SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Mi nie dali instrukcji. Jedyna instrukcja jest po angielsku w pdfie do ściągnięcia ze strony. Instrukcja po polsku po prostu nie istnieje. Mogą dodawać 3 strony instrukcji jak włączyć aparat. Menu aparatu jest po polsku więc spoko. Zawsze możesz ściągnąć instrukcję polską do K-50 bo wsźystko jest bliźniacze, tylko kilka funkcji jest więcej. No i przede wszystkim masz nas :mrgreen:

[ Dodano: 2017-07-20, 11:28 ]
Nie bój się
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
piwko2 napisał/a:
obawiam braku instrukcji w naszym rodzimym języku

Wątpię, żeby w oficjalnej dystrybucji nie było instrukcji ale gdyby takiej nie było będziesz mógł się posiłkować instrukcjami od K-50 i K-3II. Część funkcji jest taka sama lub bardzo podobna.
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
Dzięki za podpowiedzi. Teraz jestem spokojniejszy :-)
Może dam radę to ogarnąć. W razie czego będę dużo pytań zadawał :-B
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Wal śmiało.
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
Czyli nie macie zamiaru wybijać mi z głowy zakupu tego korpusu?
Bo rozważałem jeszcze C 760D... :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Wątpię, żeby w oficjalnej dystrybucji nie było instrukcji

Po polsku jest jedynie skrócona.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
piwko2, no poczucie humoru masz :mrgreen:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
SlicaR napisał/a:
piwko2, no poczucie humoru masz :mrgreen:


Trzeba je mieć, żeby wytrzymać w tym systemie... z resztą w każdym innym też :-P
 
Erczu  Dołączył: 12 Sty 2015
Tak jak było powiedziane wcześniej, jest tylko instrukcja po angielsku w pdf, do ściągnięcia ze strony. piwko2, co do wyboru systemu, twardym trzeba być i wybierać trudniejsze drogi... potem większa satysfakcja z sukcesów :-D Ale dylematy miało i ma wielu, mnie też nie ominęły, ale w końcu zapadła jsd (jedyna słuszna decyzja) pozostania w JSS. Życzę udanego wyboru!
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
W Nikonie przeżyłem D7000 z kapryśnym AF, to tutaj też dam radę. No chyba, że będzie problem z tym elektromagnesem, czy jak mu tam.
Na razie czekam aż Euro ściągnie 50 1.8 i doczekać się nie mogę.
Ach jak ja lubię nowe zabawki ;-)
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ale mam zajefajny aparat :-) :-D :mrgreen:
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
lukarch napisał/a:
Test na optycznych

Lecę poczytać czy dobrze zainwestowałem kasę :mrgreen:

[ Dodano: 2017-07-20, 19:02 ]
Całkiem znośnie wypadł, ale dobrze że nie robili testu na którym mój się wyłożył, bo w moim przypadku skończyło się na wymianie matrycy, a jeszcze by wyszło to samo ...
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
SlicaR, zuka68, pytanie: czy w k-70 jest ten sam mechanizm migawki co w wcześniejszych modelach tej klasy? Tzn. czy jest na sztywno połączony z lustrem (w LV aby zrobić zdjęcie opada lustro, podnosi się, otwiera migawkę i opuszcza się)?
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
kojut napisał/a:
czy w k-70 jest ten sam mechanizm migawki

Ja tam się nie znam i na dokładkę mało używam LV (wolę wizjer), ale coś mi się zdaje, że podobnie dużo klapie jak w K-50 ...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Obawiam się, że konstrukcja jest bardzo zbliżona (lub identyczna niemal) jak w poprzednikach. To "jednocyfrowe" Pentaksy mają tę fajną... :-(
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
zuka68 napisał/a:
kojut napisał/a:
czy w k-70 jest ten sam mechanizm migawki

Ja tam się nie znam i na dokładkę mało używam LV (wolę wizjer), ale coś mi się zdaje, że podobnie dużo klapie jak w K-50 ...

Potwierdzam. Jest kkap klap klap.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
SlicaR napisał/a:
zuka68 napisał/a:
kojut napisał/a:
czy w k-70 jest ten sam mechanizm migawki

Ja tam się nie znam i na dokładkę mało używam LV (wolę wizjer), ale coś mi się zdaje, że podobnie dużo klapie jak w K-50 ...

Potwierdzam. Jest kkap klap klap.

No to szkoda. Chyba najbardziej denerwująca (mnie) rzecz w najniższej klasie.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
SlicaR napisał/a:
Potwierdzam. Jest kkap klap klap.

W sumie... niech sobie klapie, byle się nie psuł ;-) Ale może w kolejnych aparatach z serii "budżetowej" coś w tym temacie w końcu ruszy?
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Dzisiaj mój K-70 zgłupiał na łące. Jako że pogoda raczej była kiepska zabrałem w celu przetestowania w makro FA 1:1,4 50mm z pierścieniem, który ma styki. W trybie M kilka zdjęć mi prześwietlił, a właściwie wypalił. Kreska naświetlania była w okolicy zera, a exif tak jak i oko pokazywało totalny przepał. Przez chwilę myślałem, że to poziomica, a nie pomiar światła. Po chwili się uspokoiło, a za chwilę znowu to samo. W trybie AV efekty, które można uważać że są ok. Na dokładkę w trybie AF ustawionym na MF zaczął działać silnik (tryb M). Już myślałem, że wszystko z tą puszką będzie ok, a tu na każdym kroku trzeba uważać i się dostosowywać :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach