yashicafx3  Dołączył: 08 Lis 2010
Pentax-D FA 100mm F2.8 Macro potrzebne czyszczenie
Witam
Jak w temacie mam Pentax-D FA 100mm F2.8 Macro zaparował mi jakiś czas temu
i na jednej ze środkowych soczewek pojawiły się trzy plamki i już nie zniknęły, nie widzę
aby miały wpływ na jakość zdjęć po testach na max przysłonie i jednolitym tle tez nic nie
widać na fotografiach, ale denerwują te plamy jak patrzymy do wnętrza na soczewki.
Jest to ostry egzemplarz i mam obawy czy ingerencja czyszczenie nie zmieni jego właściwości
optycznych. W związku z czym jaki serwis polecacie do tej operacji jestem z Warmińsko-Maz
i nie mam tu wyboru. A co sądzicie o Opto-Technika serwisancie pentaxa, jakie ceny czyszczenia.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
yashicafx3, jeśli obiektyw zostanie prawidłowo złożony po czyszczeniu ( soczewki nie będą powkładane odwrotnie ) to nie musisz obawiać się o ostrość ;-)
Każdy profesjonalny serwis powinien taką usługę wykonać . Co do ceny to już musisz podzwonić i popytać . Fa100 /2.8 macro rozkręcałem i czyściłem . Czynność była prosta i nie wymagała specjalistycznych narzędzi . Kwestia odkręcenia przedniej soczewki .
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Swego czasu kusiło mnie żeby wysłać swojego tamrona 90 makro do czyszczenia bo też mam plamy na wewnętrznej soczewce po zaparowaniu (bez wpływu na zdjęcia).
Serwis zaśpiewał 250zł w zwyż.
Dałem sobie spokój z tą zabawą.
 
yashicafx3  Dołączył: 08 Lis 2010
A co powiecie jakie opinie o Opto-Technika z ul.Wolskiej w Warszawie. Jakość ceny Ok?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach