slavone  Dołączył: 11 Lut 2009
Sigma 17-35 f2.8-4 szeroko do k1
Szukam czegoś szerokiego do k1 do landszaftow zakres 15-30 byłby najlepszy ale to co jest z logo pentaxa cenowo zabija.) Znalazłem w przystępnej cenie sigmę 17-35 ex dg 2,8-4 i opinie są o niej tak sprzeczne że sam nie wiem??Światło nie jest tu priorytetem raczej ostrość na 5,6-16 tudzież możliwość założenia filtrów, mam samyanga 14mm jest prześwietny ale filtry do niego to jakaś tragedia jest. Wracając do sigmy przekopalem fora, testy i sample jedni piszą że świetny powyżej f4 a drudzy że tragedia poniżej f5,6 a potem tylko akceptowalny i jeszcze ze żółty zafarb daje i generalnie mokrokontrast słaby a kolory sprane?!?! Opaczni i inne testy raczej pozytywnie piszą, więc już sam niewiem...

Pytanie do użytkowników, jeśli tacy na forum są, jak to szkło sprawuje się w praktyce???
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
slavone, właśnie wczoraj do mnie taka przyszła, pewnie w najbliższych dniach będę testował, to napiszę coś więcej ;-) Pewnie sporo zależy od egzemplarza. Na w pełni otwartej przysłono i 17mm rogi raczej nie powalają, ale nic więcej nie zdążyłem sprawdzić ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
slavone nie lepiej kupić Irixa?
 

slavone  Dołączył: 11 Lut 2009
x4rd Którego irixa? 15mm 2.4 miałem w rękach i testowałem go w sklepie i praca pod światło go dyskwalifikuje więc zostałem z moim samyangiem 14mm, którego kupiłem do wnętrz raczej jako uzupełnienie sigmy 10-20 na apsc.
Wracając do Sigmy 17-35 f2.8-4 to trochę sprzedawca sigmy mi podniósł ciśnienie ;-) więc raczej zawieszam tą transakcję ale bez żalu... Aktualna koncepcja to stałka około 20mm pewnie samyang i dfa24-70 jeżeli przekona mnie że jest znacząco lepszy od mojego tamrona 28-75. no chyba że ktoś ma jakieś lepsze koncepcje jak pokryć dobrą jakością zakres17-20-24-35mm?

 

dakozlo  Dołączył: 28 Sty 2014
Ze stałek to jest jeszcze Sigma 20 mm f/1.8 EX DG Aspherical RF
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
slavone napisał/a:
zostałem z moim samyangiem 14mm, którego kupiłem do wnętrz raczej jako uzupełnienie sigmy 10-20 na apsc.


Mam aktualnie podobny dylemat jak Ty, z tym że poza Samyangiem 14 i Sigmą 10-20/3.5 mam u siebie od paru dni rzeczoną Sigmę 17-35 ;-) Teraz muszę zdecydować co zostaje, a co idzie do ludzi, niełatwe to zadanie :-)

slavone napisał/a:
dfa24-70 jeżeli przekona mnie że jest znacząco lepszy od mojego tamrona 28-75


I choć tu dylematu nie mam, bo wygrał u mnie D-FA 24-70 :-)
 

slavone  Dołączył: 11 Lut 2009
Sigma 20mm 1.8 raczej sample z niej nie powalają, jak na stałkę jest słaba co za tym idzie relatywnie droga. Podobno jest samyang 20mm 1.8 ale jeszcze go nigdzie na żywo nie widzialem, jeżeli będzie optycznie dobry jak pozostałe to jest najlepszym kandydatem. Ech tylko wtedy dfa 24-70 staje się konieczny a to nie było w planie na teraz...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
slavone Samyang 12?
 

slavone  Dołączył: 11 Lut 2009
Plany planami a życie życiem))) podszedłem do tematu statystycznie sprawdzając jakich ogniskowych używałem na apsc z sigmą 10-20 i wyszło że 10-11 i 16-18 czyli na ff 15-17 i 24-27 więc dotarł do mnie klocek dfa24-70 a 15-17 pokryje samyang 14 podobno jakieś ogromne ND występują do niego szkoda ze cpl już nie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach