bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
wanakamura napisał/a:
i jeszcze żeby był od 15mm jak ten w Canonie dla M5

15 mm w Canonie to kąt widzenia jak dla 16 mm u Pentaxa (Canony mają nieco mniejszą matrycę).
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ceny starych szkieł na aukcjach zaczynają rosnąć :-/
Chyba się nie cieszę...

Za to kilka staroci z szafy jeszcze udało się wyrwać,,,'
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
dybon, Pentax KP magicznie to sprawił???
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Co wychodzi nowa puszka Pentaksa za milion dukatów to ceny Heliosów idą w górę.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Przecież każde szkło nie DA to teraz pełno-klatkowe.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Sprzedający kombinują, jak tu podnieść atrakcyjność oferty. Przejdzie im... "Pełnoklatkowych" szkieł jest całe mrowie, poczynając od starych manuali z bagnetem K. Wątpię, żeby właściciele K-1 mieli ambicję wykupienia ich wszystkich i podbijali popyt. Raczej prędko się okaże, że do tego korpusu smakoszom najlepiej pasują FA-Limitedy 31/43/77 a wyśrubowanym sprzętowcom potrzeba najnowszych szkieł z "ery cyfrowej" 15-30/24-70/70-200. I wtedy wszystko prędziutko wróci do normy.
Lepiej żeby $$$ odnalazł drogę do kursu 3 PLN ;-)

[ Dodano: 2017-01-29, 12:12 ]
Enzo napisał/a:
(...) ceny Heliosów idą w górę.
Proszę tu sobie nie dworować z Ruskiego Rzeźnika :evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Nie wiem czy się zgodzicie, ale wydaje mi się że KP najlepiej pasuje właśnie z Limitedami ze wszystkich korpusów wypuszczonych do tej pory.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
foto wydaje się, że po to został stworzony.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto, rzut oka na Twoją stopkę wystarczy, żeby odpowiedzieć: TAK. Kup koniecznie! To body jest Ci niezbędnie potrzebne! :mrgreen:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ryszard napisał/a:
foto, rzut oka na Twoją stopkę wystarczy, żeby odpowiedzieć: TAK. Kup koniecznie! To body jest Ci niezbędnie potrzebne! :mrgreen:


Mój K-5IIs ma rok i ok 1900 klapnięć więc się nie skuszę. Ale gdybym go nie miał to pewnie bym go kupił jako drugie body na długie wycieczki :-B
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
bakulik napisał/a:
wanakamura napisał/a:
i jeszcze żeby był od 15mm jak ten w Canonie dla M5

15 mm w Canonie to kąt widzenia jak dla 16 mm u Pentaxa (Canony mają nieco mniejszą matrycę).

tu mnie masz :)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
foto napisał/a:
drugie body na długie wycieczki
Ach, te wycieczki z tragarzami... :-P
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
foto napisał/a:
Ryszard napisał/a:
foto, rzut oka na Twoją stopkę wystarczy, żeby odpowiedzieć: TAK. Kup koniecznie! To body jest Ci niezbędnie potrzebne! :mrgreen:


Mój K-5IIs ma rok i ok 1900 klapnięć więc się nie skuszę. Ale gdybym go nie miał to pewnie bym go kupił jako drugie body na długie wycieczki :-B


Nie wierze. Nie jest to zapasowe body ? Tylko 1900 na rok ? Chyba, że wspomagasz się komórką. :)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Ryszard napisał/a:
K-1 (...) prędko się okaże, że do tego korpusu smakoszom najlepiej pasują FA-Limitedy 31/43/77 a wyśrubowanym sprzętowcom potrzeba najnowszych szkieł z "ery cyfrowej" 15-30/24-70/70-200

Hmmm. Właśnie uświadomiłem sobie, że mam pewne braki sprzętowe... ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A ja sobie uświadomiłem, że pominąłem kategorię "smakoszy wyśrubowanych" ;-)
DeTe, proszę nadrobić braki. Prędziutko! ;-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Ryszard, prędziutko się nie da. Budżet nie wytrzyma :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
DeTe, od zarządzania budżetem zawsze można przejść do zarządzania długami.
Najpierw płać tym, co najgłośniej krzyczą :idea:
;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
iwasherebefore napisał/a:
foto napisał/a:
Ryszard napisał/a:
foto, rzut oka na Twoją stopkę wystarczy, żeby odpowiedzieć: TAK. Kup koniecznie! To body jest Ci niezbędnie potrzebne! :mrgreen:


Mój K-5IIs ma rok i ok 1900 klapnięć więc się nie skuszę. Ale gdybym go nie miał to pewnie bym go kupił jako drugie body na długie wycieczki :-B


Nie wierze. Nie jest to zapasowe body ? Tylko 1900 na rok ? Chyba, że wspomagasz się komórką. :)


Tak jest to zapasowe body i trochę mniej czasu było. Lubię mieć wszystko na zapas. Dużo innych rzeczy też mam na zapas, jak do tej pory to żonę mam jedną :-P :mrgreen: Zawodowo nie zajmuję się fotografią tylko dla przyjemności i odreagowania od pracy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pentax nie ma żadnej sensownej stałki z szybkim AF i WR.
Limitedy to jednak era analoga...
Po wprowadzeniu szybkiego AF z KAF4 aż dziwne że nic nowego się nie pojawia oprócz 1 obiektywu zoom który potrzebny jest nowym użytkownikom jak dziura w moście kiedy nie ma nowego obiektywu kitowego z nowym AF ?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Markus napisał/a:
nowego obiektywu kitowego z nowym AF

A DA 18-50mm F4-5.6 DC WR RE za stary?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach