bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie. :-)
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Zabójstwo Johna Lennona
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Zgaduję odpowiedź nr 7: матрешка

Na niektórych zdjęciach Bitelsi wyglądali jak od sztancy wycięci a takie podobne do siebie to właśnie матрешки były.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie. :-)
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
płyta pośmiertna :?:
płyta po lewej, śmierć po prawej.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie.
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Żuk grabarz?
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
okładać kijem

okładać od okładki a kijek leży sobie obok

ewentualnie "grupa krwi"
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
"Gwiazdozbiór Car" to moje jedyne skojarzenie.
Zakładam, że spudłowałem. :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Niestety nie.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Orkiestra Klubu Samotnych Serc Sierżanta Peppera. The Beatles. W czerwcu minie 45 lat od wydania płyty :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
No właśnie, to jest ta płyta. Teraz trzeba coś z tą informacją zrobić. ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W takim przypadku ilustracje byłby umieszczone w odwrotnej kolejności. Czy - nie. :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Moje pierwsze rozwiązanie to: "czarna seria".

Pierwszy obrazek to praca Chrisa Barkera - przerobiona na zestawienie gwiazd zmarłych w roku 2016 okładka krążka „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” The Beatles z 1967 roku. Ponieważ osób tych jest sporo, a świat popkultury stracił przez ich śmierć wielu ważnych artystów, to chyba można to uznać za czarną serię.

Drugi obraz przedstawia zabójstwo carewicza Iwana przez cara Iwana Groźnego autorstwa Ilja Jefimowicza Riepina. Dlaczego czarna seria? Ano dlatego, że obraz namalowano po zabójstwie Aleksandra II Romanowa. Represje wywołane tym wydarzeniem przypominają czarną serię.

Oba obrazy łączy też element kompozycyjny:
Odrzucone berło i przewrócony tron symbolizują albo upadek albo utratę władzy. Wg mnie berło nieco nawiązuje to do napisu Brexit również umieszczonego w dolnej części kadru. Brexit jako "wola ludu" (Narodnaja Wola-wyjaśnienie poniżej).



Drugą interpretacją i rozwiązaniem jest "Bezkrólewie".
Po utracie wielu artystów dużego formatu można uznać, że panuje bezkrólewie. Zabójstwo carewicza to również zapowiedź bezkrólewia. Dodatkowo obraz Riepina powstał po zabójstwie cesarza Wszechrusi. Morderstwa dokonała organizacja Narodnaja Wola, która dążyła do obalenia caratu i zdobycie swobód demokratycznych, czyli de facto bezkrólewie na rzecz głosu ludu.

Zgadłem coś?
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Zbyszek_ napisał/a:
Orkiestra Klubu Samotnych Serc Sierżanta Peppera. The Beatles.

A na obrazku oprócz Beatlesów jest sporo znanych osób, stąd wziąłem swój gwiazdozbiór.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ruska płyta z bazaru (płyta bo płyta, ruska bo Iwan Groźny ;-) )
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ciekawe interpretacje, ale niestety rozwiązanie jest inne. Nie doszukujcie się ukrytych znaczeń, rebus jest grą słów, wszystkie niezbędne informacje są do odczytania wprost i już tutaj były podawane przez Was. Rozwiązanie jest raczej optymistyczne, w języku polskim, składa się z trzech słów. :-)
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Pieprz Iwan Ilia? ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
deepee, tok rozumowania podałeś, proszę o właściwe sformatowanie odpowiedzi. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach