniu w labie zakup już przesądzony, ale jaki skaner jeszcze nie. Mile widziany MF, bo w tym kierunku zmierzam powoli..
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
matth napisał/a:
xrog, możesz zeskanować jakąś nieporuszoną klatkę z 120 i 135 i podesłać do mnie na matthewb[at]wp[dot]pl w jakiejś przyzwoitej rozdzielczości?


Wczoraj zeskanowałem klatkę 120 i jestem zadowolony z rezultatu. Postarm się dzisiaj coś Ci wysłać.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
xrog, jak mozesz to wrzuc tutaj jakies sample, oprocz flickrowych sampli przydadzą się jeszcze forumowe :-D
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
xrog, będę wdzięczny :-) Myślałem że nie ma alternatywy dla V500 do średniego w cenach dla ludu.. Pomijam używane, ale boje się dać 500zł za kilkuletni skaner, który może wziąć i paść w transporcie albo ot tak jak to z elektroniką bywa bez powodu :-|
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
No dobra... kolejne porównanie. Mały obrazek:

Epson v200, cały kadr (2400 dpi zeskalowane w dół)


Canoscan 8800f, cały kadr (2400 dpi zeskalowane w dół)


Noritsu w fotolabie, cały kadr (1200 dpi, zeskalowane w dół)


Fragmenty kadru dla porównań, skany 2400dpi zeskalowane do 1200dpi, żeby porównać z noritsu
Epson v200, widok na piksele 1200 dpi

Canoscan 8800f, widok na piksele 1200 dpi

Noritsu, widok na piksele 1200 dpi


Teraz średni format z Canoscan 8800f. Skanowane silverfastem, wybrany preset dla fuji superia 100.

Cały kadr:


Widok na piksele ze skanu fragmentu kadru w 4800dpi.


Mam nadzieję, że trochę pomogłem w podejmowaniu decyzji. :->
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Poza tym, że lab przeostrzył znacznie to nie widać nic ciekawego w porównaniu 135 :-P nawet wydaje się ciut mniej kontrastowe, ale to pewnie sprawa softu. 120 ładne całkiem :-) generalnie jak subiektywnie odczuwasz różnicę w stosunku do V200?
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
matth napisał/a:
...generalnie jak subiektywnie odczuwasz różnicę w stosunku do V200?


Ma większe gabaryty niż v200, dość spory jest i ciężki. Dużo szybciej skanuje i nie musi przed tem nagrzewać lamp, bo ma ledy. Subiektywne odczucie po dwóch dniach używania jest takie, że dla materiałów nietransparentnych jest lepszy od v200. Dla filmów 135 jest ciut lepszy niż v200 - tak myślę...
A możliwość skanowania filmów 120 - to jest to! Wcześniej kilka razy dawałem film 120 do skanowania w labie i dla rozdzielczości fotki jaką dostawałem z labu, to wyniki z canoscana są co najmniej porównywalne... Dla mnie bomba.

Ze skanerem dostaje się oprogramowanie Adobe Photoshop Elements 5.0 i Silverfasta w wersji standard. To też może być argument za tym skanerem.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
8800f naprawdę daje rade jak na skany do zastosowań webowych:



tym bardziej za tą cenę..
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Trochę mi namieszaliście z tym Canonem :-) Bo średni format kusi...
Mam jedno pytanie - jak sobie radzi w funkcji ksero? Nie mam miejsca na dwa skanery, a coś muszę wybrać. Mój dotychczasowy skaner praktycznie się wykładał, gdy próbowałem skopiować jakiś fragment grubego zeszytu (czegokolwiek, co miało więcej niż kilka stron) - nie łapał środka, czyli tej części, której nie można położyć płasko na szybie.

[ Dodano: 2008-12-22, 13:14 ]
OK, już wiem. Każdy skaner z CCD powinien dać radę.
Obejrzałem sample w sieci, więcej mi od skanera nie trzeba. A jeśli sprawie sobie coś średnioformatowego, to będzie jak znalazł.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
podlaczylem moja Minolte Scan Elite F-2900. A jako ze za wiele w zyciu nie skanowalem to wrzuce kilka skanow cobyscie mi mogli podpowiedziec czy wszystko aby napewno ze skanerkiem ok ;-)

trix 400 wolany w r09 new, skanowane w veuscanie

wszystkie skany prosto ze skanera (tylko zmniejszone w PS), tylko nie oceniajcie samych zdjec bo arcydziela to nie sa :-P

1)


crop


2)


crop


3)


crop


4)


crop


i co sadzicie? bo na razie zyje w blogiej nieswiadomosci i mi sie podobaja nawet :mrgreen: :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ostrosc wporzo - skaner dziala jak powinien, tony do poprawki ;-) Szczegolnie pierwsze - przygnij troche krzywe ;-)

No i to ziarno jak bruk :-D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wow, konkret ziarno! Plaszczaki na smieci...
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
ufff... to dobrze ze nie tylko ja uwazam ze jest ok :mrgreen:

alkos napisał/a:
tony do poprawki ;-) Szczegolnie pierwsze - przygnij troche krzywe ;-)

to prosto ze skanera, dziewicze moznaby rzec ;-) wiec obróbki nie unikna :evilsmile:

alkos napisał/a:
i to ziarno jak bruk :-D

oj, czepiasz sie :mrgreen: :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
oj, czepiasz sie


A czy ja mowie ze to zle? :-P
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
dan napisał/a:
Wow, konkret ziarno! Plaszczaki na smieci...

noo szczegolnie ze cenowo mi wyszlo taniej niz nowy Epson V 350 :mrgreen:

alkos napisał/a:
A czy ja mowie ze to zle?

no fakt, nie mowisz :-P
ale mi ten bruk jakos pejoratywnie zabrzmial ;-) (chyba po prostu czas zmienic podejscie do bruku :-P )
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
motaba_virus napisał/a:

noo szczegolnie ze cenowo mi wyszlo taniej niz nowy Epson V 350 :mrgreen:


pf, goń się* :-P

* to tak po przeprawach jakie funduje mi ww skaner - no nie rozumiemy się tak jak bym chciał. Chociaż z drugiej strony mnie kosztował z 200pln, jak nie mniej.

Nie mniej, gratuluję zakupu! :-B
*puf*

 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
j+, a co wam najbardziej w dialogu przeszkadza? ;-)
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Głównie ograniczone możliwości softu Epsona (chociaż ostatnio zgłupiał i zeskanował mniej więcej tak jak chciałem) i brak umiejętności w obsłudze Vuescana (cały czas sobie wmawiam, że to on ma problem, nie ja ;-) ).
*puf*


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach