plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Ile za 31Ltd?
Jako, że (chyba) byłem grzeczny w tym roku, chodzi mi po głowie grzeszna myśl pozyskania metodą zakupu 31Ltd.
Popatrzyłem na portalach, ale chciałby się poradzić w sprawie ceny używanego szkiełka z tytułu.
Jaką cenę za ten obiektyw w stanie bardzo dobrym/idealnym można obecnie uznać za uczciwą?
Oczywiście patrzę na tą kwestię ze strony kupującego :)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ale każdy kupujący jest inny. Zresztą masz już tyle sprzętu, sądząc po stopce, że wystarczy do robienia dobrych zdjęć :-) Oczywiście nie odżegnuję od zakupu, ale po co mnożyć byty w okolicach ogniskowych 35mm?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nie dałbym więcej jak 10 koron czeskich plus długopis z logo (nowy w folii).
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo, mam 10 koron i ołówek.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ołówek z gumką czy bez?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ołówek bez gumki. Jak masz 31/1.8 to możemy pohandlować. Mogę też wziąć Sigmę 30/1.4 :evilsmile:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ta Sigma to nowa (Art) czy stara meszkowata? Do nowej mógłbym dołożyć jeszcze martwego jeża i trochę igieł sosnowych.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Daję 10 diademów i wkłady (do ołówka lub do długopisu)
Wymiana gratis
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Z pół roku temu na allegro widziałem w całkiem dobrym stanie za coś koło połowy ceny, nie pamiętam dokładnie. Ale jeszcze chyba K-1 nie było ,teraz pewnie ze 2/3 ceny
Swoją drogą to jakoś przestałem używać takich ogniskowych w stałce - głównie do streeta używałem kiedyś 35tkę jeszcze na apsc, ale zwykle za wąsko było, do portretu nie bardzo, zwykle w sytuacjach gdzie było można przymknąć szkło, więc teraz wolę komfortowo zooma. Leży u mnie da 35/2.4, nie używam jej w ogóle, nawet z K-1 taka ogniskowa jakoś mi nie leży. Poza tym tylko w rogach jest lepsza od zooma, ciuteńke jaśniejsza. Jakbym miał fa 35/2 to może bym więcej używał, to jest już klasa wyżej, i jaki bokeh
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Enzo napisał/a:
Do nowej mógłbym dołożyć jeszcze martwego jeża i trochę igieł sosnowych.
Uważaj bo znęcanie się nad zwierzętami grozi pierdlem.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
No i zobacz Pan, Panie Administratorze, giełdę sobie tu urządzili nic nikomu wcześniej nie mówiąc. :roll:
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Na dzień dzisiejszy i od jakiegoś roku co najmniej, Limiteda 31 Made in Japan nie spotyka się poniżej 3000 złociszy a w zasadzie trzeba liczyć na wydatek rzędu 3500.

 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Grzechotnik napisał/a:
Na dzień dzisiejszy i od jakiegoś roku co najmniej Limiteda 31 Made in Japan nie spotyka się w zasadzie poniżej 3000 złociszy a w zasadzie trzeba liczyć na wydatek rzędu 3500.

No i pewnie tak trzeba się przygotować...
Dla wyjaśnienia dociekliwym, 31Ltd wyznaczyłbym ambitną misję odchudzenia stopki.
A tak poza tym, widzę, że część OT wątku jest mocno rozwojowa, więc chyba przyniosę popcorn :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dla jeża?
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
plis napisał/a:
Dla wyjaśnienia dociekliwym, 31Ltd wyznaczyłbym ambitną misję odchudzenia stopki.

Słuszna idea, w końcu ruch to zdrowie!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nie zgadzam się. Znajomy kioskarz wciąż coś łapie.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Powiedz znajomemu, że łapanie jeży jest zabronione. Fotografowanie zresztą też: http://www.naszejeze.org/...01465171758.pdf
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Trochę ponad rok temu można było kupić 31/1.8 Limited nówkę MIV za 3500 zł w londyńskim sklepie Microglobe. Teraz, mimo sporo tańszego funta, kosztuje 4800 zł. Podobnie podrożały pozostałe FA Limited. Efekt K-1?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
plis Sigma 35 będzie lepsza :-P
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
x4rd napisał/a:
plis Sigma 35 będzie lepsza :-P

Lepsza czy tańsza? Z pewnością większa i cięższa za to.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach