zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Czy zaczynać się martwić?
Witam
Zdjęcia z K-70 przy robieniu wieczorem zdjęć 30s mają dziwne kolorowe plamki (nie zauważyłem czy to się pojawia w innych sytuacjach, ale tez nie sprawdzałem). Obrabiam zdjęcie na DxO i widzę je tylko przy pomniejszeniu 20% do 70% ,a od 80 do 100% znikają. Podejrzewam jakieś maskowanie, bo jak patrzę na IrfanView to odwrotnie - pojawiają się po powiększeniu tak od 45 do 100%. Początkowo myślałem, że to gwiazdy, ale plamki są zielone i czerwone. Serwis bez problemu usuwa takie usterki czy to jest normalne i może tylko uruchomic odwzorowanie pikseli? Przyznam się, że pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i trochę mnie to zaniepokoiło...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
zuka68 mapowanie pikseli sprawdź czy coś da :)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Re: Czy zaczynać się martwić?
zuka68 napisał/a:
Przyznam się, że pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i trochę mnie to zaniepokoiło...

Normalna sprawa przy dluższych czasach (szczególnie na nowych napakowanych matrycach). Mapowanie pikseli można zrobić na martwe piksele ale gorące i tak wyskoczą przy dłuższych naświetlaniach, im cieplej tym więcej. Programy mają funkcje usuwania gorących pikseli które załatwiją ten problem, jest jeszcze mozliwość dodania ciemnej klatki zrobionej z takim samym czasem i w takich samych warunkach.
Kiedyś w czasie gorącej letniej nocy porównywałem k-5 i k-50, ta druga była podatniejsza na łapanie hot piksli, nie wiem z czego to wynika, może z materiału obudowy aparatu a może z lepszego odizolowania matrycy? Jak robisz dłuzsze czasy to warto odchylić ekran LCD, zawsze to lepsze chłodzenie
wnetrza aparatu.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Ja na K-50 nigdy tego nie zauważyłem, a zdjęć zrobiłem pewnie z dwie setki, tutaj przy szóstym zdjęciu i w sumie pierwszy raz w życiu, a i ilość mnie zaskoczyła. Jeszcze potestuję i jak ilość będzie się powiększać, to odeślę do serwisu. Dzięki za odpowiedzi

[ Dodano: 2016-12-31, 18:02 ]
Sprzęt jednak wylądował w serwisie, bo po dalszych sprawdzeniach dostrzegłem też nieprzyjemne arefakty. Zbyt dużo czasu nie miałem na testowanie, ale najwięcej problemów pojawia się przy fotografowaniu z wykorzystaniem pixel shift resolution. Zobaczymy co z tym zrobią?

[ Dodano: 2017-01-14, 19:07 ]
Wczoraj dostałem info., że nawalił "przetwornik", a że nie mają części, to czekają na dostawę części z Japonii.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach