pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
Pentax Photo Laboratory - wyblakłe kolory po konwersji RAW
Witam Wszystkich Serdecznie!
Od dłuższego czasu czytam forum i nadszedł wreszcie ten czas, aby poprosić Was o pomoc. Po wielu udanych zdjęciach rodzinki kasetką udało mi się wyrwać w teren i zrobić parę zdjęć krajobrazu. Niestety kolory po konwersji RAWów wydają się bardzo wyblakłe. Do tej pory byłem bardzo zadowolony z PPL.

Czy ktoś ma pomysł jak skonfigurować PPL, aby uniknąć blaknięcia kolorów przy konwersji?

Pozdrawiam,
Pablo
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1 - przestaw na sRGB
lub
2 - zobacz jakie masz ustawienia jesli chodzi o nasycenie (saturation)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Pablo.
Podeślij sample wraz z info, jakim szkłem było to robione. Spadek kontrastu może byś spowodowany ustawieniem kamery pod słońce, niewłaściwąekspozycją lub po prostu tym, o czym pisał mój ukochany moderator powyżej.
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
Dzięki za podpowiedz. W weekend trochę powalczyłem z różnymi ustawieniami nasycenia i ostrości. Efekt dalej mnie nie zadowala. RAW wyglada ok, a w jpg'u mniejsze lub większe mydło. Zapis do tifa też nie pomaga.

Zdjęcie jest raczej naświetlone prawidłowo. Środkowa klatka z bracketingu, polar i normalne dzienne oświetlenie. Chętnie podeśle zarówno RAWa jak i dwa jpg (standardowy kiepski i najlepszy osiągnięty). Tyle, ze to ponad 20 MB...

Pozdrawiam!
Pablo
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pablo napisał/a:
Tyle, ze to ponad 20 MB...


Dział FAQ jest dla ludzi: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=87478#87478
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
Dzięki za linka! Nie zajrzałem do FAQ. Niestety nie mam dostępu do tych stron, bo serwer skutecznie blokuje dostęp.

Pozdrawiam,
Pablo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach