szop267  Dołączył: 27 Wrz 2014
[obiektyw] K-30 Problem -Pomocy Ciemność
Witam

Aparat mi automatycznie ściemnia ,przykładowo przykryję obiektyw dłonią i za chwile odkryję kierując obiektyw na np białe drzwi to widzę ,że mi przyciemnia.Zdjęcia wychodzą przyciemnione,ustawienia aparatu mają się nijak do rzeczywistych obrazów(jasności).Resetowałem aparat ,czyściłem automatycznie i nic lepiej.Zauważyłem jedynie ,że jak zrobię kilkadziesiąt zdjęć to aparat potrafi wrócić do normalności.Na lampę błyskową też nie ma reakcji ,zdjęcia też są przyciemnione.Czy ma ktoś jakieś pomysły?Gorąca prośba o sugestię.

Pozdrawiam
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Najpewniej to jest osławiona awaria elektromagnetycznego mechanizmu sterowania przysłoną w aparatach K-30 i K-50. Są na ten temat dziesiątki tematów, włącznie z instrukcjami samodzielnej naprawy (tylko dla zaawansowanych dłubaczy!).

Doraźnie może pomagać (choć nie zawsze): przestrzelanie serią kilkunastu klatek i/lub używanie porządnych akumulatorków AA, zamiast oryginalnego akumulatorka. U jednych działa, u innych nie - i to też do czasu.
 
szop267  Dołączył: 27 Wrz 2014
Kerebron a nie wiesz jaki to koszt tej naprawy ?Dziękuję Ci za odpowiedż
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 
szop267  Dołączył: 27 Wrz 2014
Już przeczytałem i tylko się wku...nie wiem co myśleć wyrzucić sprzęt do śmieci...bo po naprawie która nie jest tania nie ma gwarancji jak długo będzie dobrze...

[ Dodano: 2017-01-06, 14:46 ]
Proszę odpowiedżcie mi kogo w Warszawie polecicie do naprawy tego elektromagnetycznego mechanizmu sterowania przysłoną wraz z kosztami?
Nurtuje mnie też pytanie czy po naprawie problem nie wróci?Proszę o Wasze opinie i podpowiedzi.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
szop267 napisał/a:
Proszę odpowiedżcie mi kogo w Warszawie polecicie do naprawy tego elektromagnetycznego mechanizmu sterowania przysłoną wraz z kosztami?

Przeczytaj ze trzy ostatnie strony wątku, będziesz wiedział co kupić i z kim się kontaktować :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach