DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
idzi napisał/a:
możesz podać linie na których nie można mieć baterii w bagażu głównym

Enter Air. Ale u mnie albo nie znaleźli albo zignorowali ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
* Quatar - zapasowe tylko w podręcznym
* Dutch - zapasowe tylko w podręcznym
* Wizz - tylko bagaż podręczny
* LOT - zapasowe tylko w podręcznym
* TAP - zapasowe tylko w podręcznym

Generalnie po prostu przejrzałem kilka pierwszych wyników z Google.
W podręcznym ktoś szybko zauważy dym/ogień i można zareagować. W luku pokładowym wszyscy zauważą jak zajmie się pół pokładu ;-)

Lit po otrzymaniu tlenu musi się spalić. Nie da się go ugasić. Dlatego zakaz wnoszenia maszynki do golenia, scyzoryka czy wody to bullshit, bo wystarczy trzasnąć obcasem baterię z telefonu by rozpalić ogień nie do ugaszenia. No ale cóż...
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
kojut napisał/a:
kubica, jak będziesz się wybierał na południe wyspy, to daj znać. Na piwko możemy się umówić ;-)
A w Ryanair nie ma problemu, żeby mieć dodatkową małą torbę lub aparat na szyi.

Będę w Belfascie, więc chyba na południe trochę dalej będzie
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A propos telefonu - to czy są już obostrzenia dotyczące wnoszenia do samolotu samsunga galaxy s6? ;-)

Co do ładowarek, to zawsze wożę w podręcznym odkąd kiedyś mi zginął rejestrowy, w którym miałem ładowarkę. A że były to czasy, kiedy niemal do każdego telefonu była inna, to szybkie dokupienie nie było takie proste i zostałem u celu podróży bez telefonu, a akurat potrzebowałem być "w kontakcie".

 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
PiotrR napisał/a:
A propos telefonu - to czy są już obostrzenia dotyczące wnoszenia do samolotu samsunga galaxy s6? ;-)

7 napewno nie można
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A to pewnie o ten mi chodziło.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Galaxy S6 i S7 można wnosić. Nie można Galaxy Note 7 :)
Co do sprzętu foto - nigdy nikt mi się o nic nie przyczepił, a kilkoma liniami już leciałem i to na różne dystanse. Wszystko (poza statywem) przewoziłem w bagażu podręcznym. Z reguły w dobrych liniach można mieć bagaż podręczny i dodatkowo aparat. Laptopy za to liczą się już jako bagaż dodatkowy jeśli są w osobnej torbie.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
idzi napisał/a:
Marooned napisał/a:
idzi, akurat baterie (szczególnie litowe) to o ile wiem, to nawet wymóg często jest by były w podręcznym.

o! możesz podać linie na których nie można mieć baterii w bagażu głównym. Nigdy się z tym nie spotkałem.

...mnie miłe panie na lotnisku Szeremietiewo grzecznie zapytały co to jest, pokazując paczki z akumulatorkami jakie miałem w bagażu rejestrowym. Faktycznie- wyglądały jak magazynki z grubymi nabojami, ale wystarczyło paszczowe wyjaśnienie, że chodzi o baterie do aparatu...
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Poleciałem i przyleciałem.W Gdańsku wszystko ( elektronika) musiałem wyłozyć na tackę, buty pasek od spodni, bluza.Na powrocie w Belfascie tylko puszkę co miałem na szyji położyłem na tackę, reszta w tym błysk, tablet i aku z ładowarką zostały w torbie podręcznej. Poszło gładko i szybko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach