potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Kolega na najtańszym ff Nikona robi zdjęcia nocne. Gwiazdy, które w linie koliste wokół wieży na szczycie. Rozumiem, że ma zrobić jedno zdjęcie?
Jeszcze oceniajcie czy ktoś ma odpowiednie zarobki do aparatu, który posiada..
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakoś tak w ostatnich forumowych dyskusjach przebija się coraz częściej takie dziwne "nalatywanie jeden na drugiego". Jakbyśmy nie dopuszczali myśli, że ktoś ma inne zdanie i spojrzenie na pewne sprawy. Ja, to dopiero powinienem się czuć ignorowany, skora moja K-5IIs nie ma chyba jeszcze 4 000 klapnięć, a K-5 gdy ją nabywał kolega z forum miała coś ok. 3700 wyzwoleń. Jesteśmy - z małymi wyjątkami - wszak fotoamatorami i każdy eksploatuje swój sprzęt jak uważa. Ludzie parający się fotografią zawodowo, widać mają wystarczające dochody aby np. corocznie wymieniać korpusy. Niedawno byłem gościem na weselu i zabrałem swojego 645N, który u dwóch młodych, sympatycznych fotografów wywołał małą sensację. Wiedzieli sporo o naszym systemie (obaj Canonierzy) i nie usłyszałem z ich ust nic złego o P. W trakcie rozmowy dowiedziałem się, że przeciętnie na weselu (ślub plus zabawa) wykonują 6-8 tysięcy fotek). Terminy mieli obłożone na ok. dwa lata do przodu (cotygodniowo i częściej). Korpusy wymieniali średnio co 1,5-2 lat. Oni tylko fotografowali. Dalszą obróbką zajmowały się ich małżonki. :-) To tak tyle mojego wtrętu na temat eksploatacji sprzętu.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
powalos napisał/a:
przeciętnie na weselu (ślub plus zabawa) wykonują 6-8 tysięcy fotek).


powalos napisał/a:
Oni tylko fotografowali. Dalszą obróbką zajmowały się ich małżonki.


Brzmi to trochę jak przemoc domowa :-D :lol: :mrgreen:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
powalos napisał/a:
Jesteśmy - z małymi wyjątkami - wszak fotoamatorami i każdy eksploatuje swój sprzęt jak uważa.

:-B
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
:arrow: :-B :?:
fotografuję na trzeźwo
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
powalos, nikt nikogo nie stara się "nalatywać jeden na drugiego". Ot, zwykła wymiana zdań.
Dzisiaj mamy takie czasy, że łatwość i koszt zrobienia jednego zdjęcia jest niska (cyfra), więc zachęca do eksperymentowania. Często wykonujemy po dwie, trzy przebitki tego samego kadru, by mieć możliwość wyboru tego jednego najlepszego. Czasami wystarczy, że promyk słońca inaczej padnie, modelce wiatr rozwieje ciekawie włosy, suknia też ułoży się ciekawie, w kadrze weselnym wujek Staszek, który był na drugim planie puścił oko, podkręcił wąsa i już mamy inny ciekawszy kadr.
Osobiście nie widzę sensu kontemplowania jednego kadru, bo mam tylko 12 klatek filmu i musi starczyć do końca dnia.
Jak pisałem wcześniej, drzewiej też taśmy leciały metrami. Przykład: https://www.google.pl/sea...+contact+sheets

Co do jazdy samochodem i logistyki, to powiem tak. Rocznie robię ok 50 tyś km, kolega zaś ok 20 tyś. Wykonujemy to samo. Tylko, że kolega kręci się dookoła domu, ja zaś mam długie trasy do pokonania, ze względu na specyfikę miejsca zamieszkania. Robiąc tyle samo co kolega, to pozostało by mi poobsługiwać dziki i inne zwierzęta w lesie, którym jestem otoczony.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
espresso, przesadzasz ;) też mam na liczniku niewiele, ale wolę zrobić więcej, bo.... przecież nie będę wymieniał, koledzy już to zrobili... i nic mnie to nie kosztuje (no prawie nic) :-B
nie interesuje mnie fotografia komercyjna, tam zajeździłbym pewnie niejedną migawkę... takie czasy ;)

[ Dodano: 2018-12-10, 00:53 ]
a pomysł na zdjęcie? pewnie wszystko już było ;)
kto się wybije, nie zajeździ migawki
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
espresso, podaj choć jedną pozycję lektury, której autor wskazuje ile zdjęć należy wykonać, by dojść do etapu jednego, złotego strzału.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
TM_Mich napisał/a:
Jak pisałem wcześniej, drzewiej też taśmy leciały metrami.

Albo ścianka Nikona MF-2, pozwalająca na zrobienie 750 zdjęć bez potrzeby wymiany kaset - przyjmowała rolki o długości 30.5 m 😁
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Idąc tym tokiem myślenia można zadać pytanie - po co ...naście razy fotografować te same dęby? Nie wystarczy jeden dobry kadr? :-P
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Wszystko zależy, co kiedy i jak się foci.
Fotkę rodziną strzele 1-2 razy, bo mi się ludzie rozejdą.
Ale jak widzę jakiegoś ptaka, to strzelam póki mogę, bo może akurat ciekawiej głowę obróci, może dziób otworzy albo coś innego zrobi.
Do tego zwykle chodzę bez statywu, więc, szczególnie po zmroku, często robię kilka-kilkanaście fotek w serii w nadziei, że choć jedna będzie nieporuszona.

A i tak często mam tak, że po powrocie do domu myślę, że jeszcze to czy tamto mogłem strzelić, ale leniwy byłem i strzeliłem, albo że czemuś strzeliłem 2 fotki z ręki i obie poruszone, a mogła być ciekawa fotka.

A że zdjęcia robię raz na tydzień-dwa, a czasem nawet mniej, to mam ledwo 45k klatek w niecałe 3 lata. A gdybym miał szybszą serię albo szybszy AF, to pewnie jeszcze więcej by było. Albo gdybym miał możliwość, czas i chęci łazić więcej w teren. Więc wartości rzędu 290k mnie nie dziwią wcale.

Miałem okazję widzieć na własne oczka 5D MK III, który przekroczył milion klatek. Podobno w międzyczasie był 2 razy w serwisie (raz lustro przestało się podnosić a drugi raz nie pamiętam co). I ta wartość też mnie nie dziwi. Gość jeździł po świecie i żył robiąc fotki wszystkiego, od jakichś ciekawych budynków czy pejzaży, przez ludzi, festiwale, aż po przyrodę ożywioną. Jak się spędza 300 dni w roku w podróży, to i milion jest możliwy do pstryknięcia.

Jeśli nie wiem, jaki rodzaj fotografii ktoś uprawia i jaki ma styl, to ilość klatek w ogóle mnie nie dziwi.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
matkus napisał/a:
Jeśli nie wiem, jaki rodzaj fotografii ktoś uprawia i jaki ma styl, to ilość klatek w ogóle mnie nie dziwi.

I tak jest prawidłowo. Ja lubię szeroko pojętą fotografię uliczną i w zależności od sytuacji robię tyle zdjęć ile mi pasuje, potem czyszczenie urobku. :evil:
A rezultaty? 8-)
Mam "chcicę" na KP i stąd moja obecność w tym wątku.
Pozdrawiam
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Wracając do KP:
Cytat
Nie działa mi jeszcze opcja robienia zdjęć zdalnie przez image Sync - parametry mogę zmieniać ale poglądu na żywo brak.


Po zaktualizowaniu wszystkiego co możliwe na telefonie pokazał się obraz;). Więc działa jak powinno.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Adam Dąbrowski napisał/a:
...Mam "chcicę" na KP i stąd moja obecność w tym wątku....


ooo to to :) dlatego ciągle czytam ten wątek, kombinuje i walczę ze sobą. Ciekawe jak długo wytrzymam :)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ja walczyłem ponad rok. Dziś cieszę sie nową zabawką - czarnym KP 😃
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
czarny by mi do limitedow pasował
:evilsmile:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Oj tak, z da21 pięknie się komponuje 😁
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
grrr :evil:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Paffcio napisał/a:
Oj tak, z da21 pięknie się komponuje 😁

Stąd ich zatrzęsienie na aledrogo?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Allegro w skali Pentaksa:
1 szt. - Ktoś narzekał na dostępność?! :evil:
2 szt. - Jest wybór :-)
3 szt. - Promocja :->
4 szt. - Można przebierać i negocjować :-D
5 szt. - Zatrzęsienie :mrgreen:

[ Dodano: 2018-12-14, 08:36 ]
rychu napisał/a:
Stąd ich zatrzęsienie na aledrogo?
Przejrzałeś nas. KP jest drogi i w dodatku nie jest następcą K-3 II. Dlatego strzelamy focha i masowo wyprzedajemy dwudziestki-jedynki ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach