Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
Tylko że akumulator jest obciążany dopiero podczas pracy silnika, nie w spoczynku, zaraz po podłączeniu (mówimy tylko o działaniu AF, działanie reszty elektroniki przyjmujemy za constans). :-) Samo podłączenie tego lub innego obiektywu nie może spowodować zwiększenia poziomu naładowania akumulatora, niezależnie od sposobu pomiaru.

Nawiasem mówiąc, nie wiem jak w innych modelach, ale w K-50 pomiar naładowania akumulatora (a już na pewno wskaźnik na ekranie) jest tak precyzyjny, że właściwie cała ta dyskusja jest czysto akademicka. :-P :mrgreen:

ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
Kerebron napisał/a:
działanie reszty elektroniki przyjmujemy za constans
Błędne założenie, nie poparte żadnymi faktami. :->
Kerebron napisał/a:
samo podłączenie tego lub innego obiektywu nie może spowodować zwiększenia poziomu naładowania akumulatora, niezależnie od sposobu pomiaru.
Nie wiem dlaczego twierdzisz że nie może. Ja uważam że może i fakty są oczywiste, np: podpinałem DA 18-135 - wskaźnik naładowania pokazywał 3 kreski, potem podpinałem Sigmę 50-500 - wskaźnik naładowania po niedługim czasie pokazywał 2 kreski a potem ponownie podpinałem DA 18-135 i wskaźnik ponownie pokazywał 3 kreski. Czy myślisz że wskazanie naładowania pokazuje wartość chwilową? Otóż jest to wartość uśredniona w pewnym czasie i dlatego jest mało istotne czy w danym momencie działa silnik AF-a. Dodatkowo w Sigmie 50-500 miałem stabilizację która też sporo prądu zżera.
Kerebron napisał/a:
właściwie cała ta dyskusja jest czysto akademicka. :-P :mrgreen:
Żeby dyskusja była akademicka trzeba by znać przynajmniej teorię. :-P

automaciek  Dołączył: 10.11.2010
Wartość wskaźnika naładowania baterii to nic innego jak jej napięcie. Podepniesz urządzenie o wiekszym poborze prądu, wskaże mniej. Odciążysz ją, wskaże więcej. A wskaźnik to tylko orientacyjna informacja. Nie oceniał bym prądożerności odbiorników tylko na podstawie jego wskazań.

Skocz do: