lukaszszcz  Dołączył: 03.10.2014
Tyle ze 560 to manual. A ja chcę mieć do współpracy z AF

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
lukaszszcz napisał/a:
Tyle ze 560 to manual. A ja chcę mieć do współpracy z AF

Nie rozumiem związku.

Pomyłka z AF.

Chodziło o automatyczny dobór ustawień względem tego co sobie ustawie w aparacie.

Bo rozumiem, że jak manualna to wszystko muszę robić ręcznie a jak ma p-ttl to automatycznie?

lukaszszcz, ręcznie będziesz musiał ustawić moc lampy (jeśli będziesz miał taką opcję to również ogniskową). P-TTL ustawi wszystko automatycznie co nie oznacza że dobrze (np. źródło światła złapane w kadrze sprawi, że automatyka zmniejszy moc lampy i będziesz miał źle naświetloną klatkę). Generalnie nie przeceniałbym automatyki.

Ja mogę sobie poradzić z manualem po zapoznaniu się ale żona już niekoniecznie ;)

A czy różne lampy różnie mogą współpracować z k5II? Podejrzewam ze niepotrzebuje aż mocy 58. Jak to ma się do innych z automatyką?

zuka68  Dołączył: 31.05.2010
lukaszszcz napisał/a:
Ja mogę sobie poradzić z manualem po zapoznaniu się ale żona już niekoniecznie

Pytanie czy żona będzie zadowolona z osiągniętych rezultatów? ;-) Ja próbowałem i przeważnie mam ustawiony manual, bo efektów jestem bardziej pewien. Czasami pierwszy strzał na straty, ale kolejne są ok ;-)

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Kupiłem Tumaxa z pTTL - ma parę irytujących niedociągnięć, ale w pTTL naświetla prawidłowo. Wkurzał mnie piszczącą przetwornicą, więc zastąpiłem go niedawno używanym Metzem 48 AF-1. l dalej, kurde, pTTL działa. A tak chciałem sobie ponarzekać... :-P

[ Dodano: 2017-01-15, 22:58 ]
METZA POLECAM!
Tak piszę od lat, pytającym o lampę. Model 32-Z2 kupiłem 16 lat temu z wystawy za 200 ówczesnych dojcze-marek i działa do dziś. Niedawny nabytek z drugiej ręki też śmiga znakomicie. Za to się tutaj płaci, Enzo, za jakość i trwałość. A nadal jest co najmniej 1/3 taniej od oryginałów. No i w wyższych modelach siedzi także tryb manualny na jakieś beznadziejne sytuacje, nie do ogarnięcia automatyką i korektami +/- EV.

Ryszard napisał/a:
za jakość i trwałość

Miałeś w rękach jakąś nowszą lampę od Yongnuo? Mam wrażenie, że nie. Do tego brak błysku na drugą kurtynę w 44-ce Metza - to już nie jest niedopatrzenie tylko zwykłe oszustwo.

Enzo napisał/a:
Miałeś w rękach jakąś nowszą lampę od Yongnuo?
Oczywiście, bardzo dobrze wykonane! Ale żadna nie miała pTTL. W kategorii lamp z automatyką uważam Metza za najlepszy wybór, przynajmniej do czasu zweryfikowania tej nowości od YN.

Obiektyw już mam. Zdjęcia fajne. W pomieszczeniu aż chce się cykać. Szkoda że nie udało się znaleźć nic poniżej f/2.0 ale zamierzony efekt mam. A same szkło jest strasznie małe. Wtroche jak zabawka.

Lampe kupię pewnie w późniejszym terminie.

lukaszszcz, DA 35/2.4? Będziesz zadowolony :-D

Dokładnie ten model :-)

Dzięki za porady.

banan44  Dołączył: 03.03.2016
Witam , a jaki panowie polecicie obiektyw- Pentax KS1- do zdjęć macro w przedziale 1000 zł ??? Lub coś uniwersalnego - dotychczas pstrykam na KIT -ach DAL 18-55 WR i DAL 50-200 WR nie za bardzo jestem zadowolony z tych obiektywów _ostrość - jaki obiektyw polecicie na co dzień w miarę uniwersalny tak do 1500 ???

kojut  Dołączył: 13.04.2011
Tamron 17-50/2.8 lub dołożyć trochę do Sigmy 17-50/2.8. potem sprzedać oba plasticzaki i jeśli potrzebujesz czego dłuższego, to poszukać Pentaxa F 70-210, a jeśli czegoś portretowego, to kupić DA 50/1.8.

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
A jeśli makro, to kupić Tamrona 90mm F.2,8 Macro

A gdybym na początek oba które posiadam zastąpił tym jednym -Sigma 18-200 F3.5-6.3C MACRO HSM PENTAX - co o nim sądzicie czy jest sens ???

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Nie, to nie ma sensu. Kup Sigmę, ale tak jak pisze kojut: 17-50. Zoom z jakością stałki.

[ Dodano: 2017-02-12, 14:54 ]
Kupując nówkę w Dojczlandzie zmieścisz się spokojnie w budżecie 1500 zł i będziesz miał 3 lata gwarancji.

[ Dodano: 2017-02-12, 15:02 ]
Jeśli chodzi o gwarancję, to widzę, że w PL na serię EX Sigmy standardowo są też trzy lata, rozszerzane do pięciu przy zakupie w Sigma Centrum. Hm, nieźle...

bardzo dziękuję , pozdrawiam

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Bardzo proszę o radę. Jestem nowo upieczonym posiadaczem Pentaxa-K50 i kupiłam do niego obiektyw manualny Hanimex 135 po podłączeniu obiektywu do aparatu nie działa przysłona i spust migawki. Nie wiem co mam robić i proszę o pomoc albo wskazanie gdzie była już o tym mowa.

Skocz do: