x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Obywatel AP napisał/a:
Orientujecie się, w którym warszawskim sklepie można spokojnie zbadać wspomnianą "puszkę"?


Na pewo mają w Fotojokerze w Arkadii, Interfoto na Pradze, pewnie i w Blue City, w Fotoformie na Metrze Centrum ;-)
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
x4rd, Dziękuję za informację - wybiorę się na testy :)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Obywatel AP napisał/a:
... w słońcu trzeba się będzie ratować głównym LCD. Niestety często robię makro w takich warunkach, że dane z wizjera (migawka, przysłona/drabinka ekspozycji) też są słabo widoczne.

Gdyby nie brak górnego LCD już pewnie bym kupił K-70 (w pakiecie z 50 1.8 za 1 zł).


Nie lepiej wcześnie wstać (jak wschodzi słońce) i nie przejmować się takimi p***** jak górny wyświetlacz? Co do rozjaśniania to nie wiem czy to się przydaje, bo nigdy nie miałem takiej potrzeby ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Tylni wyświetlacz jest dobrze czytelny nawet w słońcu, a dzięki temu że jest uchylny można go ustawić pod takim kątem, że słońce nie przeszkadza
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Powoli psychicznie przygotowuje się do aktualizacji hardware i rozważam K-70, jednak bardzo często korzystam z górnego wyświetlacza i jego brak to dla mnie spory minus. :roll:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
ADestroyer napisał/a:
Powoli psychicznie przygotowuje się do aktualizacji hardware i rozważam K-70, jednak bardzo często korzystam z górnego wyświetlacza i jego brak to dla mnie spory minus


Możesz sobie odchylić ekranik i powinno być ok ;-)

Dodatkowo jest promocja na obiektywy za złotówkę, więc warto się zastanowić, bo propozycja kusząca :-B
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wyświetlacz tylny w K-70 ma 2 stopniową regulację siły podświetlenia w słońcu oraz tryb nocny.
Wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem bez żadnych problemów.
Nawet w silnym słońcu jest czytelny jak się ustawi +2...
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No to mamy pierwsze forumowe K-70 w Krakowie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Ty się nie chwal, Ty zdjęcia pokazuj!
:mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Bakteria mi się ładuje :-D
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
SlicaR napisał/a:
Bakteria mi się ładuje


Czyli od razu infekcja :shock:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Czas ładowania 2,5h
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
SlicaR napisał/a:
Czas ładowania 2,5h


Sprawdź jak ci się sprawuje na długich czasach naświetlania.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ok. Zaraz. Ile to jest długo?

[ Dodano: 2017-07-12, 21:31 ]
F9 30s nic niepokojącego nie widzę. Mam na coś zwrócić szczególną uwagę?
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
SlicaR napisał/a:
Mam na coś zwrócić szczególną uwagę?

30s powinno wystarczyć i jakaś nocna scena, a uwagę zwrócić na hotpiksele, bo w moim są...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
SlicaR jak Ci się podoba puszka?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
d5500 - ok. 2500pln
k 70 - ok. 3000pln
kurcze jak patrzę na fotografię produktu to mam wrażenie, że Pentax wkroczył na drogę ekscentryzmu jeszcze bardziej niż wtedy, gdy pokazał K-01
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
M.K napisał/a:
kurcze jak patrzę na fotografię produktu to mam wrażenie, że Pentax wkroczył na drogę ekscentryzmu jeszcze bardziej niż wtedy, gdy pokazał K-01


Dlaczego?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
x4rd, trochę wyolbrzymiam, ale kurcze - przepraszam wszystkich posiadaczy k70 - ona z wyglądu jest jak zabawka. I to za 3 tysiaki! Gdyby tak wyglądał model za 1500-1700 - nic bym nie powiedział. Oczywiście to jest mój punkt widzenia, moje poczucie wartości urządzeń i ich wyglądu.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
M.K, trochę się zgadzam. Rozwinę się za chwilę.

[ Dodano: 2017-07-13, 13:40 ]
No więc sprawa wygląda następująco:
Korpus jest mniejszy od K-50 i da się to odczuć. To malutki, zgrabniutki korpus podróżniczy. Grip jest przeprojektowany i uchwyt jest lepszy, jednak moim zdaniem jest ciut za płytki (i wgłąb i z prawej). Z obsługą aparatu "na 2 rolki" jest problem, bo zmiana pozycji przedniej rolki spowodowała, że musimy trzymać aparat 2 palcami. Przy tej wadze oczywiście się da, ale nie jest to komfortowe. Kciuk 1 rolka, wskazujący 2 rolka, fakjuf i serdeczny na korpusie a mały się już nie mieści. Czy on wygląda tandetnie/lipnie/wydmuszkowo/NiCponiowo? Nie. Dalej mam wrażenie, że trzymam w rękach coś solidnego. Nie jest to może młotek do wbijania gwoździ (jak w poprzednich korpusach) ale nie jest to też badziewie. Czy wygląda zabawkowo? Zależy jak się spojrzy :-P Jest mniejszy po prostu. Na szczęście waga robi swoje i daje poczucie pewności i solidności. Satynowy, szorstki plastik robi tutaj taką niezbyt dobrą robotę - bo nasuwa skojarzenie z tymi lipnymi plastikami, ale jest ok (a może to kwestia przyzwyczajenia z K-50). Bałem się trochę ekranu (solidności). Mam jakąś kamerkę C i miałem w rękach któregoś C, chyba 700D (tak, umyłem po nim ręce ;-) ) i bałem się, że to będzie takie cieniutkie i delikatniutkie. Nie. To inna liga jednak. Ale K1 to to nie jest. Wszystko jest świetnie spasowane i chodzi idealnie. Jedyny problem to tył tego ekranu. Boję się, że zaraz go porysuję (kawał satynowego plastiku). Muszę wykombinować jakieś zabezpieczenie. Co do istotnych zmian w ergonomii: AF-AE-L przesunięty tam gdzie w K3 (świetna sprawa). Pod nim gumowany, profilowany "klin" na kciuk (świetna sprawa). Główny dżojstik przerobiony na lekko kwadratowo (mam wrażenie, że jest przez to mniejszy niż w K-50). Dołożony programowalny przycisk wi-fi u góry (w trakcie fotografowania zapomnijcie o używaniu, jest w takim miejscu, że nie ma opcji. Ale fajnie, że jest). Patrząc co to ma w środku to bardziej pasowałaby tutaj obudowa od K3, no ale wtedy musieliby go nazwać aparatem profesjonalnym. Postaram się coś popstrykać i powrzucać. Ogólnie, jak na razie, to wygląda mi to na świetny korpus, który mógłby być większy.

Rozmiar łapek mam średnio-większy.

Jeden minus PR'owy: Ja rozumiem, że to był korpus na rynek angielski (czy tam jakiś zachodni), ale żeby Ricoh nie chciało się zainwestować tych 6 czy 8 tys. żeby przetłumaczyć instrukcję? Ba! Żeby chociaż dawali instrukcję angielską! Jam Pentaxian i ja sobie radę dam, ale nowy użytkownik wchodzący w system przy tak zaawansowanym korpusie bez żadnej instrukcji??? Masakra. O przepraszam, nie takiej żadnej - dostałem mailem od sklepu instrukcję jak włączyć aparat i odchylić ekranik.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach