mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
fuen napisał/a:
1:72?

To w tym temacie największe szanse ma meggido ze swoimi pociągami? :-P
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Wydaje mi się, że o to właśnie chodziło. Kategoria zbyteczna - zdjęcie o takiej tematyce spokojnie można puścić w edycji macro.
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Edycja IV -Zgodnie z zasadami gramatyki powinno być "Pokazuję swoje bokeh".
Edycja V - Plastyka - Temat pokrywa się trochę z edycją IV, co też było widać w publikowanych zdjęciach. Zastąpiłbym nowym, proponowanym wyżej tematem "Fotografia nocna".
Edycja VII – Wydaje się, że część osób interpretowała tytuł inaczej, niż chciał tego autor tematu, dlatego proponuję: "Idę w plener (Fotografia krajobrazowa)".
Edycja VIII – Popieram propozycję zmiany na "Sesja z modelką i/lub modelem (Portret/ Akt/Moda/Glamour)".
Edycja XII – "Autoportret (nie tylko słitfocia)". Wymagający temat, ale jestem zdania, że powinien zostać.

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
deepee napisał/a:
Edycja VII – Wydaje się, że część osób interpretowała tytuł inaczej, niż chciał tego autor tematu, dlatego proponuję: "Idę w plener (Fotografia krajobrazowa)".


Nie będę ukrywał, że pierwotnie i ja nie nadsyłałem prac na ten temat, bo nie miałem nic zrobionego o poranku :lol:
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
deepee interesujące :-P "idę w plener" przyjęte, plastyka "wylatuje" na korzyść fotografii nocnej, model też przyjęty.
Co z autoportretem - wywalamy czy zostaje?
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Ja bym wyrzucił
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
meggido robi w 1:32. Więc Jego pociągi podlegały bydyskwalifikacji, jako nie spełniające tematu :evilsmile:

ps. Mnie i tak "rozwala" i strasznie mu zazdroszczę umiejętności i cierpliwości
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Tomek B. jaki temat byś jeszcze proponował?
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Jeśli autoportret musi zniknąć, to podrzucam kilka propozycji (chociaż nie jestem specjalnie przekonany, czy się sprawdzą):
1. "Inspirowane zdjęciami ..."
W tym przypadku nasze zdjęcia publikowane byłyby razem z informacją, do którego twórcy nawiązują. Chodziłoby raczej o duży kaliber przywoływanego artysty, czyli np. Gursky, Shore, Avedon, Adams, Newton, Rolke, Rydet ... :-) .

2. "Dyptyk" (tryptyk?)

3. "Fotomontaż"
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
1 wg mnie trochę zbyt "niszowa", 2 jak najbardziej, co do 3 nie mam przekonania.
Myślałem też o tym by wybrać jakieś znane zdjęcie i pokusić się o próbę inspiracji, plagiatu czy sparodiowania - oczywiście dla czystej zabawy.
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
deepee napisał/a:
1. "Inspirowane zdjęciami ..."
W tym przypadku nasze zdjęcia publikowane byłyby razem z informacją, do którego twórcy nawiązują. Chodziłoby raczej o duży kaliber przywoływanego artysty, czyli np. Gursky, Shore, Avedon, Adams, Newton, Rolke, Rydet ... :-) .

To jest fajny pomysł ale nie wiem czy powinien być w Oczku czy może raczej jako coś osobnego. I niekoniecznie z ujawnianiem od razu źródła inspiracji - autorzy mogliby się popisać zdjęciami a głosujący fotograficzną erudycją. Choć z drugiej strony taka informacja pozwoliłaby od razu ocenić trafność / poziom nawiązania.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
deepee napisał/a:
1. "Inspirowane zdjęciami ..."
W tym przypadku nasze zdjęcia publikowane byłyby razem z informacją, do którego twórcy nawiązują. Chodziłoby raczej o duży kaliber przywoływanego artysty, czyli np. Gursky, Shore, Avedon, Adams, Newton, Rolke, Rydet ... .


Ja to widzę tak - deepee, poprowadź na forum nową zabawę. Wrzucasz tytuł i autora zdjęcia i ludzie mają powiedźmy 2-3 tyg. na to by nadesłać Ci swoją interpretację. Potem ankieta i głosowanie ;-)
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Nie wiem, u mnie to tak nie działa - robię zdjęcia i czasem coś (ktoś) mnie natchnie, nie umiem na komendę dlatego wolałbym sięgać do zdjęć, które już mam. Poza tym są mniej i bardziej popularni twórcy, każdy ma własne fascynacje, kogoś się czuje a kogoś nie. Skończy się tak, że na hasło "Winogrand" będzie 20 zdjęć a na "Strand" 0. Wg mnie autor powinien sam sobie wybierać mistrza ;-) .
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Skoro zdjęcie ma wywoływać emocje, może kategoria:

STRACH (... ma wielkie oczy).

Możliwa byłaby dowolna interpretacja. Począwszy od Wesołego Miasteczka - po nocne sesje w dziwnych miejscach.
Lub zdjęcia które kipią niepokojem. Ponure miasta, sylwetki. Kazdy by mógł się sprawdzić w tej kategorii.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jako, że w większości tematy odpowiadają kategoriom fotograficznym na forum, to może dać temat "Fotografia produktowa"?
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
1. "Królestwo Linneusza" - rośliny, w tym kwiaty. Do pary ze "Zwierzęta są wśród nas". Choć pewnie ADestroyer wszystkim dołoży i zaorze ;-) . Ale wyzwanie jest.
2. "Ludzie". Po prostu. Niebanalne, niepozowane zdjęcia ludzi w parku, na ulicy, w pracy.
Tryptyk też mi się podoba.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Tomek B. napisał/a:
1. "Królestwo Linneusza"
- obejmuje też faunę i te takie ni psy, ni róże. Dorzucić do tematu skalę... No taką, żeby jelenie, słonie, jesiony, a nie jakieś pitu-pitu...

Plastykę bym pozostawił, ale skierował w stronę malarstwa, martwych natur, mistrzów renesansu, realizmu Chełmońskiego ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
A może też wprowadzić jakieś zmiany w sposobie głosowania? Na przykład taka sytuacja: nadesłano ponad trzydzieści prac, z tego dużo mi się podoba a mam tylko trzy głosy. Może tu da się coś zmienić? Nie wiem jak inni ale czasem chciałabym mieć więcej niż te trzy głosy . Gdybym miała np 6 punktów do dyspozycji i mogła je dowolnie podzielić - dać całą pulę na jedno zdjęcie, bo tak bardzo mi się podoba albo po jednym punkcie czy jeszcze jakoś inaczej podzielić. Wiem, byłoby więcej roboty.....
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
No rzeczywiście, z tym Linneuszem to się wygłupiłem :oops: . Ale nazwa to rzecz wtórna ;-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Poza tematem.
ADestroyer widzę że nie widzę Twojego awatara. Czy tylko ja tak mam?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach