M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ile on waży? Z wyglądu jest bardzo plastikowy, gumy mało, pod kciukiem w stosunku do d5500 prawie w ogóle. Menu jak porównać z d5500 też jest kolorowo zabawkowe - kiedy oni zerwą z tym projektem szpetnym? Obłęd jakiś. Do Canonów to by się nadawało! Cóż, wiem, że jestem niegrzeczny, ale chyba obiektywny...
A ma możliwość zapięcia pionowego gripa?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Mało gumy... cały grip jest w gumie i to co za gripem (od frontu) też plus ten kawałek na kciuk.
Co do designu "szpetnego" to kwestia gustu. Mi tam się podoba :-P
Co masz do menu? Nie rozumiem chyba o co Ci chodzi. Jest takie samo jak we wszystkich Pentaksach. Od k200 chyba nawet po K1 (sprawdzę jak przyjdzie Fenol). Nic się tu nie zmieniło.
Nie miałem nigdy w rękach d5500 więc ciężko mi się odnieść. Miałem d5000 w rękach niedawno ale rozumiem, że to chyba inna półka niż d5500 jeżeli zestawiasz to z K-70.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nie wiem jak jest dokładnie w K-70, ale zwykle można było sobie wybrać kolorystykę dla menu i była wersja szarobura dla "semi pro" ;-)
Poza tym uważam, że w Pentaksie jest ono bardzo czytelne i logiczne.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Jeżeli piszemy o "ekranie głównym" to oczywiście. Jest opcja szarobura i wtedy jesteśmy super poważnymi profesjonalistami.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
SlicaR napisał/a:
Jeden minus PR'owy


Pierwotnie, K-70 miało z tego co wiem w ogóle nie być na polskim rynku, stąd brak instrukcji do niego.

M.K napisał/a:
Menu jak porównać z d5500 też jest kolorowo zabawkowe - kiedy oni zerwą z tym projektem szpetnym? Obłęd jakiś.


Jak wyżej - możesz sobie zmienić kolor menu na inny. A jak i to Ci się nie podoba to wyłączyć ekran w ogóle i poczuć się jak w czasach analogowych.

M.K napisał/a:
A ma możliwość zapięcia pionowego gripa?


Nie ma.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
SlicaR, nie nic nie mam do aparatu. Bardziej do ceny bardzo wysokiej. Kiedyś Pentax miał inne podejście. Ja k10 kupiłem za 3300, podobnie k20, potem na k5 musiałem prawie 4 wydać, ale to był kapitalnie zaprojektowany aparat. A tutaj mamy 3000 za aparat na moje oko klasy kx itp. Wiem, że dopiero się pokazał. Cena spadnie.
Co do gum to się nie przyjrzałem. Jeśli są to ok.
Co do menu - nigdy się nie lubiłem z menu Pentaxa. Jest przepełnione kolorami, takie 'naiwnoodpustowe' i całkiem nie pasujące mi do profesjonalnej klasy Pentaxa sprzed lat.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To tam nie ma kilku wariantów kolorystycznych do wyboru? Można wybrać poważny zestaw. :-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Jest 12 w tym 1 poważny.

[ Dodano: 2017-07-13, 16:55 ]
A czy można go wybrać to nie wiem - nie próbowałem przecież :mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ale te ikony są takie .... dobra nie psuję Wam humoru. Jest drogi, ale może warty swojej ceny. ;) Miłego używania i dobrych kadrów życzę!
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No niestety, takich profesjonalnych kółeczek jak w N to nie ma. Są tylko pentaxowe prostokąciki ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No i znowu strzał w kolano ;-)
 
Variv  Dołączył: 17 Lut 2017
M.K napisał/a:
Ale te ikony są takie .... dobra nie psuję Wam humoru. Jest drogi, ale może warty swojej ceny. ;) Miłego używania i dobrych kadrów życzę!


Jak brać K-70 to teraz bo jeszcze promocja trwa. Obiektyw DA 50mm f/1.8 (cena około 600 zł) za 1 zł przy kupnie K-70. Przy takiej promocji opłacalność wyboru chociażby tańszego K-S2 spada.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dlatego też zdecydowałem o szybkiej zmianie.

Mała aktualizacja:
Był u mnie właśnie w odwiedziny mój ex K-50. Mniejszy jest, ale bardzo niewiele. Potwierdzam, że uchwyt w K-70 trzyma się dużo lepiej. Gumy jest nawet więcej. Orzekliśmy, że wygląda trochę taniej ale nie wiele :-P Jak się dokulam do jakiegoś komp to wrzucę foto.
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
Ja też kilka dni temu kupiłem K-70 w promocji (z DA 50 1.8 za 1 zł). Przesiadka z K-5 nie jest jakaś traumatyczna. Trzeba tylko przywyknąć do dość małych rozmiarów korpusu. Dla osób z dużymi dłońmi, K-70 będzie raczej niewygodny. Pierwsze wrażenia z użytkowania są bardzo "na plus". Nieco przeszkadzają tylko pokrętła do ekspozycji mniejsze niż w K-5. Aha, klapka baterii mogłaby być lepsza. Poza tym aparat sprawia wrażenie solidnego. Po przygodach z obijającym się K-5, wolę jednak plastik na obudowie ;-)

Co do gratisowego DA 50 1.8 - na początku byłem nieco sceptyczny. Okazało się jednak, że jest względnie solidny (mimo "plastikowości"). Optyka to poziom A 50 1.7 z lepszymi powłokami.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Muszę przyznać, że K-70 robi znacznie lepsze wrażenie na żywo, niż na zdjęciach. Fajny, niewielki, zwarty korpus. Świetnie się trzyma, wydaje się o wiele mniej plastikowy, gdy się go weźmie do ręki. Ergonomia Pentaksowa, czyli dla mnie w pełni zadowalająca.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
M.K napisał/a:
Ale te ikony są takie .... dobra nie psuję Wam humoru. Jest drogi, ale może warty swojej ceny. ;) Miłego używania i dobrych kadrów życzę!


Odnoszę wrażenie, że jesteś po prostu bardziej wymagającym fotografem i dziwię się, że w ogóle pochylasz się nad lewelową puszką (piszę bez ironii).
Sam bym ją kupił, bo lubię takie "maluchy", ale dopóki K-30 nie padnie, to jeszcze nie czuję takiej potrzeby.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
espresso napisał/a:
Ale chyba nieco gorszym obrazkiem...


Dzisiaj podpiąłem SlicaRową DA50/1.8 pod K-1 i szczerze mówiąc... dla mnie jest jakością mocno zbliżony do M50/1.7. Naprawdę pozytywnie mnie to szkło zaskoczyło.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Fenol, no właśnie na takie zdanie czekałem. To dobrze, że na żywo jest lepszy.
Kuba Nowak, to nie jest tak, że ja wysmiewam k70. Poza tym miałem k01 i bardzo go lubiłem za te jego oryginalność. Ale pisząc o cenie nie wiedziałem, że za zete jest obiektyw. To bardzo przemawia na korzyść.
Co do moich wymagań - hmmmm chyba byłoby dobrze, gdyby każdy miał wysokie wymagania, bo one zmuszają producenta do myślenia przy tworzeniu swoich produktów. Gdyby przyjąć, że ten korpus za jakiś czas nie będzie dostępny ze szkłem za zetę, a jego cena nie spadnie to myślę, że byłby to negatywny przykład niezwykle lekceważącego podejścia do swoich klientów - bo kupią wszystko i za każdą cenę! A powiedzcie mi gdzie robić chałas o to, jak nie na największym portalu zrzeszającym miłośników marki Pentax w Europie(chyba tak jest?)? Takie przyklepywanie tematu, bo cieszmy się, że w ogóle coś pokazał może spowodować, że za jakiś czas Ricoh rzuci na półki taką tandetę, że wstyd będzie tym robić fotki. Więc nie odbierajcie mojego narzekania jako formy bezsensownej krytyki, a raczej jako mały głos z tłumu, wołający: PENTAXIE CO TY NAM POKAZUJESZ! Plastik za 3 tys? Czyżby Pentax chciał zbliżyć się do Canona czy Sony?
 

Funky Koval  Dołączył: 07 Lip 2017
Zakupiłem 1,5 miesiąca temu K-S2, jest jeszcze mniejszy od K70, właściwie z tego co wyczytałem różnica jest minimalnie w wielkości puszki i matrycy która dla K70 jest 24Mpix (w K-S2 20 Mpix). Mi chodziło o jak najmniejszą puszkę, jak nam ukradziono sprzęt 2 lata temu na wakacjach, chciałem coś fajnego ale też nie jakieś wielkie pudło dla prof. tylko coś czym można strzelać ładne foty w podróży i u cioci na imieninach dyskretnie. Jak koledzy wcześniej napisali, w rzeczywistości puszki wyglądają świetnie. K-S2 jak pisałem jeszcze mniejszy od K70 ale gumy nie jest za mało, powiedziałbym że lepiej się to trzyma niż małe korpusy konkurencji na C i N (testowałem w sklepach przed zakupem). Specjalnie testowałem nosząc go w jednej ręce ... dosłownie na palcach się trzyma pewnie a wcale nie jest niewygodny uchwyt pomimo wymiarów. Powiedziałbym, że Pentax odrobił lekcje, głębokość gripu w uchwycie jest na tyle duża, że palce nie odstają i można pewnie go trzymać, K70 jest te 1-3 mm większy to tutaj wyraźnie jest lepiej niż w KS-2. Podziwiam inżynierów z PENTAX, zamknęli pełnoprawne lustro w malutkiej obudowie, która w dodatku jak się chwyci pozwala czuć, że to nie tandeta, sama waga wskazuje na to. Ergonomia jest dla mnie na wysokim poziomie jak na tak małe body. Design powiedziałbym jest na plus, to coś innego niż sztampa u konkurencji, gdzie każde body wygląda identycznie, tylko wymiary inne. Szkoda, że wbrew pozorom nie można od ręki dostać wersji kolorystycznych jakie się chce (np. u mnie nie byłem w stanie zakupić takiej jak chciałem w kicie z 18-135).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Obywatel AP napisał/a:
Co do gratisowego DA 50 1.8 - na początku byłem nieco sceptyczny. Okazało się jednak, że jest względnie solidny (mimo "plastikowości"). Optyka to poziom A 50 1.7 z lepszymi powłokami.


To szkło ma tendencje do BF/FF - warto sprawdzić, czy trafia i ewentualnie - wykonać mikroregulację. Efekty wtedy będą jeszcze lepsze!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach