nigma  Dołączył: 19 Paź 2016
Manual 70-210 - jaki?
Czy któryś z szanownych forumowiczów był by mi w stanie polecić jakiś obiektyw (PK-A) który by miał podobną jakość co Minolta 70-210mm F4 FLINTA (głębia, kolory itp) Zanim zmieniłem system to używałem flinty i byłem bardzo zadowolony i poszukuje teraz coś w tym stylu.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Ja osobiście unikam manualnych zoomów. Wszystkie tanie nie posiadają przenoszenia informacji o ogniskowej. Oznacza to że SR nie będzie działać poprawnie w całym zakresie. Tak więc jeśli mogę coś od siebie doradzić. Szukaj takiego co podaje body informacje o ogniskowej. (nie wiem czy takie są szczerze mówiąc :/)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
wanakamura napisał/a:
Wszystkie tanie nie posiadają przenoszenia informacji o ogniskowej.

Ależ są !. Na ten przykład SMC A 70-210/4. Ale ostatnio coś trudno go upolować. Zresztą cała seria "A" o przysłonie "4" cieszy się bardzo dobrą renomą. Pzdr.
 
nigma  Dołączył: 19 Paź 2016
Dzięki za info. :-B Tak dla pewności to ma być szkło z powłokami SMC i z bagnetem A (styki)
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
[quote="espresso"]
Cytat
Nie wiem czy pod Pentaxa była Sigma APO 70-210/3,5-4,5 (bez macro). Optycznie lepszy od flinty.

Była:
http://www.pentaxforums.c...-5-4-5-apo.html
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
espresso napisał/a:
Ale to jest wersja macro 1:2. Przyzwoita, ale wersja bez macro to majstersztyk optyczny.

Czyli źle opisane w tytule na pentaxforum. Nie ma go (bez macro) na liście, co w sumie nie oznacza, że go nie ma pod Pentaxa - jak myślisz?
Podepnę się do tematu - co byś jeszcze polecił dobrego z takiego zakresu zooma lub dłuższego do 300mm ale nie ciężkiego jak 2.8?
Jak oceniasz tą sigmę APO względem Pentaxa A?
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
espresso napisał/a:
Ślepy się robię.

... no Ja chyba już też :-/ więc może jednak coś z AF a co w wersji z AF?
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
espresso napisał/a:
Sprawdź to na eBay http://www.ebay.de/itm/311732488925. Ma dosyć dobre macro ale tylko 1:4.

Ten link nie działa ale znalazłem taki:
http://www.ebay.co.uk/itm...sMAAOSwKOJYGKAR
Rzeczywiście cena jest dosyć, dosyć jak za ten stan:
http://www.ebay.co.uk/itm...hcAAOSwgmJXztvE
 
nigma  Dołączył: 19 Paź 2016
Dzięki Panowie trochę mi się rozświetliła sytuacja :) Coś będę szukał.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jest sens szukania przejściówki do tego szkiełka? (odnalezione na strychu) Raczej nie będę korzystał z tego analoga a szkiełko może się przyda o ile jest warte zachodu

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odległość rejestrowa Exy jest krótsza o około 0,75 mm od odległości rejestrowej bagnetu K. Przejściówka musiałaby mieć soczewkę.

 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Jeśli idzie o 70-210 to warto rozważyć Vivitara Series 1; Mam takowy o świetle 3.5 w całym zakresie. Całkiem sympatyczny obiektyw.
 
nigma  Dołączył: 19 Paź 2016
espresso napisał/a:
Nie jestem pewien czy takowa przejściówka istnieje. Do tego nie będzie ostrzył na nieskończoność. Ale jeśli już to warto szukać Trioplana 2,9/50. Trioplany występują też pod M42.
nigma napisał/a:
Raczej nie będę korzystał z tego analoga
Kup film, wywołaj. Istnieje jednak wówczas ryzyko że cyfrą nie będziesz chciał robić.


Już testowałem czy działa ale jakoś analog mnie nie ciągnie :( Jakoś bardziej mi pasuje ciemnia cyfrowa. A poza tym to kiepsko mi się ostrzyło w tej EXA
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Jeśli chodzi o mnie, to Ja już kupiłem dzisiaj rano tego Soligora 60-300. Będę go miał pod koniec listopada, to zrobię jakieś fotki i wrzucę. Póki co w sobotę jeszcze odbiorę CZJ135/3.5 - będzie zabawa :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rychubil napisał/a:
CZJ135/3.5 - będzie zabawa

Używałem (am) na kliszy, istDS, K10 - pikne szkło (moim skromnym zdaniem).
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
rychu napisał/a:
Rychubil napisał/a:
CZJ135/3.5 - będzie zabawa

Używałem (am) na kliszy, istDS, K10 - pikne szkło (moim skromnym zdaniem).

Ja będę używał tylko na matrycy K5IIs.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
powalos napisał/a:

Ależ są !. Na ten przykład SMC A 70-210/4. Ale ostatnio coś trudno go upolować. Zresztą cała seria "A" o przysłonie "4" cieszy się bardzo dobrą renomą. Pzdr.

Dobrze pisze :) Świetne szkło jeżeli nie przeszkadza manualne ostrzenie. Podobmie z Vivitarem Series 1 3.5 od Kirona. Ale są to rzadkie szkła. Wadą może być też ciężar.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
powalos napisał/a:
... SMC A 70-210/4. Ale ostatnio coś trudno go upolować.

Jest na e_aju w Australii za 235 kangurowych zielonych ;)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
[ Dodano: 2016-11-10, 21:38 ]
.
Rychubil napisał/a:

Jest na e_aju w Australii za 235 kangurowych zielonych ;)

Ja mojego wyhaczyłem niedawno na rodzimym A..... portalu za równowartość 50$ i to w stanie jak to mówią mint. Jeszcze go nie wziąłem w teren. No, ale swoją wagę to on ma. Pzdr
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przesadzacie z tą wagą - 680 gram, to 90 gram mniej niż Sigma 50-150/2.8.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No i jest jeszcze Tamron Adaptall 2 Pentax K 70-210/4 macro. Ale tu trzeba dokupić adapter adaptall najlepiej P/KA a to znacząco podnosi koszt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach