automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
A co za różnica gdzie kupować, chyba nie o tym wątek. Kupowanie u chińczyków to zawsze loteria, UC czy nie. Można kupić i za 200 USD i nic nie dopłacić.
Może ktoś kupił shanny dla P-TTL i podzieli się spostrzeżeniami?
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Czy jest może jakaś tania lampa, która może być master`em dla innych lamp po fotoceli?
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Wbudowana
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Ty to umiesz zniechęcić do k3ii ;)
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Sam go mam i znam ten ból.
Jak nie wbudowana to najtańsza manualna jaką znajdziesz. O ile oczywiście mowa tylko o wyzwoleniu, nie sterowaniu parametrami.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
A taką z tematu lub shanny da się wyzwolić?
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Da się wyzwolić. Tylko dopiero rano pomyślałem o co może chodzić z masterem. Chcesz żeby błysk mastera nie był widoczny na zdjęciu?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Najtansza lampa o jak najmniejszej liczbie przewodniej, troche kartonu, moze nawet wykleic go folia odblaskowa i kierowac blysk w zupelnie inne miejsce. Tak tylko aby starczylo do wyzwolenia fotoceli, mozna nawet jakies papierki przed palnik wstawic zeby oslabic blysk.

pz
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
rafb, Nie myślałem o tym czy błysk ma być widoczny czy nie.

Lampa z tematu YN585EX i SN600FGZ podobno mogą działać tylko jako slave, ale może bez automatyki też mogą robić jako master. Nie znam się na lampach, nigdy nie miałem.
Chciałbym kupić jedną z tych lamp, ale też chciałbym wyzwolić inne lampy za pomocą błysku.
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Ten slave jeśli dobrze rozumiem tyczy się pracy P-TTL-a, tzn. lampy systemowe mogą sterować jej parametrami zdalnie, wydając rozkazy błyskami. YN nie potrafi sterować innymi lampami w ten sposób.
Sama fotocela jest można powiedzieć głupia. Nie wybiera sobie lampy która może ją wyzwolić. Jedyne co potrafi to zareagować na każdy błysk (tryb S1) albo pominąć przedbłyski (tryb S2).
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
rafb, Jeśli tak jest to dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.

[ Dodano: 2017-03-25, 09:18 ]
plwk napisał/a:

Tylko i aż VATu - tu granicą jest 45 EURO, dla cła ta granica to 150 EURO.


Granica jest 22 euro, niedawno płaciłem vat od kamerki za którą zapłaciłem 35$.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
aaaa chyba ta lampa jest zbyt skomplikowana dla mnie :mrgreen:
Idę czytać jasia
 

macKon  Dołączył: 04 Paź 2013
Mnie SN600FGZ przeszedł bez problemu - miał zadeklarowana wartość 19USD :evilsmile:

Notabene można toto kupić nie z ebaya z Azji , a na Amazonię z UK w tej samej cenie bez czekania i nerwów o cło .
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
YN585 wzgledem Shanny moze dzialac jako slave w p-ttlu. Chciaz na ta Shanny tez mam ochote :-)
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
pyciar napisał/a:
gdy chciałem kupić lampę z pTTL w trakcie testów (metz 36 AF kontra metz C-2) zauważyłem że na 90% zdjęć z pTTL modelka ma zmrużone oczy. W tym samym czasie z lampą z własną automatyką nie było problemu więc taką wziąłem. Czy w tym YN 585EX ktoś zauważył podobne zachowanie?

to samo się dzieje z lampą wbudowaną dlatego ponawiam pytanie czy efekt mrużenia oczu z lampą YN 585EX (pTTL) występuje, jest problemem ?
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Gdzie znajdę: yong nuo yn585ex Instrukcji obsługi w języku POLSKIM
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
kwrom napisał/a:
czy efekt mrużenia oczu z lampą YN 585EX (pTTL) występuje, jest problemem ?

Nie napisze o lampie, bo takowej nie posiadam, ale napiszę o P-TTL. Posiadam lampę metz 48af-1 z P-TTL i efekt występuje u niektórych ludzi. Np moja żona tak ma ;-) Przedbłysk pomiarowy (czyli praktycznie dwa błyski to robią). Automatyka lampy nie ma przedbłysku, więc człek nie zdąży mrugnąć. W innych systemach tez to zjawisko występuje.
Jest sposób na takie coś. Strzelać seriami, albo włączyć redukcję czerwonych oczu. Lampa wtedy błyska dłużej, czy tam dodatkowo i efekt nie wystepuje. Przynajmniej u tych, których sprawdziłem :-)
 
StefanL  Dołączył: 22 Mar 2007
YN585EX przyszła. Zadeklarowana wartość 12 USD.

Pozdrawiam
Stefan
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Jurek nigdzie. Jesli masz jakies watpliwosci to pisz, w razie potrzeby mozna sie tez spotkac gdzies na miescie i pocwiczyc na zywca.

pz
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
No to sobie zobaczymy za niedlugo ta Krolowa :-) tzn Shanny SN600FGZ :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach