motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
j+ napisał/a:
chociaż ostatnio zgłupiał i zeskanował mniej więcej tak jak chciałem

moze to znak ze w koncu zrozumial co do niego mowisz :-P
swoja droga opinie o sofcie Epsona sa niezle (chociaz sam nigdy nie probowalem :-) ) wiec moze to cos innego ci przeszkadza w tym dialogu ze skanerem?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
j+, nie widzialeś najwyraźniej softu HP...
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
a dedykowany do 700? he?

ten canon daje interesujace rezultaty jak za te pieniadze
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
afuszejk napisał/a:
a dedykowany do 700? he?
mówisz oczywiście do 35 mm?

Jeżeli tak to Minolta dual scan III może (IV) jak się trafi taniej. Ja mam IV od niedawna i jak na razie jestem bardzo zadowolony
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
oczywicie 35 mm. o srednim nie mysle w najblizszej przyszlosci, a dokumenty moge zawsze sobie w biurze lub u sasiada zeskanowac w kilka sekund. W takiej sytuacji majac ok 600 na maszynke, lepiej dolozyc do dedykowanego plustka 2300 czy tez nakupowac filmow i tanszego plaszczaka np tego canona 8800? Wolalbym uniknac kupowania uzywek z zagranicy.

pozdrawiam!
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
A ja zanabyłem 8800F i jestem zadowolony :-) Jeszcze muszę zobaczyć jak wyjdzie skan kolorów i średniego, ale nie mam nic takiego w poznaniu. Nigdy nie skanowałem wcześniej klisz więc nie mam porównania, ale na moje potrzeby jest dobrze :-)
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Skaner uniwersalny
Zamierzam kupić skaner. Poszukuje takiego co by miał przystawke do negatywów. Na co zwrócić uwage, co jest najważniejsze? Coś polecacie z własnego doświadczenia?
To ma być skaner taki do dokumentów z możlwiością skanowania filmów.
 

Palacz  Dołączył: 12 Gru 2008
ja mam plustek opticpro st64+ i jestem zadowolony ale skanuje na im tylko średni format...zalezy też jaki masz budżet bo chyba któryś model epsona jest jeszcze lepszy.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Powiedzmy ok 500=550...
Myslę o takim
http://www.pc-media.pl/p/pl/PEREPSSKA0030/a.html
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nie ma dobrego skanera do negatywów i do np kartek formatu A4 . Kiedyś chciałem takie coś kupić i byłem w ciężkim szoku jego nędzą skanowania negatywów . Musiałem zrezygnować
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jacekh, pozwoliłem sobie scalić Twój wątek z już istniejącym dość obszernym wątkiem "Skaner domowy, ale jaki?".
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Najlepsze jest to, że z powodu "kryzysu" ceny poszły kosmicznie w górę... Z kupnem V200 nie zdążyłem, V300 debiutował w okolicach 340 zl a teraz nie kupi się taniej niż 400 zł...

W końcu zdecydowałem się na Canona 4400 (279 zł) i to głównie dlatego, że zobaczyłem "drobną korektę" jego ceny w Komputroniku (z 310 na 436 zł). :shock:

Apokalipsa :evil:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mishieck, się zgadza .. kumpel, który obsługuje informatycznie sieć w firmie, w której pracuję ma również sklep komputerowy i mówił, że jednego dnia podawał cene klientowi na laptoka (na zamówienie) a już następnego dnia ta cena skoczyła pare stówek w górę ... w ciągu nocy dosłownie ... no ale miało być o skanerach 8-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
mishieck napisał/a:
Najlepsze jest to, że z powodu "kryzysu" ceny poszły kosmicznie w górę

Raczej nie z powodu kryzysu, tylko kursu dolara i euro, czyli słabego złotego.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
sołtys napisał/a:
pozwoliłem sobie scalić Twój wątek


No i dobrze... ja też jak pipa założyłem nowy watek zamiast poszukac...
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
jacekh, mysle ze w tej cenie ten Epson to najlepszy wybor jesli chodzi o plaszczaka
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Też tak myśle. Dla mni płaszczak lepszy bo żona potrzebuje do normalnego skanowania.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
screwdriver, moglbys wrzucic jeszcze jakis crop (powiedzmy 700x500px ze skanu w ~2400dpi) z negatywu BW? Chcialbym zobaczyc, na ile ostre jest ziarno :-)

I jeszcze jedno - czy wkladanie filmu do ramek i ukladanie go w porzadanej pozycji jest w miare latwe?
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
dan napisał/a:
moglbys wrzucic jeszcze jakis crop (powiedzmy 700x500px ze skanu w ~2400dpi) z negatywu BW
Jasne. Postaram się zrobić to dziś wieczorem.

dan napisał/a:
czy wkladanie filmu do ramek i ukladanie go w porzadanej pozycji jest w miare latwe?
Nie miałem z tym najmniejszych problemów. Czasem, jak film nie odleży i chce się zwijać, dokładne ułożenie wymaga kilkunastu sekund, ale nie jest mocno upierdliwe. Same ramki jednak są dość tandetne i nie wzbudzają zaufania. Kiedy wkłada się je do skanera i zaskoczą na swoje miejsce, nie siedzą sztywno.

[ Dodano: 2009-02-12, 16:38 ]

Agfa APX 100 @ 100 Rodinal 1+50 17min 20*C
Skanowane: Plustek 7500iAi HDR Greyscale, potem odwrócenie i poziomy
(niestety nie pamiętam w ilu DPI skanowane, a nie chce mi się liczyć z pikseli :) )



crop



oryginalne zdjęcie: http://www.fixed.pl/stuff...100_17_full.jpg

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Uff... Czyli mozna jeszcze kupic przyzwoity skaner z gwarancja :-) Dziekuje screwdriver!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach