bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
A ja stwierdzam, że obydwa są podobnie płaskie. Skanuję filmy od razu po suszeniu, ewentualnie następnego dnia, i nie zauważyłem problemów. Właśnie porównałem Tri-X wywołany w połowie października i Pan z końca grudnia, oba przechowywane w pergaminowych koszulkach, i widzę, że Kodak jeszcze próbuje się trochę zwijać, a Ilford jest niemal zupełnie płaski. Tri-X jest też minimalnie wypukły.
 

moonraker  Dołączył: 21 Sty 2016
Może strzelę głupotę - ale próbował ktoś suszyć negatyw na szybie?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Dziwna sprawa, ja przed skanowaniem zawsze musiałem prostować ścieżki Pana. Po dwóch dniach ściśnięcia książkami było OK i widzę, że teraz trzymają się prosto.

[ Dodano: 2017-01-18, 10:09 ]
Enzo, poproś czarno-białe.pl, żeby wywołane negatywy odsyłali Ci w jakimś dobrym, grubym albumie :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mi APX 100 new schnął idealnie prosto. Dawniejszy miał niewielką tendencję do "rynienki". Podobnie jak T-Rix. Natomiast T-Max schnie niemal prosto. Pzdr.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
szybkiparowoz napisał/a:
Dziwna sprawa, ja przed skanowaniem zawsze musiałem prostować ścieżki Pana.

Nie wiem, może zastosowana chemia ma na to jakiś wpływ? Mi zarówno 100 jak i 400 się nie zwijały.

Pamiętam, że któryś z filmów obrabianych w tym roku prężył mi się w czasie wkładania w ramki skanera, ale teraz nie pamiętam, co to było, musiałbym sprawdzić, może zanotowałem.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Może w zbyt wysokiej temperaturze suszysz negatywy?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szybkiparowoz napisał/a:
poproś czarno-białe.pl

Od kiedy Costa polecił mi pana Jerzego Ardzińskiego w Bielsku-Białej już nic nie wysyłam do stolicy. Sama stolica podobno też u niego woła.

Mimo, że posiadam jeszcze dwie rolki Kodaka to jednak zmienię na rzeczonego Ilforda (skąd te ceny?!).
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Pozostanie najważniejsze pytanie: gdzie jest horhe?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fenol napisał/a:
gdzie jest horhe?

Bawi się szczerbcem.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Enzo napisał/a:
Mimo, że posiadam jeszcze dwie rolki Kodaka to jednak zmienię na rzeczonego Ilforda (skąd te ceny?!).

No właśnie, skąd te ceny... Mam jeszcze 4 rolki FP4+, ale jak zobaczyłem ile teraz kosztuje ten film, to... Chyba kupię 30-metrową puszkę Formy, wyjdzie taniej niż dokupienie tych ośmiu rolek Ilforda. Zgroza, panie, zgroza.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Enzo napisał/a:
skąd te ceny?!

Wybrałem PANa również ze względu na cenę, ale uważam, że jakościowo też jest dobrze. Tri-X też brałem pod uwagę, pod choinką znalazłem kilka rolek, myślałem jeszcze o APX 400, ale w porównaniu wg mnie PAN wygląda lepiej.
Fenol napisał/a:
gdzie jest horhe?

Szuka w piwnicy słoja z Wędrującym Aparatem.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Fenol napisał/a:
Może w zbyt wysokiej temperaturze suszysz negatywy?

W pokojowej. Chyba jedyny, który mi się nie zwijał, to Polypan.
bakulik napisał/a:
Wybrałem PANa również ze względu na cenę, ale uważam, że jakościowo też jest dobrze.

Przez ładnych kilka lat to był mój ulubiony film. Odstawiłem go z tego względu, że któregoś roku w Brateksie HP5+ był droższy od niego o raptem 2 złote. Ale to jest naprawdę bardzo fajny negatyw.

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ja suszę w łazience w rękawie zrobionym z zasłonki prysznicowej (tak, wiem, powinienem raczej zużyć ją na softbox…) z obciążnikiem na dole.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
bakulik napisał/a:

Szuka w piwnicy słoja z Wędrującym Aparatem.


Weźcie zejdźże który po niego.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Dziwne to milczenie horhe... :?:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Spoko, pewnie zawalili go robotą.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
20 stycznia, 4 klatki na liczniku. Widzę, że u mnie żadna rewolucja się nie szykuje w tym roku.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nie pękaj, Generic ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Horhe, wyłaź z kopalni i daj znać że żyjesz :-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Halo, jorge.martinez, jesteś tam?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach