bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Fenol napisał/a:
jak chcesz bezpiecznie, to zrób w D-76/ID-11

Czytałem, że ludzie polecają ten wywoływacz. Nie mam go na stanie, nabędę przy najbliższych zakupach, teraz spróbuję czegoś jeszcze innego, też polecanego. ;-) Dzięki za rady.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
moonraker, spokojnie, przecież to dopiero początek miesiąca, a masz tylko 16 zdjęć do skończenia rolki ;-)
Nie panikuj.
 

moonraker  Dołączył: 21 Sty 2016
hmm no tak. tylko ja mam na myśli rolkę styczniową..
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Eeech
Cytat
2. Uczestnik fotografuje w cyklu miesięcznym.
Oznacza to, że w miesiącu wykonuje co najmniej jedną rolkę (nie ma ograniczenia co do liczby rolek, można robić ich dowolną ilość, ważne by skończyć (skończyć, to znaczy wykonać 36 zdjęć. Na mocy koleżeńskiej umowy Uczestnik deklaruje, że wykonał co najmniej 36 klatek, a nie zwinął film po np. 10), wywołać, przeskanować i wybrać zdjęcie w terminie), wywołuje ją, skanuje oraz wybiera jedno zdjęcie miesiąca, po czym do 12 każdego kolejnego miesiąca (czyli zdjęcia styczniowe przysyłamy do 12. lutego) przysyła na adres jeden.aparat@pentax.org.pl.
 

moonraker  Dołączył: 21 Sty 2016
czyli mam strzelić rolkę do końca miesiąca a do 12stego dostarczyć już po skanie? kiedy "miesiąc fotograficzny" ma początek? 1-szego czy 13-stego?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
moonraker, zabawa zaczyna się 1 stycznia a przynajmniej jedną rolkę trzeba skończyć do końca miesiąca. Następnie masz kolejne co najmniej12 dni (więcej jeśli skończysz film przed końcem miesiąca) na wywołanie, skanowanie, odbitki, napisanie podsumowania miesiąca i wysłanie do jorge. Potem, do 15tego następnego miesiąca jorge ma czas na publikację zdjęć i podsumowań.
Pomimo tego, że tyle się dzieje, Ty zaczynasz każdą nową rolkę pierwszego każdego miesiąca, a kończy ostatniego tego samego miesiąca, co się zaczęło. W tym okresie należy zrobić co najmniej 36 zdjęć (albo postarać się to wykonać).
 

moonraker  Dołączył: 21 Sty 2016
No to jestem już tydzień w plecy.

W takim razie pokibicuję z boku ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
moonraker, przykro nam :cry:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
bakulik napisał/a:
jestem średnio zadowolony z tego PANa…
Fenol napisał/a:
Ja za to jestem bardzo zadowolony z TRI-Xa
Fenol napisał/a:
Nie przepadam za Rodinalem
powalos napisał/a:
A ja tym razem wziąłem TMax i jestem bardzo zadowolony.

A mi Agfa niedoświetla o-( Jeszcze się przyjrzę kliszy w wolnej chwili, ale chyba niedowołana nie jest.
Tak mi się coś nawet wydawało, że aparacik zbyt optymistycznie podchodził w niektórych sytuacji do dobierania czasu (mam w wizjerze dwie diody - zieloną dla czasów krótszych niż 1/30 i czerwoną dla 1/30 i dłuższych). Może przez to, że baterie alkaiczne a nie rtęciowe. Przestawię iso na niższe i zobaczymy...

Ale przetestowałem z lampą na radiu - chodzi jak trzeba. Teraz tylko w głowie wyryć jakąś tabelkę moc lampy-odległość od obiektu-przysłona (tak, mogę wybrać przysłonę, ale wtedy jest stały czas chyba 1/30 albo 1/60).
W 2015 w MXie prawie non stop forsowałem TriXa na 1600 i zapięta miałem 50tkę 1.7. Jest lekki przeskok na max 2.8 i iso 100 o-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to moje styczniowe już poszło ! :lol: Pzdr.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
U mnie zaś trzecia tura wyborów, czy jakoś tak...
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
No dobra, otwieram piwo z Leninem i udaję się do dark łazienki.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
szybkiparowoz napisał/a:
piwo z Leninem
Ale towarzystwo ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Głowy Lenina znad pianina ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
No, a ja właśnie skończyłem coś, do czego się raczej nie przyznam :-P
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Tylko nie mów, że Tyskie...
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Nope :evilsmile:
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Uuuuuu... Ale dajhard!

Edit: nope = nie? A to dopiero... Człek uczy się przez całe życie.

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Panowie, co to za przedwczesny... wysyp zdjęć. Nie wytrzymujecie napięcia? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bakulik napisał/a:
wysyp zdjęć.
też jestem oburzony. :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach