opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rejestr studni był 1 bajtowy

smok przyniósł z 7 studni (najwyższej)
rycerz z 0 studni która była odtrutką na 7 studnię (przepełnienie rejestru studni)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
bakulik, obaj już dawno nie żyli, bo odtruwając się wodą z wyższych studni, zatruwali się trucizną z wyższych studni, od trucizny z siódmej studni nie ma już odtrutki, bo nie ma nic wyżej :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Smok przyniósł wodę ze studni o numerze niższym niż 6.
Rycerz przyniósł wodę z 6tki.

Dlaczego smok tak zrobił?
Trzeba by spytać smoka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bo to głupie bydlę 8-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Pijąc wodę z wyższej studni jako odtrutkę na tę z niższej, nie zatruwa się nią. Czyli woda wypita jako druga ma działanie tylko odtruwające.

opiszon, rzecz działa się dawno temu, o bitach jeszcze nikt nie myślał. Studni było tylko 7 (1-7). Ale dobrze kombinujesz. ;-)

opiszon napisał/a:
Dlaczego smok tak zrobił?

No właśnie, dlaczego? ;-) Zakładamy, że obaj myśleli logicznie i nie chcąc umrzeć, działali na swoją korzyść.

I jeszcze prośba: ponieważ niektóre zagadki pochodzą z różnych źródeł, głównie internetowych, osoby, które kiedyś gdzieś natknęły się na nie i znają odpowiedź, bardzo proszę o niepodawanie jej publicznie. Możecie w jakiś sposób zasygnalizować, że wiecie, o co chodzi, ale dajcie innym pogłówkować. :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Rycerz przyniósł deszczówkę ?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Rycerz przyniósł zwykłą wodę (deszczówkę, z rzeki, morską, etc.) a sam wcześniej napił się wody z jakiejkolwiek studni 1-6. Smok przyniósł wodę z siódemki.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Brawo opiszon i Kerebron!

Rozwiązanie zagadki nr 6: rycerz przyniósł wodę morską, wszak rzecz działa się na wyspie.

Nie napisałem jednej rzeczy, która zawęziłaby odpowiedź, mianowicie, że smok, po wypiciu wody ze szklanki rycerza, wiedział już, że przegrał. Chociaż może byłaby to zbyt duża podpowiedź? ;-)

Dodam jeszcze, że zagadkę wyszperałem w sieci.

To co, dawać dzisiaj jeszcze coś? ;-)

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
No to tak: rycerz cwaniak przyniósł czystą wodę z pobliskiego kranu, wszak w regułach nie było powiedziane, że woda musi być ze studni. Którą by smok wypił teraz wodę, to pada martwy, bo się zatruł, a nie odtruł.

Rycerz pije ukradkiem wodę ze studni nr 1, potem przychodzi wypić wodę smoka. Cokolwiek by smok nie przyniósł, to w tym momencie zadziała jak odtrutka.... poza woda nr 1. Więc rycerz biegnie szybko napić się jeszcze raz wody numer 1 i potem wody numer 2.

[ Dodano: 2016-12-28, 22:49 ]
No i znowu za późno ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
znalazłem na dysku jakiś stary rebus (znów prosty), więc wklejam dla odprężenia:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Pokrowiec na śpiwór?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jo :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zagadka nr 7.

Rozwiąż rebus.



Proszę oprócz odpowiedzi podać swój tok rozumowania. :-)

 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Ja jestem dramatycznie słaba z rebusów. Nie wiem jak te trzy obrazki (kung-fu panda, krowa i ??? kapsułka cytrynowa?) składają się na POKROWIEC. :shock:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po (imię pandy), krowa i witamina C. Chociaż ja dałbym bez pandy, po prostu po krowie C. ;-)
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
bakulik napisał/a:
Po (imię pandy)
no tak... trzeba mieć jeszcze rozległą wiedzę, heheheh :-?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Albo dostęp do google. ;-) Sam sprawdzałem, bo nie oglądałem tego filmu…
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bakulik napisał/a:
Po (imię pandy), krowa i witamina C. Chociaż ja dałbym bez pandy, po prostu po krowie C. ;-)

takie sugestie padały chyba parę lat temu w pracy jak prezentowałem rebus - mam takiego ancymona co się w tego typu rebusach lubował kiedyś ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bakulik napisał/a:
Zagadka nr 7.
VW Garbus

The Beatles + Car Iwan Groźny i jego syn Iwan

Beatles Car -> VW Kaefer
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
bakulik napisał/a:
Zagadka nr 7.
Rozwiąż rebus.

Zespół Downa (mam wątpliwości, ale to pierwsze skojarzenie po spojrzeniu).

bakulik napisał/a:
Proszę oprócz odpowiedzi podać swój tok rozumowania. :-)

Po lewej zespół ("bitelsi"), po prawej śmierć, zabity w zamachu, a jako, że zespół angielski, to target down. ; )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach