bakulik  Dołączył: 20.04.2013
No tak, młode pokolenie od razu próbuje smyrać palcem po ekranie… ;-)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
55/2,8@2,8

35/3,5@8

[ Dodano: 2016-12-01, 10:55 ]
Sprzęt trafił do naprawy gwarancyjnej. Chyba Pentax zrezygnował z kontroli jakości. Lista usterek:
1. Czerwone i białe linie widoczne na powiększeniach (raczej wada matrycy)
2. Kalibracja pozomnicy (sporo linia horyzontu leci w prawo)
3. Kalibracja światłomierza (nie doświetla o 1EV)
4. Losowo działający przycisk podświetlania wyświetlacza
5. Prawdopodobnie migawka nie trzyma czasów (widoczne różnice podczas składania panoram)

fotonyf  Dołączył: 24.04.2006
espresso napisał/a:

[ Dodano: 2016-12-01, 10:55 ]
Sprzęt trafił do naprawy gwarancyjnej. Chyba Pentax zrezygnował z kontroli jakości. Lista usterek:
1. Czerwone i białe linie widoczne na powiększeniach (raczej wada matrycy)
2. Kalibracja pozomnicy (sporo linia horyzontu leci w prawo)
3. Kalibracja światłomierza (nie doświetla o 1EV)
4. Losowo działający przycisk podświetlania wyświetlacza
5. Prawdopodobnie migawka nie trzyma czasów (widoczne różnice podczas składania panoram)

Masz jakiś termin, kiedy zrobią? A może już zrobili?

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
espresso, doprawdy ta lista słabo wygląda... Zważywszy cenę tego sprzętu - powinni zapewnić wiodący poziom jakości, nawet potwierdzonej imiennym certyfikatem jakiegoś kontrolera. A tu wygląda jak jakaś szybko składana masówka.
Albo przyznaj się, espresso, marzyło Ci się średnioformatowe "selfie" podczas jazdy quadem. Gdyby nie to cholerne drzewo... ;-)

Cytat
Masz jakiś termin, kiedy zrobią? A może już zrobili?

Właśnie rozpoczęła się przygoda w polskim serwisie (bardzo sympatyczna obsługa, byłem osobiście). Wstępne informacje wskazują jednak na konieczność przeprowadzenia naprawy w centralnym serwisie na Filipinach. Ponoć trwa to ok. 1 m-ca. Czekam za info.

tref  Dołączył: 05.09.2006
espresso, kupiłeś nowy korpus, czy używany na gwarancji?

Kupiony na rynku wtórnym z Niemiec, ale nowy, nieużywany z gwarancją 2 letnią w Niemczech. W Polsce objęty roczną gwarancją, aczkolwiek Pentax niemiecki twierdzi iż w PL powinna być również gwarancja dwuletnia.

olejx  Dołączył: 25.09.2013
espresso jak tam sprawy z twoim aparatem? Masz już go z powrotem albo jakieś info kiedy do Ciebie wróci ?

Niestety w serwisie. Pojechał do Niemiec a z stamtąd na Filipiny do centralnego serwisu. Termin... :shock: . Nie tyle termin mi przeszkadza co brak inicjatywy i możliwości sprzętu zastepczego. Pół biedy iż dla mnie to hobby, aczkolwiek mialo istotny wpływ na plany. Ale jak ktoś robi na tym kaskę... Nie jest to zachęcające.

Post spowodował mój telefon do serwisu. Okazalo się iż właśnie powrócił z naprawy.

olejx  Dołączył: 25.09.2013
Nie masz za co dziękować:)
Rozumiem że z body wszystko OK i przed Nowym Rokiem będzie u Ciebie?

Praktycznie by był, ale wymyśliłem jeszcze wymianę matówki. Wiec będzie po nowym roku. Na ten moment wiem że caly opis naprawy jest po niemiecku...

[ Dodano: 2017-01-12, 17:09 ]
Sprzęt dziś wrócił... Wyglada wszystko Ok. Naprawiono dodatkowo hamulec lustra. Faktycznie wydawał przedtem specyficzny odgłos, myślałem że to normalne...

Skocz do: