kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
no to lipa ;] moge sobie najwyzej dyplom kursu microsoft flight simulator 2004 wydrukowac ;]
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No co wy, "Czy leci z nami pilot?" (tudzież "Airplane" w oryginale) nie oglądaliście? Można wejść i nawet kapitan na kolana weźmie. :-P
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
a Ty TePe rozumim masz ?:D
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
kosafwc napisał/a:
a Ty TePe rozumim masz ?:D


hehe nie mam ;) ale oni i ja pracujemy dla tego samego wielkiego brata
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Jak skutecznie odszumiać zdjęcia?
Witam. Po wczorajszym wypadzie na WOŚP, po godzinie 17 gdy się ściemniło, byłem zmuszony podkręcać iso w 90% do 1600. Oczywiście kadycha dycha i szumi, więc tu moje pytanko. Jak skutecznie odszumiać fotografie? Jakimi narzędziami? (oczywiście RAW-y). Może jakiś konkretny algorytm a ACR, tak, by pozostawić choć trochę szczegółów? Wersje małe są ok, ale powyżej 16oo px na dłuższym boku, już nie. Zależy mi najlepszym stosunku szum/szczegóły.

WOŚP- wersja BW
WOŚP- wersja kolor

Jpeg bez odszumiania (pełny rozmiar):
http://rapidshare.com/fil...7/64bw.jpg.html
Raw do pobrania, i ew. prób:
http://rapidshare.com/fil...GP6204.DNG.html
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Luhso a co chcesz robić ze zdjęciami bo 1600px chyba nie do netu , a jak odbitki to nie ma się co sugerować tym co na monitorze , widziałem te 900x600 z picasy i dużego szumu tam nie widzę - pełny rozmiar spróbuję póżniej bo teraz kolejka duża :)
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
1600 dla siebie, i ew. druk. Poza tym, boli mnie to, że aż tak szumi. Generalnie większość zdjęć na iso 1600 i -0.7 ew- z aparatu, czyli w ACR szło jeszcze + 0.7.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Robiłem odbitkę 20x30 z 1600 ISO z K100D i nic nie odszumiałem, a pomimo to szum wcale nie był dokuczliwy. Oczywiście dobrze naświetliłem. Podejrzewam że odbitka tego formatu z K10D będzie taka samo wyglądać jak z K100D. Jak patrzysz na obraz w skali 1:1 czy 1:2 na monitorze, to rzeczywiście szum daje po oczach - zwłaszcza w niedoświetlonych partiach obrazu. Ale odbitki są jak najbardziej do przyjęcia. A jeśli zamierzasz robić np. 10x15 to wogóle nie zawracaj sobie głowy jakimś szumem :-)

 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
O. dobre wieści. ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
gezeb, może wkrótce będę mógł sprawdzić jak wygląda odbitka 20x30 z 1600 ISO z Twojej...... tzn. teraz już mojej kadyszki :-P
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
i koniecznie dasz mi znać. ok? :->
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najpierw muszę wykonać fotkę, która warta będzie tego by ją powiększyć do tego formatu. Jednak z oczywistych względów na ogół staram się nie nadużywac czułości ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
20x30 to na drukarkę domową i papier foto i wiadomo co wychodzi
na profesjonalnym sprzęcie będzie tylko lepiej
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Podepnę się, czym łatwo i szybko odszumować masowo zdjęcia ? Coś jak noise ninja ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
NoiseWare ma możliwość odszumiania całych katalogów.

[ Dodano: 2009-11-27, 17:02 ]
Ale chyba tylko wersja Professional.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
argawen, wlasnie szukam i nie widze tej opcji . ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
TomaSzSz napisał/a:
argawen, wlasnie szukam i nie widze tej opcji . ;-)
Dziwne, bo ja widzę. Nawet swego czasu odszumiałem cały katalog.

 
Aneta  Dołączyła: 04 Maj 2011
Wakacyjny dramat z ISO 6400
Witam i proszę o pomoc - choc nadziei na nią raczej brak...,

właśnie wróciłam z intensywnych fotograficznie wakacji gdzie przez 11 z 14 dni przez pomyłkę robiłam zdjęcia przy ISO 6400 o każdej porze w programie P, w jpegach...
Czy cokolwiek może je jeszcze uratować? Niektóre mają nawet jakiś swój urok (jak zdjęcia na kliszy ORWO z lat 70-tych), jednak wiekszość to kompletny dramat, zwłaszcza krajobrazy...
Jestem totalnie załamana - zwłaszcza swoją głupotą

Będę wdzięczna za pomoc o ile jest możliwa

Pozdrawiam
Aneta
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Z plików JPG może być trudno odratować, bo pole manewru w porównaniu do RAW-ów (PEF, DNG) znacznie mniejsze. Bez dokładniejszych informacji i przykładowego obrazka pozostanie tylko gdybanie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aneta, spróbuj odszumiania a jeśli wyniki będą nieciekawe to konwersji do czarno białych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach