lukaszszcz  Dołączył: 03.10.2014
W takim razie padło na da 35/2.4. Niewiem tylko kiedy cokolwiek kupie. Fajnie by bylo dostać lampą na raty w PL

Yongnuo YN-585EX nie widzę nigdzie dostępnej pod pentaxa. W ogóle jedyne co najtaniej znalazlem to Metz 44 AF-2 / Pentax za 700 stówek.

Color  Dołączył: 09.03.2015
lukaszszcz, no i słusznie wybrałeś. Plasticzak pod względem jakości obrazka bije wiele dużo droższych konstrukcji.
Co do lampy - Yongnuo mocniejsza, Metz 44 AF-2 na okazjonalne pstrykanie całkowicie wystarczająca. Mam, używam, jestem zadowolony. No i ma TTL

Grzenio  Dołączył: 02.04.2015
Yongnuo YN-585EX to nowość. Być może niedługo pojawi się u polskich sprzedawców ale na razie to chyba tylko można ją dostać bezpośrednio z Chin na ebayu czy aliexpress. Możesz śledzić wątek http://pentax.org.pl/view...1257416#1257416 to może coś więcej będą tam pisali o tej lampie. Bez TTL-a też można robić zdjęcia, szczególnie jak robisz w RAW. Ważne aby nie było prześwietlenia a skorygować ekspozycję w dół zawsze można.

Poszedłem dzisiaj po etui z żoną do jej fona. To mówię że może kupimy obiektyw odrazu. Zjechaliśmy pół Szczecina i nigdzie nie ma da 35/2.4.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
lukaszszcz, w Fotojokerze sprawdzałeś?

automaciek  Dołączył: 10.11.2010
lukaszszcz napisał/a:
Poszedłem dzisiaj po etui z żoną do jej fona. To mówię że może kupimy obiektyw odrazu. Zjechaliśmy pół Szczecina i nigdzie nie ma da 35/2.4.

Bo nasz Szczecin to dziura z tramwajami, pozostają Ci sklepy internetowe.
Tu masz w Szczecinie używkę
http://allegro.pl/smc-pen...6667267557.html

plwk  Dołączył: 21.04.2006
automaciek, nie wstawiamy linków do prywatnych aukcji.

automaciek  Dołączył: 10.11.2010
Ok.

dybon  Dołączył: 05.12.2007
Np. RTV EURO AGD Szczecin - ul. Struga 18, zamawiasz w necie odbierasz w sklepie, raty też mają, zdarzało mi się korzystać.

Nie wiedziałem że fotojoker jest w Szczecinie. Na ich stronie nie mają u nas placówki.

Co do używki, stowka więcej i mam nówkę. Więc na pewno nie w tej cenie co jest.

Na sam obiektyw nie potrzebuje rat..Gdybym bral z lampą to już bym wziął na kilka. Ale tak to prz żyje jakoś. .

Sprzedawca z cyfrowe.pl ma próbować od dystrybutora zamówić. Mają się odezwać w poniedziałek.

W euro nie mieli właśnie.

dybon  Dołączył: 05.12.2007
lukaszszcz napisał/a:

Ale na stronie internetowej mają, metza również u nich zamawiałem.

Vertidonar  Dołączył: 06.11.2015
lukaszszcz napisał/a:

Nie wiem jak u Ciebie ale w puławskim sklepie dostawy mają w poniedziałki, środy i piątki. Jeśli jest w ich sklepie internetowym, to jak zamówisz dzisiaj to w środę będzie do odbioru.

To chyba później zamówię.

Wracając do lampy.

Ryzykować yongnuo, które też pewnie wyjdzie koło 500 zł czy mogę śmiało pomyśleć o Metz 44 AF-2, które jest nowe i z pewno gwarancja za 750zl? Jak to z jakością i funkcjami u obu?

Pytanie drugie.
Po co jest funkcja stroboskop tak z praktyki?

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Stroboskopu uzywa sie na przyklad tak
https://www.youtube.com/watch?v=BwNpadDLmTA

Oczywiscie to jest pro i w ogole ;)

Przy okazji zastanow sie czy na pewno chcesz to Yongnuo kupowac u nas - na ebay sa razem z przesylka juz od 78$. Czyli wychodzi okolo 350 PLN.
pz

No właśnie yungnou u nas nie ma. Zostaje tylko aliekspres i nie wiem jak może być z jakością takiej lampy względem metza którego podałem.

A kieruje się zasadą że na tanie rzeczy nas nie stać :-)

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
Ja kupiłem Sigme dg610 w wersji Super za ok 600 zł (w przeliczeniu na PLN) i drugi raz też bym ją wybrał. Ma wszystko czego potrzeba a nawet więcej i mocy też pod dostatkiem.

scorup  Dołączył: 23.10.2010
Jeśli chcesz kupić 35/2.4 to poszukaj na niemieckim / polskim Amazonie. Mi udało się kupić w grudniu za 119 EUR co w przeliczeniu (już z prowizjami) dało 543zl. I żeby było śmiesznie wysylka byla kurierem, z polskiego magazynu pod Poznaniem.
Tu szczegoly: https://www.pepper.pl/pro...mm-f24-al-34634

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Jesli bardzo chcesz, to cyfrowe chyba maja. Przy takiej cenie zaryzykowalbym jednak bezposrednio od Chinczyka. Przechodzi zazwyczaj bez dodatkowych oplat.

Pz

W PL nigdzie nie ma.

Czyli YN585EX będzie dobry? Bo już chcę zamawiać z ALI

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
lukaszszcz napisał/a:
Czyli YN585EX będzie dobry? Bo już chcę zamawiać z ALI

Wyluzuj. Poczekaj na test Blesso i zdecydujesz. 560-tki są sprawdzone i warto je kupić. 44-ka Metza jest moim zdaniem za droga w stosunku do tego co oferuje.

Skocz do: