amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
Pentax K-X i awaria
witam
Panowie a więc hm nie wiem co sie stało z pentaxem k-X . Objaw jest taki że nie chce działać migawka i nie ostrzy obiektyw. Jak zdejmę obiektyw migawka działa nie ma problemu pstryka za każdym razem jak założę obiektyw to pstryknie rz max ze 3 i koniec naciskanie migawki nic nie daje. Obiektyw nie ostrzy. nie działa migawka. przy włączonym obiektywie jest czasami problem z włączeniem aparatu. Co może być przyczyną obiektyw czy body? Nie mam moźliwości sprawdzenia na innym obiektywie. Jakiś servis w Warszawie?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
amrowek, przeczyść styki na obiektywie i korpusie.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
czym przeczyścić , spirytusem jakiś preparatem czy zwykłą sściereczką z microfibry?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Delikatna szmatka i izopropyl.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
przeczyszczenie suchą szmatką troche pomogło
ale inny objaw szybkie zżeranie baterii jest w tym k-x tzn akumulatorków z lidla
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
olej akumulatorki z lidla , kup eneloopy lub akumulatorki w podobnej technologi.K-x jest wybredny w tym względzie.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Aku z lidla to większości przypadków, z którymi miałem styczność, zwykły szmelc.
1. Zestaw numer jeden - pojemność deklarowana 2500 - pojemność realna ~1350 mAh. Po kilkudziesięciu ładowaniach został mi się jeden.
2. Zestaw numer dwa - niebieskie, pojemności deklarowanej nie pamiętam, pojemność realna między 200 a 300 mAh.
3. Wersja eco 2300 - tu niespodzianka - 2300 z lekkim okładem. Po kilku ładowaniach jeden padł, po 30 ładowaniach - kolejny.

Używam ładowarki bc-700.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Miałem kx, na początku z aku energizer, potem kupiłem białe eneloopy. Na duży plus zmiana.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
K-X chyba coś tak ma w sobie, że żre ten prąd jak głupi. dawno nie używałem, ale pamiętam jak włożyłem dopiero co naładowane eneloopy, to po kilkunastu strzałach pokazywał połowę energii, a po kilkunastu kolejnych już świecił na czerwono... Od początku akumulatory to eneloopy.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Przy podglądzie na żywo potwierdzam - prąd znikał w oczach. Bez podglądu - zdarzały się "dni zdjęciowe" na 900 fotek i można było jeszcze.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
U mnie norma na pokazywanych pustych akumulatorach kilkaset zdjęć i nie robię zdjęć seriami ( mam eneloopy).
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
K200D w chłodniejsze dni pokazuje pustą baterię, a po wyłączeniu i włączeniu pełną.
Poza tym Eneloopom należy zrobić reset na ładowarce co jakiś czas.
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Otóż to, mój K-x z Eneloopami był nie do zajechania.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
ok zadzaiałoło czyszczenie spirytem
dzieki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach