tomek_j  Dołączył: 04.11.2010
plis napisał/a:

Tak długo jak spełniają (lub przewyższają) obecne wymagania. Faktem jest, że limitedy może i nie są najjaśniejsze, ale w pełni otwarte nadal bywają lepsze od przymkniętych jasnych szkieł innych firm. Jeśli nie przywiązywać ceny do wartości przysłony maksymalnie otwartej, a raczej do tzw. używalnej to być może nie wyglądałoby to tak źle. Np. co rynek może zaoferować zamiast Ltd 70? (pominę sprawę wielkości/wagi...)

Ale tu nie chodzi o to czy są dobre, czy nie. Klient nie ma poczucia, że firma daje mu możliwość nabycia czegoś nowego, czegoś co jest w konkurencyjnych systemach. Nawet jak nie chce kupić, to wie, że może to zrobić. Tak jest wszędzie; w samrtfonach, autach, itp. Czy wszyscy którzy mają wypasionego samrtfona sprzed roku, dwu typu Samsung Galaxy S6 potrzebują nowego modelu wypuszczanego do 0.5roku? Nie, ale jak Samsung nie wypuści nowego, to się nie liczy.
W przypadku Pentaxa to poczucie jest od jakiegoś czasu, ale teraz przyspieszyło , bo inni mają co rusz jakieś premiery szkieł, a u nas bida. To coś nowego nie musi być lepsze, czy potrzebne, ale jest. Pentax/Ricoh ma wszystko co potrzeba do robienia dobrych zdjęć. Ale to za mało, żeby konkurować z innymi.

tref  Dołączył: 05.09.2006
tomek_j napisał/a:
Czy wszyscy którzy mają wypasionego samrtfona sprzed roku, dwu typu Samsung Galaxy S6 potrzebują nowego modelu wypuszczanego do 0.5roku? Nie, ale jak Samsung nie wypuści nowego, to się nie liczy.
widzisz, a ja zupełnie inaczej widzę temat. Jaki ktoś co roku musi wypuścić topowy model (apple, samsung, itp.) to znaczy, ze mnie - klienta robi w jajo. Mógłby wsadzić te funkcje z modelu 2017 do modelu 2016 i nie kazać mi kupować ci roku. Dlatego nie kupuję takich sprzętów, nie gonię za modą i wybieram dostawców, którzy dopasowują sprzęt i najlepsze modele wypuszczają z naprawdę ulepszonymi parametrami. Traktują mnie poważnie, a nie na zasadzie: głupki kupią, bo chcą mieć najnowszy model, bo model 2017 w październiku 2017 to juz archaizm i nie da się z niego korzystać...
Poza tym postarzanie produktu. Apple specjalnie rozbudowuje soft, żeby stare sprzęty wymieniać na nowe, bo te same funkcję wymagają większej wydajności.

Doceniam Pentsksa, za współpracę szkieł sprzed epoki soczewki gładzonej. Za bagnet, który wspiera wszystko. Za obiektywy, których można używać wiele lat z różnymi korpusami, ponieważ są to produkty dobre.

Oczywiście idzie nowe. Trochę ostatnio namieszali przy współpracy obiektyw-korpus. Ale nadal robią to na tyle rozsądnie, ze jako klient tłumaczę sobie - rozwój, a nie wyciąganie kasy.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
tref napisał/a:
Za bagnet, który indeksy wszystko.
Wyjaśnisz? ;-)

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
tomek_j napisał/a:
To coś nowego nie musi być lepsze, czy potrzebne, ale jest.

Ładne podsumowanie tej nowej puszki od Fuji.

foto  Dołączył: 03.05.2013
espresso napisał/a:
tomek_j napisał/a:
Gdyby nie bardzo dobre body, to byłoby już po systemie.
Bardzo trafnie.
tomek_j napisał/a:
Sprzedaż Fuji nie jest zbyt duża i pewnie dział foto jest finansowany z czegoś innego.
No własnie, pytanie tylko z czego. Filmów sprzedaje się już niewiele...

Czytałem w zeszłym roku, ze Fuji weszło na rynek ubezpieczeń.

plis  Dołączył: 12.10.2011
tref, o to chodzi :-B
Właśnie to chciałem przekazać. Może trochę mniej wprost...

fanmario  Dołączył: 22.10.2007
@tref mam flagowca z przed trzech lat OPO1/64 kupiony w znanym serwisie za 800 zł całkiem niedawno (nowy) , nawet kreci w 4 k :)
Nadal niewiele z droższych mu podskoczy.

Wiem o czym piszesz, zmieniam , pralkę , laptopa, tv (a tu nie już nie mam :evilsmile: ) wszystko jak się zepsuje, ale do tego trzeba dorosnąć.

Fuji to dobra propozycja za cenę FF i najnowszych Mk można mieć MF.
Druga opcja to Pentax 645D/Z.
Wchodząc w nowy system MF wybrałbym Fuji, dla strych szkieł zostałbym z Pentax.
I można się bujać w fotelu do późnej starości...

Ja ja nawet K-1 nie kupiłem dla moich wiertarką napędzanych szkieł FA (jeszcze nie).
Jednak zmiana nastąpi.
Czy FF czy MF?
Pojęcia nie mam...

Teraz skupiam się na ponownej nauce fotografii, skanuję, i wiele zdjęć z przed wielu lat mnie zaskoczyło, coś po drodze zgubiłem...
Zakupione klisze w drodze...

Ryszard napisał/a:
tref napisał/a:
Za bagnet, który indeksy wszystko.
Wyjaśnisz? ;-)
przepraszam, powinno być wspiera.
Poprawiłem. :oops:

kerad  Dołączył: 02.08.2006
fanmario czytam Twój wpis i przepraszam ale nic nie rozumiem :roll: OP1/64, pralka, laptop, FF, fotel, Mk jeszcze nie a tu nie już nie mam jeszcze mam nie już i tak to ten tego FA już ...

A Gosia Jurasz za brak przecinka oberwała :-P

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Enzo napisał/a:
tomek_j napisał/a:
To coś nowego nie musi być lepsze, czy potrzebne, ale jest.

Ładne podsumowanie tej nowej puszki od Fuji.
To podsumowanie jest być może adekwatne w przypadku korpusów APS-C (pomijając okoliczność iż to bezlusterkowce). W przypadku GFX już nie bardzo. Bo wówczas czy pentaxowe 645D (Z) było lepsze lub potrzebne?

plis napisał/a:
Faktem jest, że limitedy może i nie są najjaśniejsze, ale w pełni otwarte nadal bywają lepsze od przymkniętych jasnych szkieł innych firm.
Tylko że to stwierdzenie już się dziś zdezaktualizowało. To już było. Fuji, Olek czy nawet Sigma, Samyang pokazali iż bycie lepszym nie jest dane raz na zawsze. Owszem przez chwilę Pentax nieco próbował reanimować linię Limitedów przez dodanie magicznych literek HD (przy okazji podnosząc i tak wysokie ceny). Na linię * (gwiazdek) już zupełnie należy spuścić zasłonę milczenia.

tref napisał/a:
Jaki ktoś co roku musi wypuścić topowy model (apple, samsung, itp.) to znaczy, ze mnie - klienta robi w jajo.
Wiesz, czasem też tak myślę. Powiem więcej, nawet w biznesie nie robiłem klienta w jajo. Ale życie pokazuje, iż jak kogoś nie zrobisz w jajo, to Ciebie inni zrobią.... NIE ma dziś miejsca na normalność. Ale to nie jedyna okoliczność która powoduje iż się z Tobą nie zgadzam. Wystarczy popatrzeć ile corocznie jest zgłaszanych patentów. To co dziś nowego wychodzi z linii produkcyjnej często jest już technologicznie przestarzałe. Tylko że złożone procesy ekonomiczne, logistyczne i technologiczne ( w tym rożne niezbędne homologacje, znaki bezpieczeństwa) powodują że tej linii produkcyjnej nikt zatrzymać nie może.
Poniekąd chwała Pentaxowi za kurczowe trzymanie się bagnetu K. Jednak kurcz nie jednego utopił... Świetne obiektyw (co prawda kiedyś były bardziej świetne) o archaicznych rozwiązaniach nijak można zastosować do nowych pomysłów. Co zrobi Pentax z cyfrowym 645 :?: Jestem bardzo ciekaw.
fanmario napisał/a:
Wchodząc w nowy system MF wybrałbym Fuji
No właśnie. :shock: :roll:

espresso napisał/a:
Ale życie pokazuje, iż jak kogoś nie zrobisz w jajo, to Ciebie inni zrobią.... NIE ma dziś miejsca na normalność.
Bardzo jest smutny świat, o którym piszesz. Na szczęście żyję w innym.

Średni Fuji musi być na wejściu dużo tańszy, bo nikt go nie kupi jako nowinki w cenie rozwiązań istniejących na rynku i juz sprawdzonych.
Przecież to normalne, ze wchodząc z czymś zupełnie nieznanym trzeba przyciągnąć klienta ceną. Same parametry nie zrobią roboty. Dlatego P645D miał dużą sprzedaż bać konkurencją dla Hassela. Teraz F jest konkurencją dla P645Z, przy czym wielu użytkowników P ma już szkła z systemu analogowego.

[ Dodano: 2017-04-28, 12:25 ]
kerad napisał/a:

oberwała za upieranie się, ze może pisać jak chce i głupie tłumaczenia. Poza tym dno ma jeszcze muł lub dno podwójne...

irek83  Dołączył: 10.10.2014
tref napisał/a:
Średni Fuji musi być na wejściu dużo tańszy, bo nikt go nie kupi jako nowinki w cenie rozwiązań istniejących na rynku i juz sprawdzonych.
dokładnie taką politykę prowadzi Ricoh, cena K-1 już wzrosła a teraz będzie podwyżka cen obiektywów. Z tego co wiem sporo podrożeje dfa 70-200 i w UK cena ma się kształtować w okolicy 2300 funtów. Jeszcze kilka dni temu można było kupić go w promocji za 1299 funtów.

Iza  Dołączyła: 01.10.2007
kerad napisał/a:
I tak powstają legendy. Przepraszam za OT, ale mam dość manipulowania faktami.

cube007  Dołączył: 12.03.2009
tomek_j napisał/a:
Sprzedaż Fuji nie jest zbyt duża i pewnie dział foto jest finansowany z czegoś innego. Ciekawe jak się to skończy.
Nie musi być tak finansowany, bo ten dział - Imaging Solutions - jest na plusie. No, chyba że papiery foto, Instaxy, filmy itp. finansują deficytowe cyfrówki ;-)

irek83 napisał/a:
Z tego co wiem sporo podrożeje dfa 70-200 i w UK cena ma się kształtować w okolicy 2300 funtów. Jeszcze kilka dni temu można było kupić go w promocji za 1299 funtów.
W SRS widzę teraz po 1549GBP - funt mocno stracil do JPY po brexicie i chyba wszyscy podnieśli ceny, ale nie o 50%...

irek83  Dołączył: 10.10.2014
cube007, zobaczymy za kilka tygodni.

espresso napisał/a:
W przypadku GFX już nie bardzo.

W samplach podlinkowanych prze fuena widzisz jakieś różnice między Fuji a resztą świata? O takim Nikonie D810 nie wspominając. Wypuszczamy nowy produkt taki sam jak inni? Biegnę, lecę, pędzę.

espresso napisał/a:
Ale życie pokazuje, iż jak kogoś nie zrobisz w jajo, to Ciebie inni zrobią.... NIE ma dziś miejsca na normalność.

Współczuję.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Enzo napisał/a:
W samplach podlinkowanych prze fuena widzisz jakieś różnice między Fuji a resztą świata? O takim Nikonie D810 nie wspominając. Wypuszczamy nowy produkt taki sam jak inni? Biegnę, lecę, pędzę.
Albo kpisz, czyli trolujesz, albo nie wiesz co piszesz. W sumie to mam to gdzieś...
tref napisał/a:
Bardzo jest smutny świat, o którym piszesz. Na szczęście żyję w innym.
Albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie chcesz. To co prawda nie wszystkie ewentualności. Ale czy to Ci się podoba czy też nie, to ten świat dotyka Cię pośrednio lub bezpośrednio. Rozwojem produktów rządzą cyferki. Czyli księgowi. Na pewno nie zgodność wsteczna bagnetu.
Enzo napisał/a:
Współczuję.
Dziękuję. Jednak trzymaj się tematu...

kerad  Dołączył: 02.08.2006
Iza napisał/a:
I tak powstają legendy. Przepraszam za OT, ale mam dość manipulowania faktami.

I tak kruszy się ciasteczko. Również przepraszam za OT, ale jak rozumiem innych uwag nie masz? Ok.

espresso, ale przyglądałeś się podlinkowanym porównaniom? Kolor lubię od kilku lat, tak mi się porobiło. I widzę kolejną puszkę w której walczymy o rozdzielczość i wysokie, użyteczne ISO. A taki kolor czerwony wygląda gorzej niż w Canonie tańszym o 3 tys. zielonych papierów (Nikon D610 też wygląda lepiej). Sprzęt do studia i krajobrazu który nie radzi sobie z oddaniem barw? Brawo!

olejx  Dołączył: 25.09.2013
Enzo może to też kwestia monitora na którym się ogląda?

Skocz do: