Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
Pentax K-30 - ułamana gorąca stopka
Mam pytanie. Ułamała mi się dziś gorąca stopka w moim Pentaxie K-30. Czy taka usterka jest w ogóle do naprawy ? Jeżeli tak to gdzie szukać specjalistów (najlepiej w Poznaniu) ? Ponieważ aparat miał iść na naprawę przycisku migawki do serwisu to czy jest możliwość, że i serwis upora się z wymianą gorącej stopki ? Będę wdzięczny za odpowiedź, ponieważ przy takich dwóch usterkach już poważnie zastanawiam się na d wymianą aparatu na jakieś używane K5II .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Roso, po prostu skontaktuj się z nimi i popytaj. Sadzę, ze nie powinni mieć kłopotów. Pozostaje tylko kwestia kosztów. Pzdr.
 
Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
A może miał ktoś z forumowiczów do czynienia z taką usterką i ma jakieś porady na ten temat ?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Zdjęcie, aby zobaczyć co się stało wiele by pomogło.
 
Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
Jak znajdę coś czym mogę to sfotografować to prześlę :) Moja komórka średnio się do tego nadaje :)
 
boR  Dołączył: 07 Kwi 2014
Roso napisał/a:
Ułamała mi się dziś gorąca stopka w moim Pentaxie K-30.

Czy w ten sposób?
 
Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
Nie, u mnie jest w dużo lepszym stanie. Odłamał się cały ten czarny plastik i wraz z nim kawałek tego układu scalonego.

[ Dodano: 2016-12-05, 17:44 ]


[ Dodano: 2016-12-09, 13:39 ]
Dla potomnych: koszt naprawy w serwisie opisanym jako: Wymiana spustu migawki, wymiana górnej obudowy, wymiana zaczepu trzymającego baterię. Czyszczenie matrycy. wynosi 540 PLN. Ponieważ żal by było mojej K-30 to musiałem się zgodzić :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach