Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Re: Wakacyjny dramat z ISO 6400
Aneta napisał/a:
przez pomyłkę robiłam zdjęcia przy ISO 6400 o każdej porze w programie P, w jpegach...Czy cokolwiek może je jeszcze uratować? Niektóre mają nawet jakiś swój urok (jak zdjęcia na kliszy ORWO z lat 70-tych), jednak wiekszość to kompletny dramat, zwłaszcza krajobrazy...


W jakim aparacie na ISO 6400? W jakim formacie chcesz te zdjęcia drukować? Co innego ISO 6400 w K-r, co innego w k10d. Co innego format 8x13, co innego 30x20.
 
Aneta  Dołączyła: 04 Maj 2011
Witajcie,

dziękuję bardzo za pod/odpowiedzi i moderatorowi za przypisanie do odpowiedzniego wątku.
Zdjęcia robiłam K-X, nie planuję wywoływać ich w dużych rozmiarach - wybrane najwyżej w rozmiarze 10x15.
Po przeczytaniu wątku spróbowałam odszumania rekomendowanymi w wątku programami - jest drobna redukcja ziarna - dobre i to.
Nie wiem niestety jak się wkleja zdjęcia...

pozdrawiam
Aneta
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Aneta napisał/a:
Zdjęcia robiłam K-X, nie planuję wywoływać ich w dużych rozmiarach - wybrane najwyżej w rozmiarze 10x15.

Może więc nie ma takiej strasznej tragedii. Dynamika obrazu pewnie będzie nie najlepsza, ale jak się odszumi w dobrym programie, to może być całkiem znośnie. Ja używam Noiseware Professional, dobry program. Sprawdź, może jest darmowy trial do ściągnięcia.
 
Kocipies  Dołączył: 01 Wrz 2012
Ja polecam fotoszopa. Korzystam z CS5 i camera raw oferuje naprawdę przyzwoite odszumianie. Ale jeśli to za mało to wchodzimy na przestrzeń lab, zaznaczamy kanały koloru i używamy filtru mediana. Potem wracamy do RGB i cieszymy się brakiem jakiegokolwiek szumu. Oczywiście łatwo jest przegiąć i usunąć kolory z małych elementów odcinających się od tła jednak jeśli mamy z szumem bardzo poważny problem to maseczka i po strachu. To jednak dość czasochłonne ale szum zniknie. A tak poza tym to nie ma co się przejmować szumem. W internecie zdjęcia za małe żeby dostrzec a na odbitkach nie widać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach