Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
Pentax K-30 - problem z migawką
Cześć. Pojawił się kolejny problem z moją K-30. Otóż zaczęła szwankować migawka. Objawia się to tym, że nie można jej nijako wcisnąć do połowy(celem złapania ostrości). Ponieważ ostrość i tak mam ustawioną pod inny przycisk, więc być może problem był już wcześniej a tego nie zauważyłem. Teraz migawka reaguje albo dość ciężko, albo natychmiast jak się tylko palec na niej położy (co skutkuje seriami zdjęć). Czy ktoś spotkał się już z tym problemem ? Czy naprawiać to w serwisie czy też gdzieś indziej da rade to zrobić ? Jaki byłby koszt takiej naprawy ?
No i jeszcze jedno: czy gdyby okazał się to nienaprawialne to za czym najlepiej rozglądać się teraz ze stajni Pentaxa ? :)

Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wygląda to na problem z przyciskiem uruchamiającym migawkę, a nie z samą migawką.
 
Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
Rozumiem, czy to jest jakiś standardowy problem ? Jak się najlepiej z tym uporać ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pewnie jakieś zabrudzenie.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Może to być uszkodzony mikroswitch spustu migawki . Jeśli do K-30 da radę podpiąć wężyk spustowy to łatwo sprawdzisz . Jeśli na wężyku zadziała prawidłowo to winny jest włącznik .Zapewne do wymiany w serwisie . Co do kosztów to się nie wypowiem . Jeśli po podpięciu wężyka dalej będzie szalał to niestety , moduł migawki do wymiany i naprawa nieopłacalna .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach