bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ryszard napisał/a:
to można wypić

W zasadzie można, tam jest kawa, wit. C i soda (bezwodna, czyli piorąca). ;-)
Ryszard napisał/a:
rolka XP2 z wywołaniem kosztuje mnie trzy dychy

Mnie PAN 400 w ID-11 wychodzi niecałe 20 zł + godzina pracy (w tym mycie akcesoriów).
Ryszard napisał/a:
Październikowe już poszło mailem.

A u mnie dla odmiany października nie będzie…
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik napisał/a:
W zasadzie można, tam jest kawa, wit. C i soda (bezwodna, czyli piorąca)
Ale mi smaka narobiłeś! :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na wstępie informacja dla adminów, że tekst poniżej nie jest reklamą. To informacja dla diehardów ciemniactwa. :-)

Gdyby kogoś interesowały filmy ILFORD PAN F 400, to w sklepie Bratex www.bratex.org/sklep/ jest okazja kupić je taniej. 17 sztuk w kasetkach kosztuje mniej niż ten sam film w puszce 30,5m. (to też 17 filmów 36 kl.), u innych sprzedających. Są tam tez inne ciekawe promocje.
 
pokorak  Dołączył: 07 Mar 2014
Czy wiadomo mniej więcej kiedy ruszaja zapisy na JA4.0? Mam troche Tri-x'a w zamrażarce 8-) i chetnie bym dołączył.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ogłoszenie zapisów do JA3.0:
Cytat
Wysłany: 2016-12-26, 22:36 Jeden Aparat 3.0
Spokojnie szykuj sprzęt i materiały, zdążysz dołączyć ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pokorak, ruszą w grudniu. Zapisuj się. Świeża krew potrzebna.

Tak na marginesie rozkmin filmowych. Założyłem dziś do aparatu HP5+ z mocno przeterminowanej szpuli (ale oczywiście lodówka). Już chyba nie będę kupował TRIX-a w tym roku. Pomyślę co na 2018.

Zostały 2 m-ce, więc nawet w myśl regulaminu jestem bezpieczny ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Może zróbmy równolegle wersje dla średnioformatowców :?:
Ktoś zainteresowany :?:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
karmazyniello napisał/a:
Może zróbmy równolegle wersje dla średnioformatowców :?:
Czy możesz polecić jakiś nieprzeciekający koreks na filmy 120?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kytutr, mój koreks "Krokus 800" nie ma tendencji do przeciekania, nawet przy przewrotkach. :->
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Kytutr, wołam w Patersonie mały i średni obrazek, kręcąc szpulą i robiąc przewrotki i jest ok. Na początku używania tego koreksu trzeba tylko poćwiczyć zakładanie pokrywy - nie jest to operacja, którą można zrobić na szybko.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Najlepiej, jakby kto w Chabówce mnie nauczył. Pentaksa 645 mam, skaner do średniego formatu też, więc koreks i umiejętność obchodzenia się z chemią są tym brakującym ogniwem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja mam stary koreks krokusa, nie nadający się do odwracania, ale kręcenie działa. Z filmem 120 trzeba bardziej uważać przy wkładaniu do koreksu bo jest bardziej wiotki i tylko tyle i aż tyle.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Kytutr, każdy koreks do malucha nadaje się również do średniego. Kwestia obracania czy też kręcenia, jak kto lubi i jaki ma sprzęt :-) Ja walczę na krokusie 800 i jest git :-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
karmazyniello napisał/a:
Może zróbmy równolegle wersje dla średnioformatowców :?:
Ktoś zainteresowany :?:


Ja coraz poważniej myślę nad "12 aparatów w 12 miesięcy". Wiem, wiem... zabawa zabawkami zamiast samodoskonalenia. Ale te zabawki przynajmniej mnie trochę nakręcają do robienia zdjęć. A chęć to już co najmniej pół sukcesu o-)

Ale szok, wyszło mi, że mi brakuje paru zabawek!
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Generic napisał/a:
Ja coraz poważniej myślę nad "12 aparatów w 12 miesięcy".


He, he - jestem za :-)

Generic napisał/a:
Ale szok, wyszło mi, że mi brakuje paru zabawek!

To ja już mam komplet, i jeszcze na następny rok starczy.

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kytutr, Jobo.
karmazyniello napisał/a:
Ktoś zainteresowany :?:
Podzedłbym w to.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
"12 aparatów w 12 miesięcy" :shock: Co wy macie na myśli? Jam mam tylko 4 takie aparaty :-|
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
skaner do średniego formatu też

To jest to czego mi brakuje. Ze skanów w labie po pierwszej próbie się wyleczyłem. Więc zonk.
Co innego bitwa na odbitki, tylko jak?
 
pokorak  Dołączył: 07 Mar 2014
jorge.martinez napisał/a:
pokorak, ruszą w grudniu. Zapisuj się. Świeża krew potrzebna.


Super. Mam mały dylemat co do sprzętu ale chyba stanie na MZ6 + FA43. Chciałbym coś manualnego ale apart który mierzy światło lepiej się sprawdzi się przy takiej ilośći klatek a do drugiego jaki mam nie ma już baterii (chociaż szkło wolałbym z drugiego...).

Przy okazji, oststnio moczyłem Tri-X'a w Ilfosolu ale się skończył więc i tak muszę coś kupić. Co wybrać, Xtol? Dawno temu miałem tez Rodinal, robia to jeszcze?

karmazyniello napisał/a:
Może zróbmy równolegle wersje dla średnioformatowców :?:
Ktoś zainteresowany :?:


Ja bym bardzo chętnie dołączył ale nie ukrywam że raczej nie wyrobię się z jednym negatywem co miesiąc.
35mm mogę zawsze wziąć ze sobą i focić "przy okazji". MF - nie.
Ale... gdyby zmienić regulamin :evilsmile: ;-) na jeden negatyw co 2 miesiące, można brać mnie pod uwagę.
Jeśli sie nie da i musi być jeden co miesiąc mogę w sumie też sie pisać, robię wtedy Moskwą, może wreszcie ogarnę ten dalmierz :-P .

Co do koreksów, mam Patersona i jakiś hiszpański ale o konstrukcji takiej samej jak Paterson, z gumową pokrywką. Nie ciekną a przynajmniej nie na tyle żeby miało to wpływ na proces.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
pokorak napisał/a:
do drugiego jaki mam nie ma już baterii
A sprawdzałeś dobrze? Odpytałeś wujka Google? Jakie energetyczne cuda są tam potrzebne?

[ Dodano: 2017-11-07, 22:00 ]
Musiałem grzebnąć w pamięci... tutaj, zdaje się, mają zatrzęsienie różnych ogniw i ogniwek: http://www.hurt.com.pl
A nuż jakieś zamienniki się trafią :idea:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach