fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
@tref mam flagowca z przed trzech lat OPO1/64 kupiony w znanym serwisie za 800 zł całkiem niedawno (nowy) , nawet kreci w 4 k :)
Nadal niewiele z droższych mu podskoczy.

Wiem o czym piszesz, zmieniam , pralkę , laptopa, tv (a tu nie już nie mam :evilsmile: ) wszystko jak się zepsuje, ale do tego trzeba dorosnąć.

Fuji to dobra propozycja za cenę FF i najnowszych Mk można mieć MF.
Druga opcja to Pentax 645D/Z.
Wchodząc w nowy system MF wybrałbym Fuji, dla strych szkieł zostałbym z Pentax.
I można się bujać w fotelu do późnej starości...

Ja ja nawet K-1 nie kupiłem dla moich wiertarką napędzanych szkieł FA (jeszcze nie).
Jednak zmiana nastąpi.
Czy FF czy MF?
Pojęcia nie mam...

Teraz skupiam się na ponownej nauce fotografii, skanuję, i wiele zdjęć z przed wielu lat mnie zaskoczyło, coś po drodze zgubiłem...
Zakupione klisze w drodze...

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ryszard napisał/a:
tref napisał/a:
Za bagnet, który indeksy wszystko.
Wyjaśnisz? ;-)
przepraszam, powinno być wspiera.
Poprawiłem. :oops:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
fanmario czytam Twój wpis i przepraszam ale nic nie rozumiem :roll: OP1/64, pralka, laptop, FF, fotel, Mk jeszcze nie a tu nie już nie mam jeszcze mam nie już i tak to ten tego FA już ...

A Gosia Jurasz za brak przecinka oberwała :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
espresso napisał/a:
Ale życie pokazuje, iż jak kogoś nie zrobisz w jajo, to Ciebie inni zrobią.... NIE ma dziś miejsca na normalność.
Bardzo jest smutny świat, o którym piszesz. Na szczęście żyję w innym.


Średni Fuji musi być na wejściu dużo tańszy, bo nikt go nie kupi jako nowinki w cenie rozwiązań istniejących na rynku i juz sprawdzonych.
Przecież to normalne, ze wchodząc z czymś zupełnie nieznanym trzeba przyciągnąć klienta ceną. Same parametry nie zrobią roboty. Dlatego P645D miał dużą sprzedaż bać konkurencją dla Hassela. Teraz F jest konkurencją dla P645Z, przy czym wielu użytkowników P ma już szkła z systemu analogowego.

[ Dodano: 2017-04-28, 12:25 ]
kerad napisał/a:

A Gosia Jurasz za brak przecinka oberwała :-P
oberwała za upieranie się, ze może pisać jak chce i głupie tłumaczenia. Poza tym dno ma jeszcze muł lub dno podwójne...
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
tref napisał/a:
Średni Fuji musi być na wejściu dużo tańszy, bo nikt go nie kupi jako nowinki w cenie rozwiązań istniejących na rynku i juz sprawdzonych.
dokładnie taką politykę prowadzi Ricoh, cena K-1 już wzrosła a teraz będzie podwyżka cen obiektywów. Z tego co wiem sporo podrożeje dfa 70-200 i w UK cena ma się kształtować w okolicy 2300 funtów. Jeszcze kilka dni temu można było kupić go w promocji za 1299 funtów.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
kerad napisał/a:
A Gosia Jurasz za brak przecinka oberwała :-P
I tak powstają legendy. Przepraszam za OT, ale mam dość manipulowania faktami.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
tomek_j napisał/a:
Sprzedaż Fuji nie jest zbyt duża i pewnie dział foto jest finansowany z czegoś innego. Ciekawe jak się to skończy.
Nie musi być tak finansowany, bo ten dział - Imaging Solutions - jest na plusie. No, chyba że papiery foto, Instaxy, filmy itp. finansują deficytowe cyfrówki ;-)

irek83 napisał/a:
Z tego co wiem sporo podrożeje dfa 70-200 i w UK cena ma się kształtować w okolicy 2300 funtów. Jeszcze kilka dni temu można było kupić go w promocji za 1299 funtów.
W SRS widzę teraz po 1549GBP - funt mocno stracil do JPY po brexicie i chyba wszyscy podnieśli ceny, ale nie o 50%...
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
cube007, zobaczymy za kilka tygodni.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
espresso napisał/a:
W przypadku GFX już nie bardzo.

W samplach podlinkowanych prze fuena widzisz jakieś różnice między Fuji a resztą świata? O takim Nikonie D810 nie wspominając. Wypuszczamy nowy produkt taki sam jak inni? Biegnę, lecę, pędzę.

espresso napisał/a:
Ale życie pokazuje, iż jak kogoś nie zrobisz w jajo, to Ciebie inni zrobią.... NIE ma dziś miejsca na normalność.

Współczuję.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Iza napisał/a:
I tak powstają legendy. Przepraszam za OT, ale mam dość manipulowania faktami.

I tak kruszy się ciasteczko. Również przepraszam za OT, ale jak rozumiem innych uwag nie masz? Ok.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
espresso, ale przyglądałeś się podlinkowanym porównaniom? Kolor lubię od kilku lat, tak mi się porobiło. I widzę kolejną puszkę w której walczymy o rozdzielczość i wysokie, użyteczne ISO. A taki kolor czerwony wygląda gorzej niż w Canonie tańszym o 3 tys. zielonych papierów (Nikon D610 też wygląda lepiej). Sprzęt do studia i krajobrazu który nie radzi sobie z oddaniem barw? Brawo!
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Enzo może to też kwestia monitora na którym się ogląda?
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Fujifilm GFX 50S to najlepsza propozycja dal wchodzących w MF.
Dotychczas coś miał do powiedzenia Pentax.

Ktoś kto chce porzucić system np. FF i się wyprzedać aby pójść krok dalej kupi Fuji.
Jak używa standardowych ogniskowych to może pozostać z resztą na dalsze zakupy.

Być może nie jestem obiektywny, bo Fuji GF670 to nadal dla mnie łakomy kąsek.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Poczekajmy na odpowiedź Ricoh.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
fanmario napisał/a:
Poczekajmy na odpowiedź Ricoh.


Wiadomo co pokażą - 100mpix w średnim formacie cyfrowym. Pytanie tylko kiedy i czy zdecydują się iść z trendem i zrobić z 645 bezlustro.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
x4rd napisał/a:
100mpix w średnim formacie cyfrowym
Masz może na myśli 645 bez cropa? Bo te dzisiejsze matryce w zasadzie nie łapią się nawet na najmniejszego "prawdziwego" średniaka. Na tym zaś można by budować marketingową przewagę i przeciwwagę (nomen-omen, zważywszy wielkość Pentaksa) dla przyciętych bezlusterkowców Fuji i Hassela.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ryszard napisał/a:
Masz może na myśli 645 bez cropa?


Niee, ten nasz cyfrowy ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso, wszystko o czym piszesz ma mniejsze znaczenie niż strategia Ricoh/Pentax. Mam na myśli taką w większej skali, na kilka(naście) lat. Tylko czy Pentax zmieniający co kilka lat właściciela snuje w ogóle takie wizje?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ładna kompozycja.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach