pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
5 lat go mam i jest ok.
Poszukaj na forum, o tym szkle jest pełno postów.

Do czego ci ono potrzebne, do czego chcesz podpiąć i co chcesz uzyskać.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Na 70/2.8 szału nie ma .... są lepsze szkła (stałki) w zakresie 70 - 135mm ale powyżej to jest genialne.
Przy ostrych kontrastach w naświetleniu czasami AF poszaleje (zawsze MF masz ) ale to rzadko i w full słońcu.. zakres 160 - 200 jest świetny. Od 3.5 brzytwa, a na 2.8 daje ciut miękkości portretowi...
Mam go od lat i nie znalazłem zamiennika. Wielki i ciężki ale warto taszczyć.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
FF/BF tylko przy mocnych różnicach oświetlenia.

Na śląsku nie ma ... cyfrowe i fotozakupy nie mają.
W Sopocie jest od ręki.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Mam go od niedawna, ale zdążyliśmy się polubić. Mogę jedynie potwierdzić opinie powyżej. AF jak dotąd mnie nie zawiódł, ale jak już mówiłem mam go od niedawna.
Od siebie dorzucę tylko, że Tamron za free przedłuża gwarancje do 5 lat. Przynajmniej w UK gdzie ja kupiłem, ale wydaje mi się że to akcja ogólnoeuropejska jest.
Za te pieniądze nic podobnego nie dostaniesz (nie mówię o stałkach).
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Mogę tylko potwierdzić słowa mojego awatarowego "kuzyna" pipemana. Czasem dla lekkości plecaka go nie zabieram, ale czuję się wtedy jak bez ręki...
Polowałem wcześniej na sigmę 50-150 (starszą wersję). Nie udało się, ale Tamiego polubiłem bardzo.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
dexdorma310878 napisał/a:
mozna coś innego dostać w rozsądnej cenie o tych lub zbliżonych parametrach.?


Można czasem trafić na używkę Sigmy 70-200/2.8 HSM II - wg mnie równie dobra co powyższy Tamron tylko z szybszym AF ;-) nieco mniejsza, ale i nieco cięższa :-)
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten Tamron to pierwsze moje nie systemowe szkiełko takie przez duże "SZ". Bardzo się polubliliśmy, a zastanawiałem się nad DA 50-135. Tamron wygrał i nie żałuję. Stosunek jakość/cena nie do pobicia. Opinie są że szkło jest mechanicznie słabsze od np. Sigmy, ale według mnie nie ma się czego czepiać i jak dla mnie jest bardzo porządnie wykonane, oczywiście dla amatorskiego zastosowania. Bardzo ostry i to nie tylko w centrum. Mam gdzieś z pół roku i AF jakoś nie przypominam sobie by mnie zawiódł, a porządny chrzest przeszedł na Męskim Graniu w tym roku (we Wrocku jeden z fotografów też miał podpiętego, a to o czymś świadczy jednak). Jedynie czego ewentualnie brak to uszczelnień.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
krzychu1979 napisał/a:
Od siebie dorzucę tylko, że Tamron za free przedłuża gwarancje do 5 lat. Przynajmniej w UK gdzie ja kupiłem, ale wydaje mi się że to akcja ogólnoeuropejska jest.
Przedłuża, przedłuża, u nas także. Sprawdziłem wiosną tego roku. Mam pięcioletnią.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Fajne szkło, ale ostatnio tylko na koncerty zabieram, bo tam mi się najlepiej sprawdza. Kupiłem swojego w rtv euro agd bo brałem na raty, a te maja najlepsze ;)
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy ktoś orientuje się ile trwa kalibracja z korpusem w serwisie Foto - Technika ? W poniedziałek dostałem e-mail z serwisu iż zarejestrowano mój sprzęt do naprawy . Czy istnieje możliwość sprawdzenia statusu kalibracji w serwisie ?
Jeśli idzie o opinie o szkle to jestem pod wielkim wrażeniem obrazka z niego . Jeśli trafi z ostrością to już nawet na f/2.8 jest dobrze . Od f/4 do f/8 rewelacja .Bardzo lubię kolorystykę z tego szkła . Czasami nie trafia z ostrością ale ja używam go głównie do fotografowania zawodów lekkoatletycznych syna gdzie czasami dynamika akcji jest dość duża .Odsetek nietrafionych ujęć to w granicach 20 % . Wysłałem celem kalibracji z nadzieją że być może będzie lepiej . Trzeba się też nauczyć korzystać z tak dużego szkiełka , to wymaga wprawy .
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
sergeant napisał/a:
Czy ktoś orientuje się ile trwa kalibracja z korpusem w serwisie Foto - Technika ? W poniedziałek dostałem e-mail z serwisu iż zarejestrowano mój sprzęt do naprawy . Czy istnieje możliwość sprawdzenia statusu kalibracji w serwisie ?
Jeśli idzie o opinie o szkle to jestem pod wielkim wrażeniem obrazka z niego . Jeśli trafi z ostrością to już nawet na f/2.8 jest dobrze . Od f/4 do f/8 rewelacja .Bardzo lubię kolorystykę z tego szkła . Czasami nie trafia z ostrością ale ja używam go głównie do fotografowania zawodów lekkoatletycznych syna gdzie czasami dynamika akcji jest dość duża .Odsetek nietrafionych ujęć to w granicach 20 % . Wysłałem celem kalibracji z nadzieją że być może będzie lepiej . Trzeba się też nauczyć korzystać z tak dużego szkiełka , to wymaga wprawy .


Do jakiego body masz go podpiętego ?
Miałem z nim kłopoty na K20 i K7 (starsze body pewno też tak miały)... na K3 i kliszaku problem prawie niewystępujący
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
sergeant napisał/a:
Czy ktoś orientuje się ile trwa kalibracja z korpusem w serwisie Foto - Technika

Nie wysyłałem na kalibrację, ale na drobną naprawę. W sierpniu br. zeszło niecałe 2 tygodnie.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Używam z K-3II . Jest celniejszy na AF-S . Przy trybie AF-C czasami gubi ostrość w serii . Mój wykazywał głównie niewielki BF . Jakość zdjęć przy f/4 rewelacja ,w sumie to głównie używam f/4 i f/5.6 oraz centralny punkt ostrości . Trochę słabszy przy 200mm. Jeśli wizyta w serwisie coś poprawi na lepsze to będę jeszcze szczęśliwszy .

[ Dodano: 2016-11-20, 12:28 ]
Czy była może aktualizacja firmware dla tego obiektywu z mocowaniem K ?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Zaraz po zakupie (używanego) zawiozłem do nich do kalibracji z Kr, i naprawy ostrzenia w LV. Oddali po czterech dniach ostrzył lepiej, ale nie w LV :mrgreen: .
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Zdjęcia nowym t 70-200 w dziale fotografia-próby obiektywu
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Obiektyw wraz z korpusem powrócił z serwisu . Miły Pan z serwisu zadzwonił do mnie i stwierdził iż ustawienie AF aktualnie jest optymalne i nie trzeba nic kalibrować . Twierdzi iż za błędy typu BF które czasami się pojawiają odpowiada AF Pentaxa który nie jest doskonały a nawet dość specyficzny . Serwis twierdzi również że przy świetle sztucznym zaleca nie używać automatycznego balansu bieli ponieważ to również wywołuje problemy z AF. Pochwalono jednocześnie pracę mojego korpusu stwierdzając iż K-3II jest najlepszym do tej pory korpusem Pentaxa z jakim mieli styczność.
Tak więc kalibracja nie wykonana a szkiełko trafia jak trafiało z ostrością . A liczyłem po cichu na choćby nie wielką poprawę ostrości . Ale i tak jest bardzo dobrze od f/4 .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach