x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Polecam porównanie fragmentów recenzji K-3 II z KP i rozdziałów dot. AF ;-)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kolya90 napisał/a:
Cytat
TEST

Zalety:[...]
wygodny uchwyt, [...]

Wady:[...]
niezbyt wygodny uchwyt aparatu, [...]

What :?: :mrgreen:

W zależności od tego, który jest aktualnie przykręcony. :-P
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Kerebron napisał/a:
Kolya90 napisał/a:
Cytat
TEST

Zalety:[...]
wygodny uchwyt, [...]

Wady:[...]
niezbyt wygodny uchwyt aparatu, [...]

What :?: :mrgreen:

W zależności od tego, który jest aktualnie przykręcony. :-P


...zrobię sobie na złość i przykręcę ten mniej wygodny :evilsmile:
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Kerebron, hehe to tak jakby przy wychylanym ekranie narzekać na kąty widzenia bo akurat będzie odwrócony w inną stronę niż potrzebna :mrgreen: albo, oceniać szybkość AF przy manualnym ostrzeniu ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Kolya90 napisał/a:
Kerebron, hehe to tak jakby przy wychylanym ekranie narzekać na kąty widzenia bo akurat będzie odwrócony w inną stronę niż potrzebna :mrgreen: albo, oceniać szybkość AF przy manualnym ostrzeniu ;-)


Jak chcesz uderzyć psa, kij zawsze znajdziesz.

Lubię poczytać aptecznych ale niekiedy mam wrażenie że wad szukają na siłę, szczególnie w pentaxach
"nie do końca skuteczny system czyszczenia matrycy," czy oni robili jakieś testy tego systemu, bo to że w innych testowanych lustrzankach nic o tym nie pisali, świadczyć może o tym że testy tamtych robili np. w lepszych warunkach, albo testujący miał akurat gruszkę przy sobie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Najbardziej wytykają ingerencję w RAWy na wyższych ISO :-/
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Optycznych raczej nie zachwycił. I teraz dylemat - dlaczego KP a nie wspomniana konkurencja? Bo Pixel Shift Resolution, ASTROTRACER, stabilizacja matrycy i wymienne nakładki. Coś jeszcze?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Dla mnie jedyną wadą jest cena.
Jak kupowałem pierwszą cyfrową lustrzankę (ist*DL), to o wyborze zdecydowała właśnie cena i gabaryty. Dzisiaj wybór pewnie byłby inny, ale teraz za bardzo lubię pentax'a, żeby to zmieniać.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kuba Nowak napisał/a:
Dla mnie jedyną wadą jest cena.


Myślę, że dlatego, że jest to produkt niszowy, i prawdopodobnie (a tego nie wiem) wyprodukowano go w małej ilości na tyle, aby utrzymać cenę. Faktycznie, wadą jest tutaj złe pozycjonowanie cenowe względem Fuji (raczej XT-1 bo i technologia jest już lekko leciwa niemniej i tak dobra). Grip jest piękny, mam nadzieję również że następca K-3 II będzie miał odchylany ekran, którego mi bardzo brakuje.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Dzięki temu testowi optycznych dowiedziałem się ciekawostki o funkcji focus peaking w KP:

Cytat
Nie zabrakło również funkcji focus-peaking w dwóch odmianach: podgląd zwykły oraz z efektem programowego filtra górnoprzepustowego (jasne ostre krawędzie na szarym tle).


Tą drugą widać tutaj pod koniec filmu:

Pentax KP - tryb live-view

Intrygujące, wygląda to dziwnie, ale wydaje się o wiele bardziej funkcjonalne, niż ten standardowy, z białymi, ledwo widocznymi obwódkami. Do poziomu bezlusterkowców daleko, ale i tak postęp spory. Przynajmniej w stosunku do mojego K-50, bo nie wiem, czy ta druga opcja była już przed KP dostępna. Swoją drogą tak trudno zmienić soft, żeby można sobie dobierać swobodnie kolor obwódki? Albo chociaż dać jeszcze do wyboru czerwony i czarny...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
x4rd napisał/a:
następca K-3 II
na razie ma nie być następcy. Przynajmniej w tym roku. Informacja z prezentacji Ricoha.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tref napisał/a:
na razie ma nie być następcy. Przynajmniej w tym roku. Informacja z prezentacji Ricoha.


Wiem, że ma nie być, bo ma być nowe nazewnictwo - linia 3 jest już przeszłością. Patrząc pod tym kątem, masz rację.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
tref napisał/a:
Informacja z prezentacji Ricoha.


A można gdzieś tą prezentację obejrzeć?

x4rd napisał/a:
ma być nowe nazewnictwo


Coś czuję w kościach, że oznacza to zbliżenie następnego flagowca APS-C do K-1: wskoczenie poziom wyżej z zaawansowaniem technicznym puszki i jednocześnie z ceną... Obym się mylił :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zidam napisał/a:
A można gdzieś tą prezentację obejrzeć?

Prezentacja była na PPD.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
tref napisał/a:
x4rd napisał/a:
następca K-3 II
na razie ma nie być następcy. Przynajmniej w tym roku. Informacja z prezentacji Ricoha.

Dokładnie rok temu, w Bystrem, Kam mówiła że zaawansowany APS-C, następca K-3 będzie jesienią. A tu w styczniu dali KP. Plany zmienne bywają :roll:
Ale dla mnie to nawet lepiej, K-5 trzyma się świetnie, a za rok czy dwa przesiądę się na hiper-ultra nowość, która inne APS-C wyprzedzi o trzy długości rejestru bagnetu K 8-)
I nadal będę sypał takie same knoty jak dotychczas :-P
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
greentrek napisał/a:
a za rok czy dwa przesiądę się na hiper-ultra nowość

PenFujNik KXF-1 :evilsmile:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
greentrek napisał/a:
Dokładnie rok temu, w Bystrem, Kam mówiła że zaawansowany APS-C, następca K-3 będzie jesienią. A tu w styczniu dali KP. Plany zmienne bywają
Ale dla mnie to nawet lepiej, K-5 trzyma się świetnie, a za rok czy dwa przesiądę się na hiper-ultra nowość, która inne APS-C wyprzedzi o trzy długości rejestru bagnetu K


Przez trzęsienie ziemi w Kumamoto wszystkie premiery zaliczyły obsuwę o co najmniej pół roku, więc może coś tutaj jest na rzeczy... :roll:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zidam napisał/a:
Coś czuję w kościach, że oznacza to zbliżenie następnego flagowca APS-C do K-1: wskoczenie poziom wyżej z zaawansowaniem technicznym puszki i jednocześnie z ceną... Obym się mylił
tak, masz racje. Wypuszczono KP spełniające Twoje przepowiednie
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
I po co ta ironia? Myślisz, że wypowiadam się w wątku o KP nie wiedząc o jego istnieniu?
Bez wątpienia nie jest on następcą linii K-3, Ricoh nigdy go tak nie reklamował. Trudno za następcę K-3 II uznać aparat bez górnego wizjera i z tym samym systemem autofocusa, w dodatku z tak samo dużą matrycą (choć nowszą). Na profilu fb pentax mikroblog wrzucali ostatnio taką grafikę, jak widać, nie tylko ja mam podobne obawy:

grafika

Ale jak już pisałem - mam nadzieję, że się mylę.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
zidam napisał/a:
Trudno za następcę K-3 II uznać aparat bez górnego wizjera


Miałeś na myśli wyświetlacza? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach