iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
opiszon napisał/a:
Vat 23%
Cło w zależności od towaru ale zazwyczaj miałem odo 0 do 8%

Te 50 euro to było razem z kosztami przesyłki?
Cło i VAT liczone jest od wszystkich kosztów nie tylko ceny towaru.


Wiesz jak to w "Chinach", - jest sam koszt produktu i darmowa wysyłka. ;-)
Dodatkowa opłata to była około 38% ceny produktu, pisemko mam. Celnik coś tłumaczył, - ale jak się na tym w ogóle nie znam.
To tak samo, jakby astronauta rozmawiał ze mną o pyle księżycowym. Czarna magia. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Warto się zainteresować.
Może zlecałeś odprawę agencja celnej, albo nie podałeś wymaganych dokumentów i celnicy naliczyli podatek wg władnej wyceny towaru.
Za mało danych mamy. A 38% to jest mega dużo- no chyba że wg ISZTAR cło na statywy to 15%...
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
opiszon napisał/a:
Warto się zainteresować.
Może zlecałeś odprawę agencja celnej, albo nie podałeś wymaganych dokumentów i celnicy naliczyli podatek wg władnej wyceny towaru.
Za mało danych mamy. A 38% to jest mega dużo- no chyba że wg ISZTAR cło na statywy to 15%...


Nic nie zlecałem. Po prostu zadzwonili, że jest paczka i wymagają bym przesłał im skan produktu z ceną. Następnie wycenili i pytali czy się zgadzam.
Jakbym sie nie zgodził, to pewnie by sprzedawca robił problemy z "refundem". Jedyny haczyk, który w tym widze, to była odprawa DHL.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A jak DHL to nie wiem jak to działa.
Wiem jak jest z przez pocztowy urząd celny.

Chyba jest tak ze DHL sam obsługuje sprawy celne za Ciebie i po prostu doliczyli ci opłatę za obsługę.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
50,90 pln w tym: 33 pln ( podatek VAT 23%) ; 8,50pln ( przedstawienie do kontroli celnej) ; 6 pln ( przesłanie adresatowi dowodu odprawy celnej) ; 3,40 pln ( zainkasowanie od klienta należności celnych) zostało zainkasowane przez przedstawiciela Poczty Polskiej ( WER Zabrze) na rzecz urzędu celnego któremu podlegam .
Kwota zakupu lampy błyskowej YN 585EX to 143 pln ( wg stawki celnej 3.20 (?) ).
Czyli "takie tam" dodatkowe koszty przesyłki ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zawsze sam załatwiłem sprawy w urzędzie celnym więc odpadaly te dodatkowe opłaty ;-)

Ale jak ktoś ma daleko to nie ma innej opcji niż rozliczenie zdalne.
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
Blesso, kupiłeś w niższej cenie, niż standardowa na ali / bay'u, to UC czuwa i postanowił Cię trochę pokarać, i popsuć promocję ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Blesso, czyli coś w tym jest, że WER Zabrze ma taką złą sławę ;) moją chyba gdzieś przyrzucili albo Wer Wawa ma tyle paczek, że też majfrendowi zachciało się wysyłać Globalem :)
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Mam prośbę, napiszcie gdzie kupiliście lampy i czy płaciliście VAT, cło itp.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Ja na Aliexpress, i przeszła jak kapusta przez starą, niską babę, tylko pieczątkę od celników dostałem
 

mgiers  Dołączył: 31 Gru 2016
Tutaj , bez.
Tylko nie via PostNL, bo te w większości są sprawdzane, najlepiej via China Post Registered Air. Mail.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Robur, Możesz podesłać dokładnie gdzie na ali?
 
ernow  Dołączył: 01 Lut 2017
http://s.aliexpress.com/6V7r6NVZ
Witam.
Bez dodatkowych kosztów, ale w moim przypadku odprawa w WER Warszawa.
Sprzedawca wysłał pocztą estońską, a po 19 dniach była u mnie. A więc ok.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
fuen napisał/a:
Pocieszyć was?
Moja paczka leżała gdzieś w stolicy od 21 listopada do początku lutego.


fuen WER Warszawa tyle czasu trzymała?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Mam pytanie do osób które miały "szczęście" i ich przesyłki zostały oclone lub opodatkowane.
Czy na przesyłce była podana ich wartość rzeczywista?

Kupuje dość często na alli/ebay i tylko raz (odpukać) zdarzyło mi się że jakiś urząd domagał się ode mnie informacji o przesyłce (koszt zakupu), jak się później okazało sprzedawca nie podał na przesyłce jej wartości.

Ostatnio zamawiałem z alli smartfona i byłem wręcz pewien opodatkowania ale na szczęście się myliłem, na przesyłce (darmowej) była podana jej wartość o ile pamiętam 18euro i coś czuję że to czy na przesyłce jest podana jej wartość jest głównym kryterium do trgo by ją zatrzymać, oczywiście jeżeli wartość jest taka by był powód.
Do tego dochodzą koszty wysyłki, bo chyba logiczne że jeżeli one są na poziomie np.20$ to i przesyłka musi być więcej warta.
Ale to takie moje spostrzeżenia, być może mylne.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Sid Gotama napisał/a:
Czy na przesyłce była podana ich wartość rzeczywista?

prawie nigdy, nie kupuję tam dużo, zwykle zaniżają, Celnicy i tak jak pisał Blesso przysyłają pisemko czasami dzwonią
Sid Gotama napisał/a:
Ostatnio zamawiałem z alli smartfona

czytałem na telchinie, że coraz więcej jest problemów z certyfikatami CE, bywają najczęściej w WER Przemyśl, jeżeli telefony ich nie posiadają.
Troszkę odeszliśmy od tematu samej lampy, sorry :)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
pszczołowaty napisał/a:
...
prawie nigdy, nie kupuję tam dużo, zwykle zaniżają, Celnicy i tak jak pisał Blesso przysyłają pisemko czasami dzwonią
...

Właśnie o to mi chodzi.
Jeżeli na przesyłce podana jest wartość zaniżona np.18$ (o tym że jest to wartość zaniżona celnik nie wie, bo nie wie co jest w paczce) to prawdopodobienstwo zapłaty jest mniejsze (chyba że celnik jest jasnowidzem i wie że wartość podana na przesyłce jest zaniżona w stosunku do wartości przesyłki).
Podobnie jest w momencie gdy nie ma podanej wartości przesyłki a jej waga/wielkość/zapakowani lub koszty wysyłki podpowiadają celnikowi by ją sprawdzić.
Chińscy handlarze też głupi nie są i wiedzą że jeżeli przesylkę wyślą tak by klient byl zadowolony to dostaną te ich upragnione 5* i następnych klientów.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
skwara napisał/a:
Robur, Możesz podesłać dokładnie gdzie na ali?


Silwuple
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach