pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Jak obrobić fotkę z RAW (mgła)?
Witam.

Czy to jest dobre miejsce żeby podrzucić tutaj plik RAW ze zdjęciem wykonanym w górach w czasie lekkiej mgły? Chciałbym prosić o pomoc w cyfrowym wywołaniu zdjęcia w Lightroomie.

Jeśli to dobre miejsce to podrzucę link do zdjęcia w RAW.

Wywołałem po swojemu, ale może według innych robię coś źle. Dziękuję.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Wstaw tutaj obrobione przez ciebie zdjęcie oraz link do pliku RAW, może ktoś będzie miał czas na zabawę z suwaczkami :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
pbskarpy, ewentualnie prześlił do zabawy w Raw Challennge. Wtedy może kilku wywoła i bedziesz mógł podpatrzeć jak i jakie mieli ustawienia w LR. Pzdr.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Żle czy dobrze wywołany to sprawa dyskusyjna;) Czasem potrzebuję coś wydobyć z mgły a czasem zależy mi żeby ją nawet "zagęścić", więc zależnie od pomysłu można wywołać na rózne sposoby.
Najprostrzy sposób żeby przebić się przez mgłę i wydobyć dużo więcej niż widziało się na żywo to wywołanie w aparacie Monochromatyczny-BW-Filtr podczerwony:)
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Dziękuję za odpowiedzi. Poniżej przesyłam link do pliku RAW (dng). Proszę o jakies nakierowanie. Bo po moich przeróbkach zdjęcie wygląda jak rysunek, a nie realistyczna fotka.
https://we.tl/rkUm00DEAp

A jak można przesłać foto do RAW Challenge?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
bakulik napisał/a:
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.


Wstaw jeszcze zdjęcie obrobione przez ciebie, żebyśmy mieli punkt odniesienia.
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Chciałbym właśnie uniknąć podrzucania swojego pomysłu.

Bardziej mi chodzi o pomoc czy Wasze obróbki też skończą się na w miarę "rysunkowym" zdjęciu. Takie mam wrażenie, że moja obróbka tak wygląda jak obraz/ rysunek.

Nie potrafię na FTP wrzucać. A maila nie znam. Proszę o pomoc. Dziękuję.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
pbskarpy, pentaxrawchallenge2@gmail.com
W temacie podaj swój nick i dopisek, że to RAW do zabawy. Pzdr
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Może bardziej na freerawchallange. Nie wiem jak sobie tam autor życzy.
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Cześć.

Nie wiem czego sobie życzyć, bo pomimo długiego stażu na pentax.org nie wiem co to jest to freerawchallange :)

A może życzę sobie, aby ktoś spr tę fotkę i cos z nią zrobił :)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Różnica jest taka, że w RC nie wolno pracować lokalnie. Wszystko co robisz musisz robić na całym obrazku co bardzo ogranicza. We FRC wolno wszystko, czyli możemy pracować osobno nad górami a osobno nad postacią.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach