CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Przy 2 fotce widać jakieś ziarno w tle a pozatym chyba lekko domknięta przysłona.
Dla mnie 1 jest zdecydowanie lepsze.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja tu chyba czegoś nie rozumię - po obejrzeniu exif'ów doszedłem do wniosku, że robiłeś na MANUALNYM obiektywie bez automatyki przysłony na priorytecie przysłony. Wtedy zawsze robisz foty na pełnej dziurze, więc z tą ostrością może nie być za dobrze i to NIE z winy aparatu!!! Czytając Twój pierwszy post myślałem, że chodzi o złą pracę autofokusa...
W drugiej fotce podciągnięte jest ostrzenie w aparacie - jpg'i robisz?

Pozdrówka
Marucha

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja widzę tylko tyle, że oba były robione obiektywem manualnym i na pierwszym jest bardzo mała głębia ostrości (pewnie na pełnym otworze) natomiast na drugim jest dużo większa głębia ostrości (pewnie był dosyć mocno przymknięty) i oprócz tego jest mocno (moim zdaniem) przeostrzone.
Dla mnie pierwsze jest dużo lepsze.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Plwk - obie foty były robione na preselekcji przysłony, więc obie były na pełnej dziurze zrobione. Być może były trzaskane różnymi szkłami.

Pozdrówka
Marucha
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Wybaczcie ale to jest jakies beznadziejne lanie wody. Staje murem za marucha. Wybaczcie jeszcze jedno, ale jak ktos nie potrafi w ostrosc trafic, to niech nie uzywa MF. I mowcie co chcecie, ale jak ktos kupuje K10 jako zabawke, poczyta ze manualne szkla sa fajne, kupi je a pozniej pisze takie rzeczy to mi rece z gaciami opadaja... :evil:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Milo :-B :-B :-B

Pozdrówka
Marucha
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
Jurek, nie żebym Cię jeszcze dodatkowo dołował, ale dla mnie, powtarzam dla mnie, kolorystyka zdjęcia jest bardzej naturalna na pierwszej fotce. Mniemam, że to Twoja facjata i powtarzam, dla mnie jest ona bardziej naturalna na pierwszej fotce. Ustawienia aparatu - mam na mysli balast bieli, błysk, itp. jak mysle na obu fotkach są takie same?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
to mi rece z gaciami opadaja... :evil:
to ich nie trzymaj w gaciach :mrgreen: . Poza tym, popieram :-B
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
argawen, wiesz co juz coraz mniej samozaparcia mam, bo z forum sie szambo robi ;/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, po prostu więcej nowych użytkowników. Trzeba to przejść, pomóc w razie potrzeby( zaciskając zęby :mrgreen: ) , a samo się unormuje.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
argawen napisał/a:
Trzeba to przejść, pomóc w razie potrzeby( zaciskając zęby :mrgreen: ) , a samo się unormuje.


Ja pomagam sobie :-B . Na krotka mete daje to rade.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
milo napisał/a:
Ja pomagam sobie

Tylko nie przesadź, bo w nałóg jeszcze wpadniesz ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba być twardym :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Zdano napisał/a:
Tylko nie przesadź, bo w nałóg jeszcze wpadniesz ;-)


Nie nie, spokojnie. To tak troche pod publike bylo :roll: . Od alkoholu to sie tyje szybko ;)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
milo napisał/a:
Ja pomagam sobie

Tylko nie przesadź, bo w nałóg jeszcze wpadniesz ;-)

Już chyba to mu nie grozi - to już jest ostatnie stadium...

Pozdrówka
Marucha
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
milo napisał/a:
Od alkoholu to sie tyje szybko ;)


Słyszałem teorię, że nie od alkoholu a od tego co się przy okazji podjada.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
marucha, a kto mi jakies 'trojpaki' pod nos podtyka ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zdjecie nr 2 wyglada jak przy wlaczonym trybie bright (ma kadyszka cos takiego?)
Jak dla mnie kupa.

A jedynka w porzadku.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
milo napisał/a:
marucha, a kto mi jakies 'trojpaki' pod nos podtyka

No bo prowadził, to nie chciał co by się zmarnowały :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Zdano, ja nie mowie o PPD, tylko teraz wirtualnie, bo my sobie mittini na gg urzadzmy ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach