guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
cypis napisał/a:
guerilla wrzuć, jak możesz, jakieś porównanie osiągów tych twoich cudów - umaxa i minolty - bom ciekaw.


ciężko je porównywać, jeden ma 600 dpi a drugi 3200, jeden kosztował 100pln a drugi 1000pln :)) no i minolta dedykowana a umax skanuje transparentne do formatu A4
 

piko  Dołączył: 09 Sty 2008
zorzyk napisał/a:
piko, muszę mieć Twój e-mail

epiko malpaUSUN_TO poczta_kropka_onet_kropka_pl
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
guerilla czaję. Miałem wrażenie, że umax (nie wkręcałem się, co to za model) też służy ci do filmów. Ale jak tak to tak...
a co do Plustka - czemu mówisz, że jest kiepski, skoro ma dynamikę (na papierze) porównywalną z twoją (było nie było wciąż droższą od plustka) Minoltą? Co w nim jest takiego kiepskiego, powiedz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
cypis napisał/a:
też służy ci do filmów.

Sluzy, ale do srednioformatowych.

cypis napisał/a:
a co do Plustka - czemu mówisz, że jest kiepski, skoro ma dynamikę (na papierze) porównywalną z twoją (było nie było wciąż droższą od plustka) Minoltą? Co w nim jest takiego kiepskiego, powiedz.

Plustek mocno zawyza parametry vide rozdzielczosc 7200dpi.

Zawyzona rozdzielczoscia, to za bardzo nie ma sie co przejmowac, bo polowa tego to i tak jest wystarczajaca do zrobienia A4 z malego obrazka. Gorzej z ta gestoscia optyczna. Jesli rzeczywiscie jest slaba i zawyzona, to wg mnie, moze to rzutowac na kolory - obciete sa gorne i dolne zakresy poszczegolnych kanalow, przez co zdjecia sa takie plaskie i zdechle.
To jednak tylko moje domysly. Szczerze mowiac to srednio ufam matb, bo te skany, ktore on pokazuje, dla mnie nie sa nawet na srednio-przyzwoitym poziomie jesli chodzi o kolory. Musialbym to sam sprawdzic.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Minolta ma naprawde fenomenalny Dmax. Nie sadze, ze Plustek tak by wyciagnal cienie. Ponizej niedoswietlona provia:






dz.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dzięki za odpowiedzi i materiał do przemyśleń i wybaczcie jeśli przynudzam swoimi pytaniami, ale dyndanie na wahadle wyboru (między młotem jakości, a kowadłem ceny) zawsze mnie rozstraja :cry:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cypis, każdy przez to przechodzi.... Gdybys trafił 6 w totka to byś się nie zastanawiał nad takimi drobiazgami, jak cena ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Zorzyk zaraz idę do kolektury. Jak kiedyś napisałeś o zaginionej śrubce, to ją znalazłem. Teraz czas na szóstkę w totka ;-) . Jak trafię masz u mnie Nikona D3 z zestawem szkieł. Powaga 8-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cypis, trzymam Cię za słowo, a społeczeństwo jest świadkiem :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Czekamy zatem do wieczora. 7 baniek. Całkiem fajna suma. ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
zorzyk, Przecież gdybyś miał Nikona, to najbliższe PPD musiałoby mieć ognisko wielkości odpowiedniej dla FF. :evilsmile: Skąd tyle drewna ? :roll:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
zorzyk napisał/a:
mam pdf jeżeli ten test kogoś interesuje

Interesuje. Uprzejmie proszę o przesłanie na adres: kytutr gibbon gmail Точка com

Pozdrawiam,
Kytutr
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
dzerry napisał/a:
Nie sadze, ze Plustek tak by wyciagnal cienie.

Jako użytkownik Plusteka 7300 muszę się tu niestety zgodzić z tym stwierdzeniem. Zdarzają się slajdy które on w cieniach ledwo, ledwo prześwieca, a do takich przykładów jak pokazałeś to trzeba solidnie się krzywymi naginać i efekt nie zawsze jest zadawalający (ale ze mnie jest dopiero początkujący skanerzysta więc może wina leży częściowo po mojej stronie).

A propos HDR - nie wiem jak tego używać nie mając żadnego softu mającego coś wspólnego z Adobe i PS. Raz próbowałem tak zeskanować negatyw i SilverFast stworzył mi plik, którego nie mogłem w niczym otworzyć :shock: .
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:

A propos HDR - nie wiem jak tego używać nie mając żadnego softu mającego coś wspólnego z Adobe i PS. Raz próbowałem tak zeskanować negatyw i SilverFast stworzył mi plik, którego nie mogłem w niczym otworzyć :shock: .


HDR w SIlverfascie oznacza dokładnie tyle co skanowanie 48bitowe(64 z ice chyba)
niby więcej kolorów, ale jak niska dynamika to i tak do niczego nie przydatne, a plik conajmiej 2 razy większy..


Dz. to prawda, nie zdażyło mi się żeby mi minolta nie mogła czegoś zeskanować :)

swoją drogą , zdjęcie z kwiatami wiśni(?) ekstra!!!naprawdę piękne dla mnie.

cypis dla przykładu - zdjęcie w wątku MvA - provia 400f naświetlana na iso 100. własnie na moim skanerze to było skanowane (do raw'a) [ta stara babka na tle laseczki bilbordowej na przystanku]
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
guerilla napisał/a:
dla przykładu - zdjęcie w wątku MvA - provia 400f naświetlana na iso 100

W wątku jest napisane odwrotnie ;-) - iso 400 naświetlana jak 100 czyli mocno niedoświetlona - sam jestem ciekaw jak taka kombinacja wyszłaby z plusteka.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
guerilla napisał/a:
dla przykładu - zdjęcie w wątku MvA - provia 400f naświetlana na iso 100

W wątku jest napisane odwrotnie ;-) - iso 400 naświetlana jak 100 czyli mocno niedoświetlona - sam jestem ciekaw jak taka kombinacja wyszłaby z plusteka.


przeczytaj jeszcze raz moje zdanie i swoje zdanie :)))

provia 400f naświetlana na 100iso===== iso 400 naświetlana jak 100

(hint: to to samo:P))

:-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znakiem tego prześwietlona. Teoretycznie.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ups.
oczywiście 100tka naświetlana na 400, pomyliło mi się, bo z pamięci pisałem. :)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
guerilla napisał/a:
ups.
oczywiście 100tka naświetlana na 400, pomyliło mi się, bo z pamięci pisałem. :)


Ha, ha ;-) :-B , to właśnie chciałem napisać ale, jak widać, też się pomyliłem :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z kronikarskiego obowiązku dodam wobec tego, że
guerilla napisał/a:
100tka naświetlana na 400
...będzie niedoświetlona :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach