skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Przepraszam że się powtarzam, ale nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi, a teraz już dużo osób ma K-70 to może ktoś będzie mieć ochotę to sprawdzić dla mnie i oczywiście innych.
Czy K-70 ma problem z pomiarem światła przy szkłach manualnych tak jak to opisałem tutaj http://pentax.org.pl/view...1268935[/quote]
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
skwara, ja w k-30 takiego problemu nie mam, więc nie sądzę, aby w k-70 było inaczej.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Sugerujesz że problem jest tylko w puszkach z wyższej półki, bo w GX20 jest i w K-3II jest (innych nie sprawdzałem)?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
M.K napisał/a:
bo kupią wszystko i za każdą cenę!

M.K., na 14.PPD przedstawiciele Ricoha wyraźnie mówili: tanio to już było. Niestety ilość kupujących lustrzanki maleje. Sam chciałbym wymienić swoje K10D na coś nowszego (bo i K-70 i KP nie mówiąc o K-1 to świetne aparaty), ale ceny mnie skutecznie hamują.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
skwara, ja Ci sprawdzę tylko nie bardzo kumam o co chodzi. Mam zrobić zielonym na f2.5 f8 i f22 i zobaczyć czy są podobnie naświetlone tak?
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Generalnie tak.
Obiektyw bez styków i najlepiej jakiś M42 by nie miał tej wajchy od przysłony.
U mnie to wygląda tak https://drive.google.com/open?id=0Bx_EpQjxIsghUFBfQlRWSWRTQTQ
Przysłonę zmieniałem coś około jednej działki (2 przeskoki pierścienia).
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ale masz wymagania. Pentacon 55 1.8 - efekt taki sam jak u Ciebie. Im większa dziura tym ciemniej.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Dzięki ci bardzo. :-B
No to chyba pozostanie mi kupić olka M10II lub panasonic GX80. :-/
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
skwara napisał/a:
Dzięki ci bardzo. :-B
No to chyba pozostanie mi kupić olka M10II lub panasonic GX80. :-/
Crop x2 i manuale... przemysl to ;-)
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Lepiej bym już przestał myśleć, wierz mi ;)
Różnica między APSC a 4/3 to już tylko x1,36 w poziomie, a w pionie x1,21.
Co mi po manualach w pentax`ie jak źle naświetla, podłączenie jest bardziej problematyczne (prakticary), focus peaking podczas filmowania brak itd...
Bardzo bym chciał zostać z pentaxem np. z powodu niskich szumów matrycy (chyba mniejsze od sony A7II) no, ale ziarnko do ziarnka i z pentaxem będę musiał się rozstać. Padło na 4/3 bo ma stabilizację w rozsądnej cenie (sony A6500 ma cenę nie rozsądną :), a A7II szumi jak aparat z APSC).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
skwara napisał/a:
Co mi po manualach w pentax`ie jak źle naświetla


Rób na manualu :-P
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Można jeszcze robić zawsze na otwartej dziurze. :)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
skwara napisał/a:
Co mi po manualach w pentax`ie jak źle naświetla, podłączenie jest bardziej problematyczne (prakticary)
Kup jakiegoś Spotmatica i zobaczysz, ze tego typu problemy się skończą :-P
 
Erczu  Dołączył: 12 Sty 2015
W moim k-70 problemu z naświetlaniem przy manualnych szkłach nie ma. Robiłem wcześniej zdjęcia M135/3,5 i nic nie zauważyłem. Teraz specjalnie zrobiłem, właściwie na skrajnych przysłonach (1,7 i 16), obiektywem M50/1,7. Wszystko jest w porządku. Na podglądzie w aparacie na otwartej przysłonie zdjęcie wydaje się rzeczywiście nieco ciemniejsze, ale po wywołaniu RAW-ów już tego nie widać. Problem to był kiedyś w K10D, który naświetlał prawidłowo tylko przy maksymalnie otwartej przysłonie.
Odnosząc się do samego aparatu, to fajny jest. Jego niewielkie rozmiary i niepozorny wygląd, to dla mnie zaleta. Trzyma się go dobrze. Uchwyt jest pewny, chociaż fragment pod kciuk mógłby być ukształtowany bardziej ergonomicznie. Jedyną rzeczą, która naprawdę mi przeszkadza, to stosunkowo głośna migawka. . k-5 syna to jednak jest dużo cichsza. Ale idzie się przyzwyczaić. A po użytkowaniu kadyszki i tak jest nieźle. W stosunku do kadyszki matryca ma to, na czym mi zależało. Czyli większa rozpiętość tonalną i dobra praca na wyższych czułościach. Pod tymi względami zdjęcia robi się na "luzie". Te i inne walory i wady aparatu zostało już szczegółowo omówione w tym wątku. Kończąc, po ponad półrocznym użytkowaniu, polubiłem ten aparacik :-) .
 
KasiaMagda
[Usunięty]
SlicaR, a kiedy jakieś zdjęcia pokażesz ? Jestem ciekawa jak wyjdzie Twój pies czy będzie różnica między zdjęciami z K-50, a K-70 ?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Wątpię. Myślę, ze po prostu będzie mi łatwiej obrabiać i ratować kadry. Nie mam kiedy z nim gdziekolwiek pojechać :-(
Za to jestem ciekaw 50 1.8. Po pierwszych strzałach jestem zachwycony.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
SlicaR napisał/a:
Po pierwszych strzałach jestem zachwycony.


Trafiły w stopy, czy kolana? :lol:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dowiemy się już w kolejnym odcinku "Dystorsji"
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
Witam.
Po rozważeniu kilku opcji dostępnych lustrzanek, zdecydowałem się na zakup K-70. Kiedyś siedziałem w Nikonie. Później zrezygnowałem z lustra na rzecz Samsunga NX 300, ale to nie to. Zdjęcia niby poprawne, ale brakuje chemii między nami. Nie lubię robić zdjęć na zombie, szczególnie, że w pełnym słońcu robi się je na czuja.
Intryguje mnie jedna rzecz. Wcześniej w tym wątku wyczytałem, że do K-70 nie dają polskiej instrukcji. Aparat zamówiłem w Euro (zamówienie czeka na 50 1.8) i tam jak wół jest napisane, że polska instrukcja jest w zestawie. Trochę się obawiam braku instrukcji w naszym rodzimym języku. System Pentaxa jest dla mnie zupełnie nowy i nieznany, więc mogę mieć problemy z obsługą.
Czy może się wypowiedzieć ktoś, kto ostatnio kupował tę puszkę?

Pozdrawiam
piwko 2
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapewne jest to instrukcja skrócona.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach